Ancenes brīvprātīgie ugunsdzēsēji izveidojuši biedrību un saņems pašvaldības atbalstu
INESE ZONE

Jēkabpils novada domes finanšu komitejas sēdē nolemts deleģēt Ancenes brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai uzdevumu veikt glābšanas darbus ugunsgrēku gadījumos. Biedrība izveidota septembrī, lai  nodrošinātu ugunsgrēku dzēšanu apkaimes teritorijā. 
     BD jau informēja par to, ka Ancenes ciemā ilgstoši darbojas brīvprātīgie ugunsdzēsēji, kas nereti var pirmie ierasties ugunsnelaimes vietā, jo tuvākie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) posteņi ir tālu. Brīvprātīgie ugunsdzēsēji sadarbojas ar VUGD, saņem no viņiem informāciju par ugunsgrēkiem, ja VUGD nepieciešams at­balsts, un sniedz šo atbalstu ugunsgrēku gadījumā. Prob­lēma bija tā, ka jaunajā novadā vairs netika saņemts materiālais atbalsts no pašvaldības degvielai ugunsdzēšanas speciālajam autotransportam un tā uzturēšanai, ko iepriekš sniedza Aknīstes novada dome, un jau vairāk nekā gadu brīvprātīgie ugunsdzēsēji visas izmaksas sedz no savas kabatas. Jēkabpils novada dome skaidroja, ka pašvaldībai nav juridiska pamata atbalstīt brīvprātīgos ugunsdzēsējus. Lai tāds būtu, jādibina biedrība. 
     Tagad biedrība ir nodibināta un lūdz pašvaldībai nodot bezatlīdzības lietošanā divas ugunsdzēšanas  au­tomašīnas un 12 000 eiro gada nepieciešamajam fi­nan­sējumam. Biedrībai nodos Rubeņos esošo speciālo autotransportu ar visu garāžu, kas ir darba kārtībā un atradīsies Rubeņos, kā arī biedrība sagatavošot tehniskās apskates iziešanai otru automašīnu, ko izmantoja līdz šim.   
    Domes priekšsēdētāja vietnieks sociālajos un veselības aprūpes jautājumos Aivars Vanags sacīja, ka ir doma rast iespēju līdzīgi attīstīt brīvprātīgo ugunsdzēsēju darbību arī citur novadā. Nākamā vieta, kur to varētu darīt, ir Mežāres pa­gasts, kur arī varētu izveidot brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību. Šajā ziņā esot gūta pieredze Inčukalna novadā, kur brīvprātīgie ugunsdzēsēji darbojas plašā teritorijā.       
 
Ilustratīvs foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru