Atvadieties no bezmiega
Apmaksāts raksts

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku cieš no miega trūkuma. Rezultātā krītas darba spējas, pasliktinās noskaņojums un ilgstoša miega trūkuma gadījumā var attīstīties nopietnas veselības kaites. Lai teiktu ardievas mokošajām bezmiega naktīm, ir vērtīgi aizdomāties gan par dzīvesveida paradumiem, gan par citiem apstākļiem, kas var ietekmēt miega kvalitāti. Viens no biežākajiem miega traucējumu cēloņiem ir nekvalitatīva materiāla gultas veļa, kas kairina un sutina ādu.
 
Svarīgs ir gultas veļas materiāls
Gultas veļas klāsts kļūst arvien plašāks – pieejams gan plašs dizainu, gan audumu klāsts. Kvalitatīvam miegam jāizvēlas pareiza auduma gultas veļa. Karstajās vasaras naktīs no sutas glābs vieglā un elpojošā satīna gultas veļa, turpretim vēsajos ziemas vakaros vienmēr varēsiet ievīstīties sildošā flaneļa virspalagā. Tieši flanelis ir audums, ko visbiežāk izvēlas tie, kuriem ziemas vakari sagādā drebuļus. Lai miegs būtu kvalitatīvāks, ir vērts aizdomāties par sildošo un mīksto flaneļa gultas veļu: spilvendrānu, palagu un virspalagu.
 
Gultas veļas dizains ietekmē miega kvalitāti
Labi zināms, ka cilvēka redzes sistēma atšķirīgi reaģē uz dažādu krāsu kairinājumu. Šī iemesla dēļ guļamistabas parasti iekārto siltos un mierīgos bēšos vai pasteļtoņos vai arī tumšākos zaļganos vai zilganos toņos. Tāpat arī, izvēloties gultas veļu, ir jāpatur prātā ne tikai kvalitatīva materiāla, bet arī tā krāsas nozīme. Cilvēki visbiežāk izvēlas vienmērīga raksta gultas veļu pelēcīgos, gaišbrūnos vai kādas tumšas krāsas toņos. Pirms izvēles padomājiet – pareiza izvēle ir kvalitatīva miega stūrakmens.
 
Pievērsiet uzmanību gultas veļas izmēram
Ierastajiem standarta virspalagiem garums un platums jāmēra ar pietiekami lielu precizitāti. Ja palags ir par garu vai platu, sega tajā sāks burzīties un veidosies nepatīkamas krokas. Gultas veļas lietpratēji Nostra.lv piedāvā parocīgākos palagu izmērus: 140x200 cm vienguļamai gultai un 200x220 cm standarta divguļamai gultai. Savukārt flaneļa spilvendrānu tipiskie izmēri ir 50x70 cm vai 70x70 cm. Dažāda izmēra un dizaina flaneļa gultas veļa ir aplūkojama izplatītāja vietnē nostra.lv
 
Ērtāka gultas veļas iegāde tiešsaistē
Mūsdienās gultas veļas iegāde ir kļuvusi sevišķi ērta – pie jauna flaneļa palaga, spilvendrānas vai silta virspalaga varat tikt pārsteidzoši īsā laikā. Nostra.lv interneta vietnē varat izvēlēties kādu no kvalitatīvas gultas veļas plašā sortimenta. Viens klikšķis, un gultas veļa sildīs jūs vēsajās nakts stundās. Sakiet “jā” kvalitatīvam miegam un ielūkojieties plašajā gultas veļas klāstā – tajā atradīsiet piemērotāko kā tveicīgām vasaras naktīm, tā saltām ziemas naktīm.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. ciniķis
  ciniķis
  pirms 1 nedēļas

  Absolūti debils raksts. Jūs šo parādiet mediķiem, kuru pacienti sirgst ar bezmiegu. Vismaz pasmiesies.

  Atbildēt
 2. Nevajag tik nopietni ņemt galvā
  Nevajag tik nopietni ņemt galvā
  pirms 1 nedēļas

  kuru katru reklāmrakstu! Labāk skaties kā LV basketa puikas cīnās Arēnā Rīga Olimpiskajā kvalifikācijā. Piem. 2.jūlijā Latvija Gruziju nomazgāja ar 83 : 55... Šodien jācīnās pret Filipīnu...

Pievienot komentāru