Apstiprināts Jēkabpils novada karogs
Sabiedrisko attiecību un digitālās komunikācijas nodaļa

27. aprīļa Jēkabpils novada domes sēdē tika apstiprināts novada karogs. Ņemot vērā iedzīvotāju balsojumu, par atbilstošāko novada  tiek atzīts karogs, kurā attēlots Jēkabpils novada ģerbonis uz tumši zila, balta un zaļa fona.
    Tumši zilā krāsa simbolizē Daugavu. Tumši zilā krāsa ir īpaši raksturīga arī Sēlijas vēsturiskajai zemei. Mēlenes zilais tonis – sēļu arheoloģiskās seģenes un apmetņa krāsa. Krāsas simboliskā nozīme: simbolizē saknes senatnē, dziļumu. Zilo uz­skata par stabilitātes, miera, krāsu.
    Baltā krāsa simbolizē Jēkabpils novada attīstību, izaugsmi. Krāsas simboliskā nozīme: tieksme pēc garīguma, cildenuma, radošuma.
Zaļā krāsa karogā simbolizē Jēkabpils novada dabas vērtības. Krāsas simboliskā nozīme: dabas un ekoloģijas, harmonijas un līdzsvara simbols. Spēks, drosme, apņēmība. Šī krāsa ir saistīta ar atdzimšanu, piemēram, pavasari, kad viss atdzīvojas un pasaule tiek pārveidota.
      Jēkabpils novada pašvaldībā 2022. gadā tika apstiprināts Jēkabpils novada ģerbonis, kas ir par pamatu novada karoga izstrādei. Tā tapšanas procesā tika izveidoti vairāki skiču varianti, no kuriem trīs labākās skices tika nodotas sabiedrības balsošanai. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru