Daugavā pie Jēkabpils sākusies ledus iešana, applūst Sakas sala
INESE ZONE

     Kā informē Jēkabpils novada pašvaldības civilās aizsardzības inženieris Ilmārs Luksts, pirmdien 26. februārī augšpus Jēkabpils sākās ledus uzlūšana un kustība, radot sablīvējumu pie Daugavas tilta. Naktī uz 27. februāri ūdens līmenis sasniedza 5,93 cm atzīmi. 27. februāra rītā ledus sablīvējums izkustējās, tā rezultātā pie  ēkas Pļaviņu ielā 72 ledus gabali tika pārstumti pāri aizsargdambi, un SIA “Jēkabpils pakalpojumi” atbrīvoja brauktuvi no ledus.
     Ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils ir 5,8 metri, Zeļķos - 5,6 metri. Ledus Jēkabpilī apstājies pie Daugavsalas, Daugava lielākoties plūst pa Daugavsalas labo krastu, bet lejpus Jēkabpils ledus nekustās. 
     27. februārī sāka applūst Sakas sala. Ūdens jau apņēmis dzīvojamā māju blakus Sakas tiltam, un iedzīvotāji ir evakuējušies. Aplūst vairāki piebraucamie ceļi un pāri pārgāznei plūst ūdens. Pašvaldība informē, ka Sakas salā applūdis un slēgts satiksmei pašvaldības autoceļa Skudras - Galejas - Leicāni posms. Iedzīvotāji aicināti izvēlēties citu braukšanas maršrutu. Situācija ir ļoti mainīga, tāpēc pašvaldība aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai un interesentiem nedoties vērot situāciju klātienē. Nepieciešamības gadījumā iedzīvotāji var sazināties ar pašvaldības speciālistiem, kontaktpersonas un tālruņu numurui raksta beigās. 
     Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati liecina, ka Daugavā, kā arī vairākās citās Latgales un Vidzemes upēs turpinās ledus iešana un ūdens līmeņa paaugstināšanās. Valsts austrumu un centrālajā daļā spēkā LVĢMC izsludinātais dzeltenās pakāpes brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs un par palieņu applūšanu.
     Ūdens līmenis vietām krasi svārstās,  bet caurmērā tas paaugstinās. Daugavas baseinā Latvijā un Baltkrievijā sniegs praktiski ir nokusis, upes augštecē Krievijā saglabājas sniega sega. Taču tuvākajās dienās ūdens līmeņa kāpums Daugavā un citās upēs valsts austrumu daļā galvenokārt būs saistīts ar lietavām.
     Atbilstoši hidrologu prognozēm ūdens apjoms upēs šopavasar palu laikā būs tuvu ilggadējām vidējām vērtībām vai mazāks par to, tomēr gaidāma palieņu un citu zemāko vietu applūšana. Augstākais ūdens līmenis Latvijas austrumdaļas upēs gaidāms periodā no februāra beigām līdz marta vidum. 
 
 
   Kur vērsties plūdu gadījumā?
     
Zvani uz 112 vai sazinies ar Jēkabpils novada pašvaldības darbiniekiem:
 •      pašvaldības policija - 65283888 , dežūrdaļa – 25907965;
 •      izpilddirektors Uldis Skreivers – 25416435;
 •      civilās aizsardzības inženieris Ilmārs Luksts – 25671222;
 •      Salas, Sēlpils pagastos - pārvaldes vadītājs Raimonds Jaudzems – 26587126;
 •      Krustpils pagastā - saimniecības vadītāja Andra Munce – 26602676;
 •      Ābeļu, Dignājas, Dunavas pagastos - pārvaldes vadītāja Anda Ķiploka – 29247870;
 •      Kūku pagastā - pārvaldes vadītājs Tālis Zalva – 22489891;
 •      Vīpes pagastā - saimniecības vadītājs Juris Puriškevičs – 29278541.
     
     Pašvaldības arhīva foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. Jevdokijs
  Jevdokijs
  pirms 1 mēneša

  Nu viss. Apokalipse Jēkabpilij ir sākusies...

  Atbildēt
 2. Plūdi
  Plūdi
  pirms 1 mēneša

  Tie personāži pie kā griezties, lai Dievs nogrābstās. Viss ir tikai un vienīgi pašu rokās!

  Atbildēt
 3. prusaks
  prusaks
  pirms 1 mēneša

  Tikai mieru, Tas Kungs ir ar mums.

  Atbildēt
 4. Bambino
  Bambino
  pirms 1 mēneša

  Paņems visus pie sevis

 5. Tā vot
  Tā vot
  pirms 1 mēneša

  Es labāk uzticos Toma Briča informācijai, nevis tā gņidas un meļa, kurš pozējas uz ledus krāvuma un dzem purgu!

  Atbildēt

Pievienot komentāru