Ūdens no applūdušajām teritorijām atkāpies
INESE ZONE

Kopš pagājušās nedēļas, kad februāra pēdējās dienās applūda plašas teritorijas Krustpils un Salas pagastā, situācija ir būtiski uzlabojusies, un ūdens līmenis Dau­gavā pie Jēkabpils, Zeļķu tilta un Pļaviņās ir nokrities. 
     Ja Daugavā pie Jēkabpils piektdien ūdens līmenis bija 6,16 metri virs nulles atzīmes, bet Zeļķos  – 9,32 metri un Pļaviņās  11,18 met­ri, tad pirmdien, 4. mar­tā,  tas Jēkabpilī bija 4,95 metri, Zeļķos – 4,59 metri un Pļa­viņās 8,95 metri. Ūdens atkāpās no applūdušajām teritorijām Salas un Krustpils pagastā un Sakas salā.
Taču 1. martā, pie Zeļ­ķiem esošajam ledus sastrēgumam pavirzoties uz priekšu un ūdenim sākot atkāpties no agrāk applūdušām vietām, applūda vairākas ēkas un ceļi Klauģos un Peņigās Krustpils pagastā. 
   Civilās aizsardzības inženieris Ilmārs Luksts BD informēja, ka 4. martā ūdens atkāpās no visām applūdušajām teritorijām, arī ceļiem, paliekot tikai zemākās pļavās un citās atsevišķās vietās. Plūdi vairs nedraud, taču pēc nedēļām divām, pieplūstot ūdenim no Baltkrievijas, iespējama zemāku teritoriju un ceļu applūšana Dunavas pagastā.    
     Jēkabpils novada pašvaldība informē, ka novadā no teritorijām, kas applūda iepriekšējās dienās, ūdens atkāpjas un lielākā daļa paš­valdības autoceļu, kas bija applūduši, jau ir izbraucami. Pagastu pārvaldnieki un atbildīgie speciālisti apseko pašvaldības teritorijā plūdu bojāto infrastruktūru Salas, Sēlpils, Krustpils pagastā, kā arī citur novadā, fiksējot un rakstot ceļu novērtēšanas aktus. Ceļi novadā ir izmirkuši, un atsevišķās vietās tie tiek sakārtoti, greiderēti, lai iedzīvotāji var  piekļūt pie saviem īpašumiem, kā arī nepieciešamības gadījumā var pārvietoties operatīvais transports.
    Pašvaldība arī aicina Salas pagasta Sakas salas iedzīvotājus šobrīd nelietot uzturā ūdeni no akām. Arī citu plūdu skarto teritoriju iedzīvotāji aicināti pievērst uzmanību uzturā lietojamā dzeramā ūdens kvalitātei individuālajās dzeramā ūdens ņemšanas vietās, tajā skaitā arī akās, un izvērtēt tā lietošanu. SIA «Jēkabpils ūdens» informē, ka Jēkabpilī A. Pormaļa un L. Laicena ie­las  krustojumā no 29. feb­ruāra ir atvērts brīvkrāns.
    Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ziņo, ka  Pļaviņu ūdenskrātuves lejasdaļā joprojām saglabājas ledus sablīvējums. Posmā Aiviekstes grī­va–Pļaviņu pilsēta ledus masas kustas un  izskalojas. Sa­blī­vējuma aste ir pie Ai­viekstes grīvas. Daugavā no Pie­drujas līdz Jēkabpilij vērojama reta ledus iešana. l
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 3 mēnešiem

  Briesmas garām, neviens vairs nenoslīks.

  Atbildēt
 2. Joske
  Joske
  pirms 3 mēnešiem

  Kad atkāpsies korumpētā domes vadība?

  Atbildēt

Pievienot komentāru