Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvēs plānota ilgtermiņa ūdens līmeņu pazemināšana
Sagatavoja J. Apīnis

AS «Latvenergo» informē, ka vasarā Pļaviņu un Rīgas HES ūdenskrātuvēs ir paredzēti ilgtermiņa ūdens līmeņa pazeminājumi hidrotehnisko būvju remontdarbu veikšanai. AS «Latvenergo» vasaras sezonā īstenos būvju atjaunošanas un uzturēšanas darbus.
       No 14. jūlija līdz 28. augustam remontdarbu veikšanai AS «Latvenergo» Pļaviņu HES plānota ūdenslīmeņa pazemināšana un noturēšana no atzīmes 67,5 m līdz 69,14 m LAS 2000,5, kas ir par 1,64 m zemāk par pieļaujamo minimālo ūdens līmeni HES ikdienas eksplu­atācijas laikā.  Norādītajā līmeņa pazemināšanas termiņā iekļautas arī tās dienas, kas nepieciešamas, lai ūdenskrātuves līmeni pazeminātu līdz paredzētajai atzīmei un ūdenskrātuves līmeņa pacelšanai līdz normālam darba režīma līmenim. 
     Šajā laikā notiks Pļaviņu HES augšas bjefa balstu un atbalstsienu betona virsmu atjaunošana. Galvenie atjaunošanas darbi mainīgajā ūdens līmeņa zonā ir bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, pretkorozijas apstrāde, papildu stiegrojuma montāža un betonēšana. 
      Pļaviņu HES ūdenslīmeņa pazeminājuma laikā uz autoceļa A6 «Rīga–Dau­gavpils–Krāslava–Baltkrie­vijas robeža (Pāternieki)» 98,10 km VSIA «Latvijas valsts ceļi» plāno veikt tilta pār Pērses upi balstu un uzbēruma atjaunošanas darbus. 
     Rīgas HES plānotā ūdens­­līmeņa pazemināšana remont­darbu veikšanai notiks no 1. augusta līdz 30.  septembrim.
      Ūdens līmeņa pazemināšana ūdenskrātuvēs notiks pakāpeniski atbilstoši Valsts vides dienesta izsniegtajām Ūdens resursu lietošanas atļaujām. Aktuālais ūdens līmeņu izmaiņu statuss Dau­gavas HES ūdenskrātuvēs atrodams AS «Latvenergo» mājaslapā sadaļā «Aktu­alitātes».  «Latvenergo» aicina iedzīvotājus un uzņēmējus ūdenslīmeņa pazemināšanas periodu izmantot savām vajadzībām, piemēram, krastu nostiprināšanai, piestātņu izbūvei u. c., kā arī pludmales zonu labiekārtošanai un sakopšanai. «Latv­energo» ir informējusi ietekmes zonā esošās paš­valdības, aicinot arī tās ziņot iedzīvotājiem un uzņēmumiem par ūdens līmeņa pazemināšanu.  
      Hidrobūvju stiprināšanas tehnoloģija ir specifiska: periodā starp pavasara paliem un rudens lietavām pietece un ūdens līmenis Daugavā ir viszemākie, un remontdarbus var veikt viskvalitatīvāk. Ar mūsdienu tehnoloģijām iespējams veikt betonēšanas darbus arī ziemā, taču šādā gadījumā projekta izmaksas ļoti būtiski palielinātos. 
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru