Darbs pie skaidu plākšņu un olu ražotnes projektiem turpinoties
INESE ZONE

Jēkabpils novada dome jau ir informējusi par liela mēroga investīcijām, ko uzņēmums no Lietuvas «VMG grupa»  plāno ieguldīt, izbūvējot bijušajā Krust­pils lidlaukā vērienīgu skaidu plākšņu ražotni. Šo ieceri īstenošot SIA «VMG Daugava». Uzņēmuma darbībai svarīga arī dzelzceļa pievada izbūve līdz lidlauka teritorijai. BD interesējās, cik tālu pavirzījusies minētā iecere. 
   Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Stars informē, ka SIA «VMG Daugava» veic ietekmes uz vidi novērtēšanas procedūru, kas ir visai gara. Pavasarī veiksmīgi esot izieta sabiedriskā apspriešana. Paralēli tiek veikti ražotnes projektēšanas darbi.  Darbus veicot pa posmiem, un esot cerības, ka  jau jūlijā varēs sākt pirmos būvniecības sagatavošanas darbus.  
    – Pašvaldība savukārt ir sākusi projektēšanas darbus dzelzceļa pievedceļa izbūvei pa pašvaldības teritoriju līdz rūpnīcas zonai. Jau ir bijusi pirmā tikšanās ar projektētāju. Jautājums par finansējumu pievedceļa būvei arvien ir atklāts. Turpinām runāt ar «Latvijas dzelzceļu». Līdz galam gan vēl nekas nav nolemts vai saņemta kā­da garantija, ka mums būs finansējums pievada izbūvei, –  sacīja Kārlis Stars. 
    Vaicāts, kādos termiņos būtu jāizbūvē pievads, lai  tas būtu savienojams ar otru daļu, ko investors būvēs rūp­nīcas teritorijā, K. Stars sacīja, ka darbu grafiks pa­redz to paveikt nākamā gada vasarā. 
    BD vaicāja arī par lidlaukā plānoto SIA «Gallusman» olu ražotni, vai iecere tiks īstenota, jo process ilgst jau labu laiku un ir informācija, ka investoriem ir saistība ar Ukrainu, tādēļ ārpolitiskā situācija var negatīvi ietekmēt plānus?  
    K. Stars apgalvoja, ka investors turpina darbu pie projekta. Nezin kāpēc esot runas, ka investīcijas ir no Ukrainas un tagad būs problēmas. Taču problēmu neesot. Vienīgā saistība ar Ukrainu ir tāda, ka investors ir ukrainis, kas dzīvo Anglijā. Situācija esot tāda, ka ietekmes uz vidi novērtējumā bijis diezgan daudz iebildumu, un tagad investori strādājot pie to novēršanas un darot visu, lai uzņēmums lidlaukā būtu.
   VMG grupas mērķis ir 2023. gada ceturtajā ceturksnī uzsākt darbību Krustpils lidlaukā uzceltajā ražotnē.  VMG ir viena no lielākajām kokapstrādes un mēbeļu ražošanas grupām Baltijas valstīs, kas apvieno 16 Lie­tuvas un citu valstu kompānijas. Vairāk nekā 90% VMG grupas ražojumu tiek ek­sportēti uz ārzemēm. 
Savukārt SIA «Gallus­man» vēlas izveidot olu un olu produktu ražotni. Pro-jekts paredz līdz 100 miljoniem eiro lielas investīcijas. Galvenā  produkcija būs olas un dažādi olu produkti: olu masas ar vai bez piedevām, tāpat arī olu pulveris, vārītas olas, uztura bagātinātāji un citi produkti. 90% no visas produkcijas paredzēti ek­sportam. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Frīdis
    Frīdis
    pirms 2 gadiem

    Apmēram skaidrs, lieta virzās caur birokrātijas džungļiem lēni, bet pamatīgi un katrs grib pakampt kumosu.

    Atbildēt

Pievienot komentāru