Apzināta iespēja daudzdzīvokļu namu pagrabus pielāgot bumbu patvertnēm
INESE ZONE

Jēkabpils novada pašvaldība ir apstiprinājusi civilās aizsardzības plānu, ņemot vērā arī jauno ģeopolitisko situāciju, kas liek vairāk uzmanības pievērst rīcībai ārēja apdraudējuma gadījumā. Taču plāns aktuāls arī plūdu laikā, kas  Jēkabpils novadā ir zināma situācija, vai citu katastrofu laikā. Pašvaldības rīcībai iedzīvotāju atbalstam un arī pašu iedzīvotāju rīcībai tad jāatbilst šādam plānam. 
    Preses konferencē Jēkab­pils novada domes vadībai tika jautāts, kā pašvaldībai sokas ar ēku pagrabu apzināšanu bumbu patvertņu ierīkošanai? Vai tas ir izdarīs, un kādi ir secinājumi?   
      Pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers stāsta, ka civilās aizsardzības inženieris ar speciālistiem lielākajā daļā novada teritorijas jau ir apsekojis objektus, kas varētu kalpot kā bumbu patvertnes. Diemžēl, lai arī to stāvoklis esot apmierinošs, pa ilgajiem miera gadiem problēmai nav pievērsta pietiekoša uzmanība. 
– Valstī ir izskanējis, ka Ogres pašvaldība ir gatava daudzdzīvokļu namu pagrabos ierīkot patvertnes. Lai pagrabus sakārtotu atbilstoši jaunajiem apstākļiem un tie atbilstu drošības problēmu risināšanai, ir jāiegulda liels darbs. Tas jādara gan apsaimniekotājiem, gan iedzīvotājiem, jo ir pagrabi, kas burtiski piebāzti ar dažādām saimniecībā nederīgām lietām. Tas izsauc arī citus iespējamos riskus. Stāvoklis ir fiksēts, par to domā, un pie tā arī tiks strādāts, –  sacīja Uldis Skrei­vers. Katrs pagrabs esot individuāli vērtējams gadījums, kas atkarīgs no mājas sērijas un būvniecības gada. Zināmu laiku pagrabu pielāgošana prasīšot. Cik konkrēti, U. Skreivers nevarēja pateikt. Apsekojot arī rūpnieciskos objektus, kas zināmi, kā pielāgojami. Bet esot jāsaprot, ka ar jau zināmām un esošām telpām mūsu apstākļos kara gadījumā nepietiks. To pierādot arī Ukrainas situācija.
     Par apziņošanu viņš sacīja, ka pastāv esošā sistēma ar trauksmes sirēnām. Minēja arī Jēkabpils novada piemēru, kad pašvaldība iedzīvotāju informēšanai izmantoja sociālos tīklus. Ugunsdzēsības un glābšanas dienestam valsts esot uzdevusi izstrādāt jaunu –  tā saucamo šūnu apziņošanas  sistēmu. Tehniski tas nozīmē, ka ziņu par ārkārtas situāciju mobilajos tālruņos saņem  visi valsts iedzīvotāji. Ja ārkārtas stāvoklis ir jāizsludina konkrētā teritorijā, sistēma paredz, ka tieši šīs teritorijas iedzīvotāji to arī saņem. Sistēmas ieviešana tiek plānota nākamgad. 
     Vaicāts par komunālo pakalpojumu nodrošināšanu kara gadījumā, kad traucēta ūdens un elektroapgāde, U. Skreivers sacīja, ka uzņēmumu rīcībā ir ģeneratori. Piemēram, SIA «Jēkab­pils ūdens» Veseļu atdzelžošanas stacijā ir  lielais ģenerators, ir automātiskā vadība un ir rezerves ģeneratori. Ja pienāktu X stunda, zināmu laiku minimālos apmēros un ar mazāku spiedienu ūdens apgāde tiks nodrošināta. 
    Uz jautājumu, ko plāno darīt, ja kara apstākļos zūd gan mobilie sakari, gan internets un sabombardē kritisko infrastruktūru, U. Skreivers atbildēja, ka tie nav vienīgie ģeneratori.  
    –  Visu nevar paredzēt, un tādās situācijās lielākais uzsvars būs uz cilvēkiem, kas spēs tādā brīdī visu vadīt un organizēt, –  sacīja U. Skreivers. 
Savukārt civilās aizsardzības plānu nemitīgi papildinot atbilstoši jaunām vadlīnijām gan no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, gan Aizsardzības mi­nistrijas, gan  Bruņotajiem spēkiem. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (11)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 2 nedēļām

  Galvenais ir pagrabam iztaisīt rezerves izeju metrus 10-mit no mājas, lai daudzstāvenei sabrūkot raķetes triecienā ļaudis tiek ārā, jo sēdēt zem gruvešu kaudzes, ar apziņu vai vispār tiks ārā, noteikti nebūs patīkami.

  Atbildēt
 2. Stara draugs
  Stara draugs
  pirms 2 nedēļām

  Vai civilās aizsardzības inženieris ir ar atbilstošu kvalifikāciju vai nu tā kā vienmēr bez?

  Atbildēt
 3. Stara brūte
  Stara brūte
  pirms 2 nedēļām

  Uzraksti iesniegumu,lai sniedz informācijas atklātibas likumā Tev šo informāciju. Deputāts nemaz nevar būt civilās aizsardzības inženieris,jo nevar gatavot domes lēmumus,par finansējumu tāmes skaņot. Bet šeit blats blats galā. Bet vai kādam tas interesē? Visi zin un piesedz,kamēr KNAB padziļināti nepētīs

 4. Stara draugaļa
  Stara draugaļa
  pirms 1 nedēļas

  Nu jau darbā pieņem ragainā brūtes māsu. Bez izglītības un pilnīgi neatbilstošu kārotajam amatam

 5. Udaļcovs
  Udaļcovs
  pirms 2 nedēļām

  Es slēpšos pie ragaiņa

  Atbildēt
 6. Rudīte
  Rudīte
  pirms 1 nedēļas

  Kura ir brūtes māsa??

  Atbildēt
 7. Viktors
  Viktors
  pirms 1 nedēļas

  Un kas ir ragainā brūte? Jau sameklējis citu, kopš sieva pameta?

 8. re kā
  re kā
  pirms 1 nedēļas

  Trallis vietnē "X" raksta šādi: "Pirms piecām nedēļām mani Jēkabpilī piekāva bariņš krievu jauniešu, jo es uz viņiem "ne tā paskatījos". Zaudēju redzi vienā acī, kas tagad daļēji atjaunojusies, jādomā par operāciju. Krievu fašisms ir jāaptur." Jānis Trallis

  Atbildēt
 9. Fakts
  Fakts
  pirms 1 nedēļas

  Krievi ir kā audzējs uz Latvijas miesas. Bioatkritumi, bidlomasa

 10. prusaks
  prusaks
  pirms 1 nedēļas

  Te nu bij' "iekļaujošā" politika , bet ar dūri jau nu cienījams neviens nekļūst. Trallis lasa Laika ziņas LTV-1 , iespējams ,ka kādreiz nav precīzs, bet vai nu tāpēc pa galvu jāsit. Mežoņi.

 11. Juris
  Juris
  pirms 1 nedēļas

  LV līdz šim daudz kas ir iznīcināts bez kara,piem,cukurfabrikas,skolas,arī dzimstība ir zemākā pēdējos 103 gados.....Ja Putins tiešām gribēs iekarot LV,tad to,atšķirībā no Ukrainas,viņš izdarīs bez kara,līdzīgi kā 1940.gadā....

  Atbildēt

Pievienot komentāru