Jēkabpils novada dome apstiprinājusi saistošos noteikumus Nr. 8 «Jēkabpils novada pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas saistošie noteikumi». Tie nosaka iekšējās kārtības noteikumus Jēkabpils novada pašvaldībai piederošajās kapsētās, kapavietu piešķiršanas, kopšanas un uzturēšanas kārtību, apbedīšanas kārtību, nekoptas kapavietas nosacījumus, kā arī kapličas izmantošanas kārtību.
Jēkabpilī arvien ierādīs tikai divvietīgas kapavietas, laukos – astoņvietīgas
Īsumā iepazīstinām ar noteikumu normām. Atbilstoši tiem mirušo piemiņas dienā un citās oficiālās mirušo atceres dienās kapsētu darba laiku nosaka kapsētas apsaimniekotājs – pagastu pārvaldes un SIA «Jēkabpils pakalpojumi» Jēkabpils pilsētā, saskaņojot to ar pašvaldības pilnvarotu personu. Jēkabpilī valsts svētku dienās (izņēmuma gadījumā vienojoties ar kapsētas pārzini) un svētdienās kapsētas apbedīšanai ir slēgtas. Apmeklētājiem kapsētās aizliegts: rakt smiltis un zemi kapsētu un to aizsargjoslu teritorijās; kāpt, staigāt vai sēdēt uz kapavietām; sniegt apbedīšanas un kapavietu kopšanas komercpakalpojumus bez kapsētas pārziņa saskaņojuma par darbu veikšanu; ievest kapsētas teritorijā dzīvniekus vai apglabāt tos, izņemot tam īpaši paredzētās un ierādītās vietās; patvaļīgi aizņemt kapavietas vai palielināt ierādītās kapavietas robežas; pārvietoties ar motorizētiem transportlīdzekļiem, izņemot gadījumus, kad ir saņemta kapsētas apsaimniekotāja atļauja.
Kapavietu piešķir vai atsaka kapsētas apsaimniekotājs vienas darba dienas laikā. Personai tiek piešķirts un ierādīts jauns zemes gabals apbedīšanai – ne lielāks kā divvietīga kapavieta Jēkabpils pilsētas kapsētā, bet ārpus Jēkabpils pilsētas ne lielāks kā astoņvietīga kapavieta. Ja par kapavietas iegūšanu piederīgie nevar vienoties, priekšroka ir pirmajam, kurš iesniedzis kapsētas apsaimniekotājam rakstveida iesniegumu par kapavietas pārņemšanu.
Kapa rakšana jāsaskaņo ar kapsētas pārzini. Mirušos, kuriem nav radinieku, apbedī atsevišķā sektorā vai atsevišķā kapu rindā. Kapavieta ierādīšanas brīdī nedrīkst būt tuvāk par 0,5 m no koka stumbra un 0,3 m no pieminekļa. Urna ar mirušā pelniem var tikt apglabāta kapsētā esošajā ģimenes kapavietā vai jaunā kapavietā, ne mazāk kā viena metra dziļumā. Vienā kapavietā ir pieļaujama vairāku urnu apbedīšana, uzstādot kopēju piemiņas zīmi.
Personai, kurai piešķirta kapavieta, ir pienākums: mēneša laikā paziņot kapsētas pārzinim par dzīvesvietas jauno adresi; trīs mēnešu laikā pēc apbedīšanas sakopt kapavietu; regulāri kopt un uzturēt kārtībā ierādīto teritoriju; saņemt kapsētas pārziņa rakstisku saskaņojumu kapavietas aprīkojuma uzstādīšanai, demontāžai, izvešanai, rekonstrukcijai vai restaurācijai. Kapavietas aprīkojums jāuzstāda tā, lai netraucētu citiem, ievērojot kapsētas arhitektūras un ainavas veidošanas koptēlu. Koku stādīšanu kapavietā un ārpus tās varēs veikt tikai ar rakstveida kapsētas pārziņa saskaņojumu. Kapsētas apsaimniekotājs nav atbildīgs par kapavietas aprīkojuma nolaupīšanu vai bojājumu, kuru izdarījušas trešās personas.
Visu rakstu lasiet BD 18. marta numurā
kārtība
Aizliegt kādam celties augšā un biedēt cilvēkus.
Nav korekti
Vel jau nav gala variants,nevajag mānīt cilvēkus.
derētui
Kas tad vēl paredzēts ? Derēja bufete ar karstām desiņām (cisiņiem) un simts gr. šņabīša kompleksajā devā.