BK «Jēkabpils» piekāpjas arī trešajā finālspēlē un iegūst sudraba medaļas
Juris Šteinbergs

Otrdien Jelgavā risinājās «Ramirent» Nacionālās basketbola līgas finālsērijas trešā spēle starp BK «Jelgava»  un BK «Jēkabpils». Pirmajās divās sērijas spēlēs uzvaras bija guvusi  Jelgavas komanda, un, lai sēriju atgrieztu Jēkabpilī, šoreiz  «lūšiem»  bija obligāti jāuzvar.  
    Jēkabpiliešu sastāvā nebija savainoto Sandra Bēta un Laura Bērziņa, savukārt atgriezies bija Juris Kalniņš. 
     Rezultātu sērijai tradici­onāli ar trīspunktnieku atklāja jelgavnieki. Savukārt pirmais precīzais jēkabpiliešu «trīnītis» Kārļa Večena izpildījumā izvirzīja vadībā viesus ar 9:8. Jēkabpilieši ieguva arī 5 punktu pārsvaru (21:16), taču pirmo ceturtdaļu mājinieki noslēdza ar 5:0 izrāvienu, un pirmo ceturtdaļu «Jēkab­pils»  zaudēja ar 24:25. 
    Otrajā ceturtdaļā, galvenokārt pateicoties savam spēcīgākajam ierocim – precīziem tālmetieniem –, jelgavnieki ieguva 10 punktu pārsvaru, bet pirmais puslaiks noslēdzās ar Jēkabpils komandai nelabvēlīgo 39:47. 
    Pēc puslaika pārtraukuma laukumā nekas liels nemainījās – mājinieki ieguva arī 14 punktu handikapu un tuvojās uzvarai spēlē un līgas čempiontitulam. 
Izšķirošajā ceturtdaļā otro nesportisko piezīmi nopelnīja Roberts Mednis, un viņš tika izraidīts no zāles. Tas noteikti neveicināja jēkabpiliešu iespējas   atspēlēties. Galotnē pēc Arta Arnīša metiena jēkabpilieši pietuvojās 7 punktu attālumā, taču jelgavnieki tūlīt viņus atvēsināja ar kārtējo trīspunktnieku. Spēle beidzās ar rezultātu 96:85 (24:23; 23:16, 22:21; 27:25) «Jelgavas» labā.  
     Mūsu komandā Jurijs Aleksejevs guva 18 punktus. Viņš saņēma balvu kā līgas labākais spēka uzbrucējs. Pa 14 punktiem sameta Mārtiņš Vīņauds un Mikus Sokolovs, bet 12  – Kārlis Večens. 
    Jelgavas komanda finālsērijā uzvarēja ar 3:0, pelnīti izcīnīja zelta medaļas. Jēkab­piliešiem – sudrabs. Šosezon «lūši» cerēja uz zelta medaļām, un to neslēpa  ne kluba vadība, ne paši basketbolisti,  taču šoreiz sap­nis palika nepiepildīts. 
Medaļas basketbolistiem kaklā kāra Latvijas Bas­ket­bola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss, kas  šosezon bija pieteikts «Jē­kabpils» sastāvā un pat  aizvadīja vienu spēli.
Bronzas medaļas ieguva «Kandava/Anzāģe», kas sērijā ar 2:1 uzvarēja «Gulbenes bukus/BJSS». 
 
L. Iršas foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru