Daugavā notverti maluzvejnieki
Juris Šteinbergs

Pagājušajā nedēļā Sēlpils pagastā Jēkabpils novada Attīstības pārvaldes Vides, dabas resursu un civilās aizsardzības nodaļas darbinieki aizturēja maluzvejniekus, kas Daugavā apmēram kilometru lejpus Zvejnieklīča bija ielikuši 180 metrus garu tīklu. 
      Par nelikumīgo tīklu vides aizsardzības speciālistiem  ziņoja makšķernieki, kas to bija aizķēruši ar spiningu.  
     – Jau pagājušogad ma­nījām, ka šajā vietā notiek maluzvejniecība, bet pārkāpēju pieķert neizdevās.  Paldies makšķerniekam, kas mums ziņoja. Viņš bija pacilājis tīklu un redzējis, ka zivju tajā ir daudz, tādēļ bija skaidrs, ka maluzvejniekiem drīz jābrauc tas izņemt. Vakarā trijatā iekārtojāmies slēpnī. Pēc piecām stundām, kad satumsa, maluzvejnieki bija klāt. Nakts redzamības kamerā labi varējām redzēt viņu darbošanos Daugavas vidū.  Kad maluzvejnieki bija izbraukuši krastā, notika viņu aizturēšana un protokolu sastādīšana. Pārkāpēji bija divi apmēram 40 un 55 gadus veci vīrieši no Jē­kabpils. Jāsaka, ka viņi bija miermīlīgi noskaņoti un savu vainu atzina. Viens pat noteica, ka vienreiz tam bija jānotiek – esot bijusi slikta priekšnojauta. Pārkāpēju lomā bija  divi mazizmēra zandarti, 3,5 kilogrami pliču un 32,5 kilogrami brekšu, – pastāstīja vides aizsardzības speciālists Zigurds Ada­movičs.  
 
Vides aizsardzības speciālisti Jurģis Turkopolis (no kreisās) un Zigurds Adamovičs, kuri piedalījās maluzvejnieku ķeršanā, zivis nogādāja Jēkabpils 
dzīvnieku patversmē. Jēkabpils dzīvnieku patversmes arhīva foto 
 
     Pret personām uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi par noteikumu par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos pārkāpšanu. Procesa ietvaros izņemti 180 metri nelegālajā nodarbē izmantoto tīklu un arī laiva. Inspektors  lēš, ka katram no  maluzvejniekiem būs jāšķiras no apmēram  tūkstoša eiro. Šajā summā ietilps sods par noteikumu pārkāpšanu un arī dabai nodarīto zaudējumu segšana.  Plaudis un plicis neskaitās augstvērtīga zivs, tādēļ  dabai nodarītie zaudējumi it kā nav lieli.  Ja lomā būtu vairāk zandartu, kam paš­laik ir saudzēšanas laiks,  maluzvejniekiem tas izmaksātu krietni vairāk. Tā kā zivis tīklā bija atradušās vismaz diennakti, tās bija nobeigušās, tādēļ visas  no­gādātas  Jēkab­pils dzīvnieku patversmē tur mītošajiem kaķiem. 
    Z. Adamovičs stāsta, ka pēdējā laikā stipri samazinājies makšķernieku pieļauto pārkāpumu skaits. Reti kad kādam nav makšķerēšanas kartes vai paņemts zemmērs, un tas noteikti ir stingrās kontroles rezultāts. Tīklu gan vēl esot daudz, sevišķi Daugavā. Pagājušajā gadā sevišķi daudz malu­zvejniecības gadījumu bijis Du­navā. Ar regulāriem reidiem stāvokli tur tomēr  izdevies uzlabot. 
    – Paldies iedzīvotājiem, kas ziņo par novērotajiem pārkāpumiem. Sabiedrības līdz­dalība vides aizsardzībā ir ļoti būtiska, tādēļ aicinām ziņot par pārkāpumiem pa tālruni 22085117, – saka Z. Adamovičs.  

Publikācijas tapušas projekta Nr. 23-00-S0ZF04-000009   «Sabiedrības  informēšana un izglītošana par zivju resursu racionālu un saudzīgu izmantošanu, pētījumiem, aizsardzību un pavairošanu, veidojot tematisku publikāciju ciklu Jēkabpils reģionālajā laikrakstā» ietvaros.

   ATBALSTA: 

 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Slīmests
    Slīmests
    pirms 1 gada

    Nezināju, ka Jēkabpils dzīvnieku patversme ir tāds kā "atmuitošanas" punkts, kur paliek zivis pēc tam pazūd miglā. Kā tad tās zivis "patversmē" izbaroja cepa vai vārīja ? Nu, nu veseli ēdušie tie kuri ēda.

    Atbildēt

Pievienot komentāru