Augstākā tiesa atzīst, ka Guntara Goguļa lietā primāri jāņem vērā Administratīvi teritoriālās reformas likums
INESE ZONE

Augstākā tiesa ir izskatījusi bijušā Jēkabpils novada domes izpilddirektora Guntara Goguļa pārsūdzēto apelācijas tiesas spriedumu
   Kā informēja Jēkabpils novada domes izpilddirektors Uldis Skreivers, augstākās instances tiesa nolēmusi atgriezt lietu jaunai izskatīšanai Zemgales apgabaltiesā. U. Skreivers minēja, ka, virspusēji iepazīstoties ar šo lēmumu, varot teikt, ka tas   pašvaldībai ir labvēlīgs, jo galvenā doma tajā esot, ka Administratīvi teritoriālās reformas likums esot spēcīgāks par Darba likumu, un G. Goguļa atbrīvošanas gadījumā bija jāpiemēro Administratīvi teritoriālās reformas likums. U. Skreivers sacīja, ka tiesāšanās vēl prasīs zināmu laiku un process varot ievilkties līdz  vasarai. 
    Jau ziņots, ka Zemgales apgabaltiesas Aizkraukles tiesu namā  2023. gada 8. martā apelācijas instancē tika skatīta lieta, kurā Jēkabpils novada pašvaldības bijušais izpilddirektors Guntars Gogulis iesūdzējis pašvaldību par nepamatotu atlaišanu no darba un prasību atjaunot viņu iepriekšējā amatā, izmaksājot kompensāciju par darba piespiedu kavējumu. Tiesas lēmums noteica, ka pašvaldībai G. Gogulis jāatjauno darbā un jāmaksā kompensācija. 
    Jēkabpils novada pašvaldībai pret šādu spriedumu iebildumu nebija, bet G. Gogulis to pārsūdzēja Augstākajā tiesā, norādot, ka apelācijas tiesas spriedums ir pretrunā ar Darba likumu. Tiesas lēmums paredzēja piedzīt no novada pašvaldības par labu Gun­taram Gogulim vidējo izpeļņu par darba piespiedu ka­vējuma laiku, kas ir 25 761,69 eiro, papildus veicot nodokļu un obligātos maksājumus. No piedzītās summas gan atskaitāms prasītājam izmaksātais atlaišanas pa­balsts četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā un atbilstoši Darba likuma 149. panta piektajai daļai izmaksātā kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu. Tāpat spriedums paredz atzīt Guntaram Gogulim tiesības par laiku līdz sprieduma izpildei saņemt no pašvaldības likumiskos 6% gadā no piedzītās izmaksājamās summas, kā arī piedzīt no pašvaldības valsts labā tiesas izdevumus – valsts nodevu 1 186,73 eiro un ar lietas izskatīšanu saistītos izdevumus – divus eiro. Lē­mums arī noteica viņu at­jaunot darbā pašvaldībā. Tā-tad jebkurā atbilstošā ama-tā, bet ne  noteikti izpild­di­rektora amatā. G. Go­gulis BD toreiz informēja, ka plāno pārsūdzēt otrās in­stances tiesas lēmumu, jo tas esot pretrunā ar iepriekšējās tiesas secinājumiem, kas atbilda Darba likumam. Ja viss paliek, kā  nolemts otrās instances tiesā, jautājums par atlaišanas iemesliem konkrētajā situācija paliekot tādā kā pelēkajā zonā, jo nav skaidri pateikts, kāda tad būtu bijusi likumīga rīcība. Bet prasība tiesā bijusi tieši par to, ka  atlaišana bijusi pretlikumīga. 
   Guntars Gogulis lietu pārsūdzēja. Tagad pēc Augstākās tiesas lēmuma viņš BD sacīja, ka par to zināmā mērā ir pārsteigts, jo lēmums ir pretrunā visu iepriekšējo instanču tiesu lēmumiem. Tādā gadījumā tas būtu jāpamato ar plašāku argumentāciju, ko viņš lēmumā nesaskatot. Tagad lieta it kā tiek atsākta no gala, un tas būšot interesants kāzuss.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (8)

 1. Goga
  Goga
  pirms 6 mēnešiem

  Alkatīgais Gunča paliks bešā

  Atbildēt
 2. nu ja
  nu ja
  pirms 6 mēnešiem

  Šis spirinās kā traks jo sile slīd prom.

 3. hihi
  hihi
  pirms 6 mēnešiem

  Nez kāpēc šitādiem cilvēciņiem liekas-ja reiz esi ticis kādā pašvaldības amatā,tad līdz pensijai neviens nav tiesīgs aiztikt.

  Atbildēt
 4. Fakts
  Fakts
  pirms 6 mēnešiem

  Tā ir problēma visā Latvijā. Ir cilvēki, kuriem amats rada lielummāniju, neaizstājamības un visatļautības sajūtu.

 5. Jautājums
  Jautājums
  pirms 6 mēnešiem

  Kaut kā ļoti interesanti? Tātad darba likums nav svarīgs. Darba devējs var darīt ko vēlas.

  Atbildēt
 6. Bambino
  Bambino
  pirms 6 mēnešiem

  Šajā gadījumā likumu hierarhijā DL stāv zemāk. Bet nu izskatās, ka Gogulis ir izvēlēts kā malējais.

 7. Modris
  Modris
  pirms 6 mēnešiem

  Sīkums, labs advokāts un nopirkts tiesnesis visu var pagriezt kā tik vajag!

 8. Nopietni?
  Nopietni?
  pirms 6 mēnešiem

  Augstākā tiesa: Administratīvi teritoriālās reformas likums esot spēcīgāks par Darba likumu. Nez kā šī tēze AT tiesas lēmumā ir pamatota? Jeb pietiek ar to, ka tā saka AUGSTĀKĀ TIESA????

  Atbildēt

Pievienot komentāru