Ar rimtām pastaigām parkā aizvadītas trešās «Zasas muižas parka gaismas leģendu naktis»
ILZE BIČEVSKA

Piektdien, 25., un sestdien, 26. augustā, laikā no pulksten 21.00 līdz 01.00 Zasas parkā noritēja pasākums «Zasas muižas parka gaismas leģendu naktis», kam šogad bija dots nosaukums «Pusnakts tējnīcā». Ainaviskā Zasas muižas parka popularizēšana, to naktī izgaismojot un apmeklētājiem sarīkojot iespēju parka takas iziet, naktī romantiski izgaismotas, šogad notika jau trešo reizi. 
    Gaismas leģendu nakšu idejas autore, Jēkabpils novada pašvaldības Kultūras pārvaldes direktora vietniece Laura Aišpure stāsta, ka viņai pirms trim gadiem šāds pasākums licies pamēģināšanas vērts, jo, pirmkārt, līdzīgas gaismas akcijas jau bija notikušas citviet Latvijā, un tās apmeklētāji atzina par labu esam. Un Zasas parks ir ideāli piemērots šādām aktivitātēm. 
    Protams, jārēķinās ar noteiktu naudas summu, tāpēc daudzviet likām lietā izdomu, kā ar minimāliem līdzekļiem panāk maksimālu efektu. Šo pasākumu rīkoja trīs Jēkabpils novada pašvaldības Kultūras pārvaldes struktūrvienības –  Zasas tau­tas nams, amatniecības centrs «Rūme» un Sēlijas kultūrtelpa, un to cilvēki vairākas dienas cītīgi strādāja, lai parka teritorijā izvietotu gaismas instalācijas. Visas pārsvarā pašu rokām gatavotas, –  stāsta L. Aišpure.
    Par gaismas objektiem gādāja «Rūmes» cilvēki Anda Svarāne, Ieva Svarāne, Aivars Ērglis. Zasietis Ojārs Ģeidāns sagādāja godu zir­ga ratus. Lai tajos nofotografētos, pasākuma ap­meklētāji brīžam pat stāvēja rindā. Viņa darbs ir arī spīdošie «cukurgraudiņu» kubi. Pagasta pārvaldes tehnisko darbinieku ziņā bija daudzi gaismas instalāciju montāžas darbi. Aivars Zubrickis izveidoja nojumīti, kurā abus vakarus pēc kārtas instrumentālo mūziku ar  ģitāru spēlēja Gints Smukais un NormisMusic. No malas palīgā darbos bija paaicināta SIA «Pastāsti», kas sagādāja un izvietoja krāsainos prožektorus, bet par skaņu gādāja «AJV grupa». 
     Nonākot parka Cukur­kalniņā, apmeklētāji varēja noklausīties barona fon Zasa un viņa kundzes sarunu pie tējas dzeršanas, bet vietā, kur stāvēja barona goda rati, – stāstu par to, kā muižas ļaudis gaidīja barona atbraukšanu nevis ar ratiem, bet ar auto. Šos stāstus uzrakstīja Endija Marcin­keviča, un kopā ar Gintu Audzīti tie tika ierakstīti un izstāstīti ierakstā. 
      –  Apmeklētāju noteikti nebija mazāk kā divus iepriekšējos gadus, par spīti tam, ka šajās augusta nogales dienās daudzviet citur novadā arī bija kultūras norises. Patika vērot, kā cilvēki rimti pastaigājās pa parku, arī iepirkās un uzcienājās tirdziņā pie mājražotājiem un amatniekiem. Tir­gotāji stāstīja, ka pircēju atsaucība bijusi laba. Esam iesākuši jaunu tradīciju Zasā, un domāju, ka nu jau to zina tālu. Tā ka noteikti turpināsim rīkot Zasas leģendu naktis, –  teic Laura Aiš­pure. 
     

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru