Copmaņu uzlidojums Bancāna ezeram
Juris Šteinbergs

Sestdien Kalna pagasta Bancāna ezerā risinājās Jēkabpils novada atklātā čempionāta zemledus makšķerēšanā  1. posms. Sākotnēji tas bija paredzēts Viesītes ezerā, bet nepietiekami droša ledus dēļ pārcelts uz Bancāna ezeru.  
   Sestdien jaunajā vietā ar ledu viss bija kārtībā, netrūka arī  copmaņu. Pirmajā posmā piedalījās 65 balvu tīkotāji. Diez vai nelielais  ezers savā mūžā tādu makšķernieku spiedienu kādreiz ir izjutis. Nobijušās no daudzo caurumu urbšanas, no augšas krītošās barības un tārpu daudzuma un smagajiem makšķernieku soļiem virs galvas bija arī zivtiņas, un tās ķērās ļoti kūtri.  Sacensību galvenais tiesnesis Zigurds Adamovičs gan zināja teikt, ka pirms pāris dienām vīri tepat ķēruši pa pieciem kilogramiem, bet sacensību dienā zivīm mutes bija ciet. Protams, ka vainīgi mainīgie laika ap­stākļi – sestdien no rīta bija ap 19 grādiem zem nulles, bet dienā par grādiem pieciem siltāks.  
   Četru stundu laikā 65 copmaņi kopumā izvilka tikai 33 kg zivtiņu. Aug­stākās vietās ierindojās tie, kam izdevās pievilināt breksīšus. Dažiem tos izdevās piesaukt tikai pēdējās sa­censību minūtēs. 
  Balvu par lielāko noķerto asari no veikala «Asars» ieguva Armands Zalāns, kura  «trofeja» svēra 144 gramus. Savukārt veikala «Otto» balvu par lielāko zivi, un šoreiz tas bija 202 gramus smags breksītis, bija nopelnījis Viktors Groms.  Sacensību nolikumā nebija izdalītas sieviešu un jauniešu grupas, bet, tā kā gan skaisto, gan  jauno copmaņu šoreiz bija  krietns pulciņš, abas grupas tika apvienotas vienā un arī tika pie balvām. Trešo vietu apvienotajā   sieviešu un jauniešu grupā ar 403 gramiem izcīnīja Kristīne Vīmere, otrais ar 513 gramiem bija Ivo Spalviņš, bet par uzvarētāju ar 1,424 kg kļuva Rolands Bogdanovičs. Rolandam, starp citu, bija  arī piektā vieta starp visiem copmaņiem. 
    Kopējā konkurencē  trešo vietu ar 1,971 g  izcīnīja Mārtiņš Jaudzems.  Otro vietu, sēžot gandrīz blakus Mārtiņam, ar 2,033 kg ieguva Dāvis Kristers Midzenis. Savukārt par pirmā posma uzvarētāju ar 2,725 kg kļuva Juris Timko. Arī viņš makšķerēja netālu no abiem tuvākajiem konkurentiem. Goda pjedestāla iekarotāju lomā bija tikai brekši, vien Juris bija noķēris arī pāris raudiņu. 
    Komandu ieskaitē par uzvaru pirmajā posmā cīnījās 13 «blices».  Vietas tika noteiktas, nevis summējot loma svaru, bet liekot kopā dalībnieku nopelnītās vietas. Jo mazāka vietu summa, jo augstāka vieta. Trešajā vietā  ar  61 punktu ierindojās «Baltie ērgļi» (Aigars Ķipēns, Liene Štrušele, Dailis Au­ziņš), otrie ar 59 punktiem bija «Ratter baits ledus komanda»  (Aldis Vārna, Roberts Valters, Roberts Gludiņš), bet par pirmā posma uzvarētājiem ar 49 punktiem kļuva komanda  «Nāk miegs», kurā startēja Jurģis Turkopolis, Lāsma Turkopole un Mārtiņš Jaudzems.  Pēc sacensību nolikuma komandā obligāti bija jābūt vienai sievietei vai jaunietim. 
    Izmakšķerētās zivtiņas tradicionāli tika nogādātas Jēkabpils dzīvnieku patversmes kaķiem. 
    Otrais un trešais čempi­onāta posms paredzēts  27. un 28. janvārī attiecīgi Radžu ūdenskrātuvē un Baļotes ezerā. Protams, viss var mainīties laika apstākļu un ledus biezuma dēļ. Par izmaiņām norises vietā vai laikā organizatori – Jēkab­pils novada Attīstības pārvalde – brīdinās sociālajos tīklos un pašvaldības mājaslapā vismaz trīs dienas iepriekš.  Turpmākajos posmos var piedalīties arī tie makšķernieki, kas nav piedalījušies pirmajā. Iepriek­šēja pieteikšanās ir obligāta. Lai pieteiktos, vismaz trīs dienas pirms attiecīgā posma  jāraksta galvenajam tiesnesim uz e-pastu: zigurds.adamovics@jekabpils.lv vai jāzvana pa tālr. 20350527.l

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru