Domes vadība tiekas ar bijušā Viesītes novada iedzīvotājiem
INESE ZONE

Jēkabpils novada do­mes vadība Rites tautas namā uz tikšanos aicināja Rites, Elkšņu, Saukas, Vie­sītes pagasta un Viesītes pilsētas iedzīvotājus. Uz viņu  jautājumiem atbildēja un  par savu nozari in­formēja novada domes priekšsēdētājs Raivis Ra-gainis, priekšsēdētāja vietnieks veselības un sociālo pakalpojumu jautājumos Aivars Vanags, priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks un attīstības un tautsaimniecības komitejas, kā arī sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Ainars Vasilis.
 
Laukos nav kur likt tekstila un lielgabarīta atkritumus
        Iedzīvotāji akcentēja problēmu, ka laukos nav iespēju atbrīvoties no lielgabarīta sadzīves atkritumiem – vecas  elektrotehnikas un mēbelēm, tāpat arī lietotām drēbēm un  citiem tekstiliz­strādājumiem.  Cilvēki jautāja, vai vismaz Lielās talkas laikā nevarētu Ritē izvietot konteinerus lielgabarīta atkritumiem vai noteikt vietu, kur tos var vest, kā esot darīts iepriekš? Tāpat  vai nevar izvietot ciematos konteinerus tekstila savākšanai? Konteineri plastmasai, stiklam un papīram ir, bet tekstilam nav.   
        Pašvaldības komiteju vadītājs Ainars Vasilis skaidroja, ka  konteinerus lielgabarīta atkritumiem talkas laikā izvietos Viesītē. Savukārt par Lielo talku pārvalžu vadītāji un pagastu saimnieki vislabāk zinot, kāda ir vajadzība pēc lielgabarīta atkritumu konteineriem. Iedzīvotāji droši vien atrastu, ar ko piepildīt šādus konteinerus pat tad, ja tos noliktu pie katras mājas, bet vai tas esot tā vērts. Bet tāds konteiners būšot Viesītē, un tur var mest mantas. Pašlaik arī domājot, kā risināt jautājumu par vecu autoriepu savākšanu, lai tās nemētājas katrā mežmalā. Bet, lai to sakārtotu, jābūt skaidrībai, kur novads tālāk tās riepas liks, tomēr risinājumu meklēšot. Tika solīts padomāt arī par lielgabarīta atkritumu konteinera novietošanu uz laiku, lai cilvēki var atvest atkritumus, bet to nesaistīšot ar Lielās talkas dienu. Par tekstila konteineru A. Vasilis sacīja, ka to uzstādīt nav problēma, jāvēršas pie atkritumu apsaimniekotāja, konkrētajā gadījumā – SIA «Vi-dusdaugavas SPAAO», un tas konteineru var uzstādīt. Tikšanas laikā A. Vasilis sazinājās ar «Vidusdaugavas SPAAO» vadību, kas arī apgalvoja, ka konteinera uzstādīšana nav problēma. A. Vasilis arī piebilda, ka bioloģisko atkritumu konteinerus pagastos neuzstādīs, jo ir skaidrs, ka laukos tos var kompostēt. Vēl viņš  sacīja, ka grib runāt par Jēkabpils novadu.
         – Novads pastāv jau trešo gadu. Vai tas ir labāks veidojums vai sliktāks, rādīs laiks, bet šobrīd runāt par to, vai novada izveide bija pareizs lēmums vai nē, ir par agru.
          Vairāk vai mazāk ir skaidrs, ka pēdējā laikā sāk parādīties daudz mazu problēmu, ko pirmajā un otrajā gadā neviens neizskatīja, jo tās attiecināja uz savienošanas procesu, lai nodrošinātu, ka visa pamatsistēma novadā strādā. Bet tagad redzam daudz sīku jautājumu, kuru risināšana kaut kur ir ieķērusies, varbūt kaut kas ir izdarīts nepareizi sākotnēji. Bet es no savas puses gribu teikt, ka, ma­nuprāt, tas ir ļoti labs rādītājs, ja novads trešajā gadā jau nonāk pie sīko problēmu risināšanas. Tas nozīmē, ka sākotnēji esam vispārīgi izdarījuši lielu darbu, jo pamatsistēma, savienojoties sešām pašvaldībām, strādā. Lai tas neapstātos, ir pienācis laiks ķerties pie mazo problēmu risināšanas, kādu ir ļoti daudz. Bet tās bieži pārvēršas lielākās, ja par tām nerunā un neko  nedara, –sacīja Ainars Vasilis. 
        Viņš arī minēja, ka ar panākumu beidzot esot vainagojušās pašvaldības, konkrēti, domes priekšsēdētāja vietnieka Aivara Vanaga sarunas ar Satiksmes ministriju un «Latvijas valsts ceļiem» un šogad būtu jāuzsāk remontdarbi ceļa posmā no Apserdes līdz Elkšņiem un posmā no Cīruļiem līdz šosejai, kas no Aknīstes ved uz Neretu. A. Vasilis arī pateicās par labu darbu pagasta pārvaldniecei un Rites pagasta saimniecības vadītājai Lilitai Bārdulei. 
 
Visu rakstu lasiet BD 16. aprīļa numurā
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Neapmierināts
  Neapmierināts
  pirms 2 mēnešiem

  Kultura jāuzlabo,visu pilsetai naudu atdot,kad mūsu mežus notirgo,nav taisnīgi

  Atbildēt
 2. prusaks
  prusaks
  pirms 2 mēnešiem

  Vecās mēbeles un tekstils sadeg ugunskurā. Elektronika gan jāved uz pilsētu.

  Atbildēt

Pievienot komentāru