Dome pļaus retāk un iedzīvotājus par zālienu virs 20 cm nesodīs
INESE ZONE

Jēkabpils novada domes sēdē, kur apstiprināja budžeta grozījumus, deputāts Aivars Kraps aktualizēja jautājumu par zāles pļaušanu, vaicājot, vai tagad, kad pilsētā ekonomēs un zāli pļaus retāk, arī iedzīvotāji varēs darīt tāpat un viņus nesodīs, ja zāle pie viņu īpašuma būs pārsniegusi 20 centimetru garumu, kas saistošajos noteikumos norādīti kā maksimālais pieļaujamais garums? 
    R. Ragainis atbildēja, ka pļaušanu pašvaldība taču nodrošinās, tikai ne tik bieži kā citus gadus, un noteikumus neviens nav atcēlis. Komiteju vadītājs Ainars Vasilis savukārt piebilda, ka nav tādu saistošo noteikumu par 20 centimetriem. Tādi bijuši Jēkabpils pilsētā, bet nav Jēkabpils novadā. Bijis noteikumu projekts, kas nodots sabiedriskajai ap­spriešanai, bet Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija to noraidījusi, un šobrīd noteikumu kā tādu nav. Uz A. Krapa jautājumu, vai tas nozīmē, ka  privātīpašnieki zāli var vispār nepļaut, A. Vasilis atbildēja, ka jautājums nav bijis par to, bet vai sodīs. Nesodīšot, bet pašvaldības policija tāpat veiks preventīvu darbu ar iedzīvotājiem, aicinot cilvēkus nopļaut zāli. 
    Jāpiebilst, ka par saistošajiem noteikumiem, ko pašvaldība izstrādājusi, bet nav  izdevies apstiprināt, BD rakstīja ziemā, kad aktuāls bija jautājums par lāstekām, kas apdraud garāmgājējus. Jau tad atbilde bija, ka no­teikumu projektu ministrija noraidījusi un īsti nav pamata runāt ar namīpašniekiem, bet policija darbosies preventīvi. Savukārt noteikumi taps, un tos varētu apstiprināt pavasarī. Tagad izskanēja informācija, ka tos varētu izskatīt jūlijā. 

 Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta «Soli solī ar laiku» publikāciju saturu atbild «Brīvā Daugava»

iesaki šo rakstu:

Komentāri (15)

 1. Ha ha
  Ha ha
  pirms 3 nedēļām

  Vot i deputāti gudrīši,otro gadu nav saistošo,nebij zāle jāpļauj arī pērnajā vasarā. Atklājums,ka nav saistošo

  Atbildēt
 2. Rita
  Rita
  pirms 3 nedēļām

  Kurš veica šo bezdarbību,kurš ir atbildīgs par nolaisto pilsētu,kurš tik ilgi tos noteikumus netaisīja?

  Atbildēt
 3. ciniķis
  ciniķis
  pirms 3 nedēļām

  Sūnu ciems ieaugs zālē

  Atbildēt
 4. Vērotājs
  Vērotājs
  pirms 3 nedēļām

  No nepļautas zāles vēl neviens nav nomiris. Tagad zied skaistas pļavu puķes, iemācieties priecāties par dabu. Ielas jums asfaltētas, celiņi bruģēti, bet jums pilsētniekiem vēl nav labi! Līdz Jāņiem lai stāv viss, pēc tam nopļaus! Ar ieekonomēto naudu var saremontēt kādu ielas posmu. Pie mums ģerevņā centrā zāle nodīrāta līdz saknēm, tik drellē un dreļlē job..ais komunists, visu naudu nodrellē!

  Atbildēt
 5. to Vērotājs
  to Vērotājs
  pirms 3 nedēļām

  Es ar" nesaprotu, ko tie pilsētas vanckari rejas par katru sū... Vai ta būs jāņem aiz čupra un jāieliek savas pļavas vālā, lai vnr izbeidz to tukšmuldēšanu?

 6. Mila
  Mila
  pirms 3 nedēļām

  Salā arī katru zāles asnu steidzīgi nopļauj līdz saknēm.....a ka bedres iekšpagalmos sataisīt, ta bļauj ka naudas nav Vairs ne zālāji tik sūnas paliek

  Atbildēt
 7. Bet
  Bet
  pirms 2 nedēļām

  Bet vajadzētu gan! Piemēram Jēkaba ielā 40 gārsas, strutenes jau puscilvēka augumā. Nepietiek ka tur ir pamesta nelikumīga jaunbūve un pussagruvusi būda, bet vēl arī zāle, kas "priecē" garāmgājējus un kaimiņus.

  Atbildēt
 8. lieliski
  lieliski
  pirms 2 nedēļām

  Tur ir kolosāli , jo redzams kaut kas pirmatnējs, dzīvās dabas uzvara pār t.s. civilizācijas paliekām. Tur vajadzētu vest bērnus , tūristus , rādīt un stāstīt.

 9. Mila
  Mila
  pirms 2 nedēļām

  Gārsas tak esot ēdamas, tikko lasīju vienu jaunmodīgu recepti! Un kas tik briesmīgs gan notiek ar garāmgājēju, kad viņš ierauga Gārsas vai Strutenes???

 10. Milai
  Milai
  pirms 2 nedēļām

  Tieši tā. Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Praktiski var ēst visas zāles izņemot vārpatu, ko mūsu kuņģis nespēj sagremot. Piemēram , virzu jālieto visos veidos, īpaši garšīgi ir salātos, jālieto ,protams, jaunie dzinumi, tā palīdz uroloģijas kaitēm. Tas būtu jāmāca arī pilsētas bērniem.

 11. ciniķis
  ciniķis
  pirms 2 nedēļām

  Spriežot pēc komentāriem, dome zāli šogad pļaus retāk, jo to visu noēdīs zaļi domājošie pilsētnieki.

 12. ciniķim
  ciniķim
  pirms 2 nedēļām

  Zaļi domājoši - ož pēc politikas, labāk teikt, ka par savu un savu bērnu veselību domājoši pilsētnieki. Vesels ēdis. Starp citu vakar pavēlu vakarā ejot garām Jēkaba ielā 40 dzirdēju griezi. Kur vēl skaistāk.

 13. ciniķis
  ciniķis
  pirms 2 nedēļām

  Es dzirdēju dzelzsgriezi. Kaut ko zāģēja. Laikam aku vākus metāllūžņiem

 14. līgotājs
  līgotājs
  pirms 2 nedēļām

  Neķeriet kreņķi, jēkabpiliešiem būs kur Jāņu zāles lasīt, redzēju arī lupstāju - tā ir īstā Jāņu zāle, iesakāma vīriešiem zaļā veidā, bez termiskās apstrādes.

  Atbildēt
 15. ciniķis
  ciniķis
  pirms 2 nedēļām

  es tak teicu, ka pāraugušo zāli jēkabpilieši noēdīs. Potencei un pilnam vēderam

Pievienot komentāru