Atvērto durvju dienā ugunsdzēsējiem glābējiem daudz ciemiņu
Jānis Apīnis

Iepriekš jau rakstījām, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) savos profesionālajos svētkos 17. maijā vi­sā  Latvijā rīko Atvērto durvju dienu un aicina ciemos  visus interesentus, lai iepazīstinātu ar savu darbu, tehnisko aprīkojumu u.tml. Šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, visvairāk apmeklētāju ir  no skolām un bērnudārziem. Pēc diviem epidemioloģisko ierobežojumu ga­diem ciemiņu ugunsdzēsēju depo un posteņos šajā dienā esot bijis īpaši daudz. 
     Apmeklētājus ugunsdzēsēji glābēji sagaidīja ar plaši atvērtiem depo vārtiem, izrādīja tehniku un aprīkojumu, atgādināja par drošību un atbildēja uz jautājumiem. Mazākos viesus sajūsmināja iespēja iekāpt ugunsdzēsības autocisternā un uzmērīt ugunsdzēsēja ķiveri. 
    – Šogad Atvērto durvju dienas laikā piedzīvojām ļoti lielu izglītības iestāžu un iedzīvotāju interesi. Pie mums ciemos nāca izglītības iestāžu audzēkņi un ģimenes. Saņēmām sveicienus Ugunsdzēsēju un glābēju dienā un daudz jautājumu par ugunsdzēsēja glābēja profesiju. Gandrīz katrs puika bērnībā kādā brīdī sapņo kļūt par ugunsdzēsēju. Ciemošanās pie mums viņiem ļauj uz brīdi šo sapni piepildīt - iekāpt ugunsdzēsības autocisternā, uzvilkt ķiveri, paturēt rokā šļūteni. Saņemtie smaidi un laba vēlējumi mūs iedvesmos un stiprinās uz ilgu laiku, – norāda  VUGD Jēkabpils daļas komandieris Dzintars Cvilikovskis.
     – Jēkabpils daļas depo viesojās 151 apmeklētājs, Viesītes postenī – 40, bet   Aknīstes postenī – 68 interesenti. Lielākā daļa ciemiņu bija pirmsskolas izglītības iestāžu grupas un mācību iestāžu klases. Vakarpusē ugunsdzēsējus glābējus apciemoja arī vairākas ģimenes, – pastāstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā Viktorija Gribus­te. 
        
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru