Lai gan mūsdienu urbanizētajā pasaulē jau ierasts, ka jaunās ģimenes apmetas lielpilsētā un meklē dzīvokli sev izdevīgā vietā, tāpat var pamanīt, ka pilsētnieki arvien vairāk alkst pēc dabas tuvuma. Noteikti piekritīsi, ka vasarā visvairāk gribas izrauties dārzā – pat darbs, kas tevi tajā gaida, vairs nešķiet biedējošs, vai ne?
Kamēr citi var turpināt runāt par dārza mīnusiem, laika trūkumu un citām bažām, sabiedrībai kļūstot apzinātākai, tiek saprasts, ka dārza iegāde mūsdienās ir aktuālāka nekā jebkad agrāk – tikai atrašanās dabā nāk par labu garīgajai un emocionālajai veselībai.
Stādot un audzējot, meditējiet
Arvien vairāk pētījumu liecina, ka laika pavadīšana zaļajās zonās, augu kopšana un ziedu un dārza labumu baudīšana var mazināt stresu, uzlabot garīgo veselību un likt izjust laimes sajūtu. Mūsdienās zinātnieki runā arī par to, ka neatkarīgi no mūsu vecuma vai kultūras nepieciešamība pēc dabas ir ieprogrammēta katra mūsu smadzenēs. Galu galā senajiem cilvēkiem bija jābūt labiem savas vides novērotājiem, jo viņu izdzīvošana bija tieši atkarīga no dabas pazīšanas.
Šī iedzimtā aizraušanās ar dabu atmostas ikvienā no mums, īpaši šajos jaunajos laikos, kad rodas nepieciešamība atslēgties no viedajām tehnoloģijām, lai aizmirstu saspringto ikdienu. Turklāt sociālajos tīklos arvien populārāki kļūst satura veidotāji, kuri pēc pārcelšanās uz vienģimenes mājām vai lauku mājām popularizē lēnu dzīvesveidu, rūpējas par savu veselību un lepojas ar pašu izaudzētu pārtiku. Tas ne tikai iedvesmo citus cilvēkus, bet arī liek cilvēkiem saprast, ka dārzkopība un dzīvošana tuvāk zaļai videi var būt meditatīva prakse, kas ļauj kopt savu veselību un atjaunot saikni ar dabisko pasauli.
Kam vēl vajadzīgs dārzs?
Protams, dārzs ir būtisks tiem, kas vēlas audzēt svaigus un barojošus produktus: augļu, dārzeņu vai garšaugu audzēšana ļauj ne tikai kontrolēt ēdiena kvalitāti, bet arī ietaupīt naudu sezonāli. Galu galā dārzs ļauj baudīt tā priekšrocības ne tikai vasarā – pēc omulīgas vides radīšanas savā dārza mājiņā varat konservēt dārzeņus, vārīt ievārījumus un citādi sagatavoties ziemai. Šī dārza sniegtā privilēģija un spēja dot ieguldījumu ilgtspējībā ir īpaši svarīgas mūsdienu pasaulē, jo pieaug bažas par pārtikas kvalitāti veikalos.
Un dārza mājiņā var justies kā mājās
Pat ja plānojat iegādāties dārzu ar māju bez ērtībām, neizslēdziet iespēju to labiekārtot, piemēram, ierīkojot virtuves zonu. Lai pagatavotu vienkāršus ēdienus vai dzērienus, jums būs nepieciešama tējkanna, neliels ledusskapis un kompakta plīts. Protams, parūpējies par izlietnes uzstādīšanu. Lai radītu estētisku skaistumu, meklējiet kvalitatīvus virtuves traukus un galda piederumus – šeit ir eleganti porcelāna un keramikas vintage stila šķīvji, krūzes vai kausi meklējiet veikalā formadore.lv, kur atradīsi unikālākus risinājumus savām dzīves telpām: no dvieļu turētāja līdz galda grilam nedēļas nogales pusdienu gatavošanai.
Protams, uzaicinot draugus izbaudīt sava dārza klusumu, jūs vēl vairāk novērtēsiet šī īpašuma priekšrocības: jums būs daudz vairāk privātuma un vietas atpūtai.
Dārzu kopienas
Runājot par kopienām, dārzi var savest kopā līdzīgi domājošus cilvēkus un veicināt sadarbību. Galu galā dzīvošana dārzos ļauj izveidot kopienu un nodibināt attiecības ar kaimiņiem, dalīties zināšanās par pārtikas audzēšanu un apmainīties ar šīm precēm. Nav noslēpums, ka dārznieki ir sirsnīgi – viņi ciena dabu, ciena tās iemītniekus – kukaiņus, putnus un dzīvniekus, kas viņus iedvesmo rīkoties, lai aizsargātu dabas pasauli.
Tāpēc atbildam: dārzs nav kļuvis aktuāls mūsdienās – tas ir mūžīgs un nenovērtējams resurss, kas bagātina dzīvi un baro mūsu dvēseles. Pat ja dārzā dodaties tikai reizi pa reizei, sapratīsiet, ka tas ir lielisks ieguldījums nākotnes plāniem, un atrasties dabā ir nenovērtējama vērtība pasaulē, kur vienmēr steidzamies.
latvietis
Dārzs ir mana miera oāze, kur atveldzēt sirdi un dvēseli.