Bezmaksas atbalsts jaunajiem vecākiem Jēkabpils novadā
Diāna Bogorode, PEP mamma, zīdīšanas konsultante

Līdz oktobrim jaunajiem vecākiem ar mazuli līdz četru mēnešu vecumam ir pieejams bezmaksas PEP mammas atbalsts projekta «Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas kapacitātes stiprināšana – 2022» ietvaros. Projektu realizē SOS Bērnu ciematu asociācija un finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kul­tūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Programmas «Piedzimstot bērniņam» aktivitātes šobrīd ir pieejamas Rīgas, Ogres, Dobeles, Kuldīgas un Jēkabpils reģionā dzīvojošām ģimenēm. 
    Pirmās emocionālās palīdzības mamma jeb PEP mamma ir profesionāla atbalsta persona māmiņām ar mazuli no dzimšanas līdz trīs gadu vecumam. PEP mamma var būt pirmā izvēle gadījumos, kad māmiņai nepieciešama praktiska in­formācija vai arī emocionāls atbalsts, lai veidotu miera un prieka pilnas attiecības ar savu mazuli. Jo – lai gan visbiežāk bērniņa piedzimšana ir gaidīts un priecīgs notikums, tam līdzi var nākt gan praktiskas grūtības at­tiecībā uz mazuļa aprūpi un barošanu, gan emocionāls satraukums par to, vai esmu pietiekami labs ve­cāks, kā arī iespējamas skumjas pēc iepriekšās dzīves un brīvības pirms bērniņa piedzimšanas. 
    Individuālo konsultāciju laikā ar PEP mammu var pārrunāt visdažādākos savas pašsajūtas jautājumus, gan to, kā tas ir būt mammai un tētim jaundzimušam bērniņam, gan to, kādus izaicinājumus var piedzīvot partnerattiecības, attiecības ar citiem bērniem ģimenē, kā arī jebkuras ģimenei aktu­ālas tēmas par mazuļa attīstību un aprūpi, t.sk. zīdīšanu, pārmērīgu raudāšanu, miedziņu, hendlingu, dienas ritmu u.c. 
    Ģimenes ar jaundzimušajiem var pieteikties bezmaksas PEP mammas atbalstam 4 stundu apmērā. Atbalstu  var saņemt gan klātienes mājvizītē, gan attālināti. Katrs vecāks pats var izvēlēties sev ērtāko saziņas veidu. 
    Lai satiktu savu PEP mammu un saņemtu atbalstu projekta ietvaros, zvani vai raksti īsziņu uz tālruni 27333100 vai raksti e-pastu uz: piedzimstotberninam@ sosbca.lv .
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru