Dienas aizkaru lietošanas tendences
Apmaksāts raksts

Dienas aizkari ir savā ziņā būtisks elements mājas interjerā, nodrošinot kā estētisku pievilcību, tā arī funkcionalitāti.
To pielietojums var uzlabot atmosfēru telpā. Kā ieguvumus var minēt privātuma saglabāšanu, gaismas regulēšanas iespēju un telpas kopējā izskata pilnveidošanu. Populārākie dienas aizkaru audumi un dizaini dod iespēju individuāli izvēlēties un pielāgot tos saskaņā ar mājas interjera stilu.
 
Dienas aizkariem piemīt spēja radīt siltuma un komforta sajūtu jebkurai telpai, padarot tos par neaizstājamu elementu mūsdienīgā dzīvojamā vidē.
 
 
Gaismas caurlaidība un privātuma nodrošinājums
 
Dienas aizkari ir lielisks veids, kā uzlabot telpas izskatu. Tie ne tikai piedod siltuma un mājīguma sajūtu, bet arī spēj ietekmēt gaismas intensitāti telpā. Piemēram, gaiši dienas aizkari var mazināt saules starojumu telpā un padarīt tumšāku istabu, savukārt tumšie audumi var nodrošināt pilnīgu privātumu visas diennakts laikā.
 
Dienas aizkaru loma ir ļoti svarīga no privātuma aspekta. Ja dzīvojamajai telpai ir logi uz ielas pusi vai blakus esošiem ēku logiem, piemēroti izvēlēti dienas aizkari var nodrošināt vajadzīgo privātumu bez gaismas zaudēšanas. Bieži vien šis faktors ir aktuāls arī pirmajā stāvā dzīvojošajiem iedzīvotājiem.
 
Stila atbilstība
 
Izvēloties dienas aizkarus, kas atbilst telpas stilam, jāņem vērā gan kopējais interjera dizains, gan telpā esošie priekšmeti, mēbeles. Piemēram, ja istaba ir ieturēta modernos toņos ar minimālistisku mēbeļu stilu, vieglo toņu audumi būtu ideāli piemēroti šim interjeram.
 
Populārākie audumu veidi
 
Dienas aizkari tiek izgatavoti no dažādiem audumiem, kokvilnas, lina, poliestera un dažādiem audumu maisījumiem. Kokvilnas aizkarus raksturo dabīgs izskats un laba gaisa caurlaidība, bet lina audums ir pazīstams ar savu īpašo tekstūru un dabiskumu. Poliestera audums ir viegli kopjams un ilgi saglabā krāsu intensitāti.
 
Katram audumam raksturīga sava estētika - piemēram, linam raksturīgs nevienmērīgs virsmas reljefs. No otras puses, kokvilna dod iespēju radīt mūsdienīgu skatu ar gludu auduma virsmu.
 
Audumu ietekme uz telpas atmosfēru
 
Audumi spēj ieviest noteiktu atmosfēru dzīvojamajā telpā. Piemēram, ja viesistabai vajadzētu būt atpūtas zonai ģimenei vakara laikā – lina vai kokvilnas dienas aizkari var palīdzēt radīt šajā vietā mierīgu noskaņojumu. Poliestera dienas aizkarus var izmantot birojā kā praktiskus elementus. 
 
Pareizs garums un platums
 
Lai izvēlētos pareizo garumu dienas aizkariem, jāņem vērā telpas augstums. Ja telpa ir zema, aizkari var būt nedaudz garāki par logu, lai vizuāli palielinātu platumu. Augstos griestos labi der gari aizkari, kas sasniedz grīdu. Attiecībā uz platuma izvēli, aizkaru auduma platumam jābūt vismaz divreiz platākam par loga platumu.
 
Kā pareizi kopt dienas aizkarus
 
Dienas aizkari ir jākopj regulāri, lai saglabātu to tīrību un ilgmūžību. Lai novērstu auduma bojāšanos mazgāšanas laikā, svarīgi ievērot noteiktus norādījumus attiecībā uz temperatūru un mazgāšanas līdzekļiem. Pirms veicat mazgāšanu, vienmēr vispirms izlasiet ražotāja norādījumus.
 
Lai izvairītos no iespējamajiem bojājumiem, ir ieteicams lietot maigu mazgāšanas līdzekli un programmu, kas paredzēta delikātam audumam. Tāpat vajadzētu izvairīties no lielas centrifūgas greizienu programmām - tas var sabojāt aizkaru šuvju struktūru.
 
Rullo žalūzijas un to priekšrocības
 
Rullo žalūzijas ir moderns logu apdares elements, kas nodrošina gan praktiskumu, gan estētiku. Tos raksturo vienkāršs dizains un viegla vadība ar iespēju regulēt gaismu iekštelpā. Viena no galvenajām priekšrocībām ir elastība - tās var izmantot atsevišķi vai kombinējot ar citiem logu apdares veidiem, piemēram, dienas aizkariem.
 
 
Kombinējot rullo žalūzijas ar dienas aizkariem, tiek radīts funkcionāls un stilīgs interjera risinājums. Dienas aizkarus var izmantot kā dekoratīvu elementu, bet rullo žalūzijas - kā praktisku gaismas regulēšanas līdzekli. Piemēram, ja vēlaties samazināt saules starus iekštelpās, jums pietiks nolaist rullis uz noteiktu līmeni un papildus izvietot dienas aizkarus.
 
Skaisti dienas aizkari Jūsu mājokļa logu estētikai un privātumam, kā arī karnīzes un aizkaru stangas pieejami interneta veikalā 220.lv.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Goga
    Goga
    pirms 5 mēnešiem

    Es aizkaros slaukos pēc vannas.

    Atbildēt

Pievienot komentāru