Bērni Dzejas dienās lasa dzejoļus par vasariņu
ILZE BIČEVSKA

Jēkabpilī Dzejas dienu pasākumu klāsta neatņemama sastāvdaļa ir Jēkabpils novada Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas rīkotais pasākums «Runčuka pantiņu kaujas». Tajās ik reizi Runčuka lomā iejūtas nodaļas vadītāja Ilona Švābe. 
     Šogad pantiņu kaujas noritēja Jēkabpils pilsētas bibliotēkas zālē, kur šajā dienā dzeju lasīt bija aicināti divu Jēkabpils bērnudārzu «Auseklītis» un «Zvaniņš» audzēkņi, kuri kopā ar savām audzinātājām laikus bija gatavojušies šim pasākumam un mācījušies dzejolīšus. Šā gada «Runčuka pantiņu kauju» tematika bija «Vasara». Lai arī septembris pusē, daba mūs lutina ar siltu laiku, un šāda tematika bija īsti vietā. 
    No katra bērnudārza un grupiņām bija izvirzīti dzejas lasītāji, kopskaitā divdesmit bērni. Viņi lasīja Jāzepa Os­maņa, Arnolda Auziņa, Zie­doņa Purva, Maijas Lauk-manes, Raiņa, Leontīnes Apšenieces, Viļa Plūdoņa, Dzidras Rinkules-Zemzares un Imanta Lasmaņa dzejoļus. 
   Lai uzstāšanās būtu drošāka, tos, kuri uzstājās, cītīgi atbalstīja līdzjutēji, savukārt Runčuks drošākai sajūtai atļāva pieturēties pie savas astes un palīdzēja noturēt rokās mikrofonu. 
    Žūrija, kuras sastāvā bija Jēkabpils novada Galvenās bibliotēkas direktore Zinaīda Rabša, direktores vietniece Renāte Lenša, Krustpils kultūras centra pasākumu or­ganizatore Vita Artjomenko un šo rindu autore, kā labākos vērtēja visus dzejolīšu lasītājus: gan par drosmi, gan par dikciju un izteiksmi, gan par skaņu balsi. Arī par staltu stāju, sapucēšanos glītos tērpos un interesantu priekšnesuma noformējumu, un, protams, līdzjutēju aktivitāti, vētraini uzgavilējot pēc katra priekšnesuma. 
    Lielā dzejas lasīšana noslēdzās ar rotaļām un kopīgu dziedāšanu, un mājās bērni devās ar bibliotēkas sadāvinātajām konfektēm kabatās. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru