Dod atļauju ekshumēt un pārbedīt vācu karavīrus
INESE ZONE

Jēkabpils novada pašvaldība atļāvusi meklēšanas vienības «Leģenda» vadītājam Tālim Ešmitam saskaņā ar Brāļu kapu komitejas 2023. gada 1. novembrī izsniegto karavīru apbedījumu vietas izpētes darbu atļauju veikt zondāžas un ekshumācijas darbus zemes gabalā Jēkabpilī pie Aizupes ielas un zemes īpašumā «Madonas iela».  
    Atbilstoši Brāļu kapu komitejas izsniegtajai atļaujai, «Leģendai» ir tiesības veikt zondāžas un pārapbedīšanas darbus aptuveni 0,3 km uz DA no Krustpils stacijas, pie Aizupes ielas, Jē­kabpilī, un zemes īpašumā «Ma­donas iela», bet atļauja ir derīga tikai ar reģistrācijas atzīmi attiecīgās pašvaldības institūcijā un zemes gabala īpašnieka saskaņojumu. 
    BD jau ir publicējusi novadpētnieces Sarmītes Ozoliņas informāciju par šo apbedījuma vietu. Viņa bija arī vērsusies novada  pašvaldībā, lūdzot palīdzēt no­skaidrot kapsētas statusu Jēkabpilī, Aizupes ielā, norādot, ka tur atrodas bijušās PSRS MVD nometnes Nr. 292 vācu karagūstekņu kapi. Iesniegumā minēts, ka Jēkabpils Goda pilsonis novadpētnieks Jānis Amats  2003. gada 7. jūlijā rakstījis vēstuli Jēkabpils pilsētas domei ar lūgumu atzīmēt šos kapus, un tad tika uz­stādīta sēta un krusts, taču šo­brīd tādu elementu zemes gabalā vairs nav. S. Ozoliņas iesniegumā tika lūgts risināt jautājumu par 10 vācu karagūstekņu ekshumāciju un pārapbedīšanu vācu kapos.  Viņi Aizupes ielā apbedīti laikā no 1945. līdz 1946. gadam. Pamatojums tam ir PSRS MVD nometnes Nr. 292. Kapsētas grāmata, kas iesākta 1945. gada 31. jūlijā un pabeigta 1946. gada 21. decembrī. 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. prusaks
    prusaks
    pirms 4 mēnešiem

    Nav nekas piebilstams, katram sava vieta un tas arī viss.

    Atbildēt

Pievienot komentāru