Darba inspekcija Raivim Ragainim piespriedusi naudassodu
INESE ZONE

Lēmuma projekts, kas paredzēja apstiprināt amatā jauno Jēkabpils novada domes izpilddirektoru Uldi Skreiveru, paredzēja atbrīvot no amata līdzšinējo izpild­direktoru Guntaru Goguli. Deputāti domes sēdē interesējās, vai G. Gogulim tiks piedāvāts kāds cits amats pašvaldībā? 
     Domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis skaidroja, ka visi jautājumi ir apspriesti ar G. Goguli un viņš kā juridiski zinošs cilvēks esot ieteicis, kā tad šis process jāorganizē. Esot tā, ka G. Gogulis no pērnā gada 1.  jūlija atrodas savā amatā līdz jauna izpild­direktora apstiprināšanai, kad darba attiecības ar viņu beidzas. 
– G. Gogulim ir piedāvāts, un piedāvājums ir spēkā, Rīgas biroja vadītāja amats, kura atalgojuma līmenis būtu tāds pats kā izpilddirektoram. Taču šo­brīd G. Gogulis vismaz mutiski ir pateicis, ka gribētu atpūsties un varbūt sadarboties ar pašvaldību kādos konkrētos jautājumos, un es pieļauju, ka viņam jau ir kādi citi izaicinājumi, –  sacīja Raivis Ra­gainis.
    Deputāte Elīna Serkova vaicāja, vai šajā situācijā ir ievērots Darba likums pret bijušajiem izpilddirektoriem? Jāpiebilst, ka domes juristiem bija iebildumi pret atklāta konkursa izsludināšanu uz izpilddirektora ama­tu.  
     R. Ragainis pauda viedokli, ka Darba likums ir ievērots.
    – Protams, ir bijušas dažādas nianses. Darba inspekcija man ir piemērojusi naudassodu, ko es arī samaksāju, jo uzskatu, ka tērēt pašvaldības resursu par tām lietām, kuras mēs uzskatām par pareizām, nav vajadzīgs. Ne darba inspekcija, ne cita iestāde man nevar atbildēt, ka nebūtu pareizi tas, ka domes priekšsēdētājs atved uz domes sēdi savu kandidātu un piedāvā izpilddirektora amatam. Es nemēģināju pierādīt šo taisnību tiesas ceļā, apstrīdot naudassodu. Es samaksāju sodu, un ar to lieta ir beigusies, –  teica Raivis Ragainis. 
    Deputāts Jānis Raščev­skis piekrita, ka ir likuma norma, ka priekšsēdētājs virza izpilddirektoru, bet, vai nebūšot tā, ka tagad pašvaldība iekļūs tiesas procesā, ja G. Gogulis vērsīsies tiesā, un tad gan būs jātērē pašvaldības budžets, lai tiesātos. 
    – Nekad mēs nevaram zināt, ko kurš izdomās, bet  pagaidām ir vienošanās ar G. Goguli, ka par tiesāšanos nevajadzētu būt runa, tā kā mēs viņam piedāvājām citu amatu. Bet nevar pateikt, kas kurā brīdī var mainīties, jo mēs visi atrodamies telpā, kur vienu dienu kāds runā tā, bet otru –  jau citādi. Ta-ču es līdz šim par G. Goguli esmu pārliecināts, ka tas, ko esam runājuši, arī tiek darīts. Tā ka man šobrīd nav bažu par tiesāšanos, –  sacīja Raivis Ragainis.
    Atgādinām, ka tad, kad Jē­kabpils novada domes 4. novembra ārkārtas sēdē tika skatīts jautājums par atklāta konkursa rīkošanu uz novada pašvaldības izpilddirektora amatu, lēmums nebija guvis pašvaldības juristu saskaņojumu. Juristi lēmuma preambulā bija skaidrojuši, ka ar Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja 28. oktobra rīkojumu par izpild­direktoru izvērtēšanu ir uzdots pēc izvērtēšanas sagatavot attiecīgu lēmuma projektu izpilddirektora apstiprināšanai domē un pēc domes sēdes sagatavot  darba līgumu ar izpilddirektoru. Tātad lēmums par konkursa rīkošanu neatbilst R. Ragaiņa paša rīkojumam un kopumā  tiesiskajam re­gulējumam, ko paredz Dar­ba likums. Novada pašvaldības juriste Liene Liepa toreiz deputātiem skaidroja, ka tad izsludināt konkursu nebūtu pareizākais risinājums. Būtu jāturpina vērtēt nākamos pretendentus no izpilddirektoru vidus ar vienādu punktu skaitu.
    R. Ragainis toreiz piekrita, ka juristiem uz šo lietu bijis cits skatījums, un arī personāla vadības speciālisti to vērtējuši citādi. Juristi uzskatot, ka atbilstoši administratīvi teritoriālajai reformai un Darba likuma regulējumam vajadzēja izvēlēties nākamo pretendentu no esošajiem izpilddirektoriem. Bet R. Ragainis, izmantojot priekšsēdētāja tiesības un balstoties uz  Pašvaldību likuma 68. pantu, izvēlējies rīkot konkursu. 
   Iepriekš tika informēts, ka kandidātu meklēs, izvērtējot līdzšinējo novadu izpild­­direktorus. Domes ārkārtas sēdē tika skaidrots, ka izvērtēšana notikusi, un  lielāko punktu skaitu ieguvusi līdzšinējā Viesītes novada domes izpilddirektore Sanita Lūse, taču viņa atteikusies ieņemt šo amatu. Trim nākamajiem pretendentiem bijis vienāds punktu skaits, tāpēc nolemts rīkot atklātu konkursu. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Vienkārši vienreizēji!
  Vienkārši vienreizēji!
  pirms 2 gadiem

  Tikai ar muldēšanu vien nodarbojas. Un par to vēl 3000 eiriku algā saņem.

  Atbildēt
 2. Santa
  Santa
  pirms 2 gadiem

  Ja jau priekšnieks drīkst neievērot likumus, tad jau mēs vienkāršie strādnieki ar varam to darīt.

  Atbildēt

Pievienot komentāru