Eiropas dienas svinībās mudina uz katra personīgo un visas sabiedrības izaugsmi
SARMĪTE RUTKA

9. maijā, kad jau vairākus gadus atzīmējam Eiropas dienu, daudzviet Latvijā tiek rīkoti dārza svētki un citi svinīgi pasākumi, lai popularizētu Eiropas vienotības ideju. Ar devīzi «Izzini! Piedalies! Lepojies!» arī «Europe Direct» Jēkabpils centrs rīkoja svinības, kas pulcēja kuplu skaitu interesentu, īpaši Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkņu. Uz sarunu ar jauniešiem pasākuma rīkotāji bija uzaicinājuši trīs personības, kuru dzīvesstāsti un veikums gan pašu, gan valsts un sabiedrības labā patiesi iedvesmo daudzus, mudina aizdomāties par izaugsmes iespējām, par attīstībai nepieciešamajām prasmēm, iemaņām un vērtībām, kas mūs vieno. 
        Zemnieku saimniecības «Kalves» īpašnieks Gundars Kalve zināms ne tikai kā veiksmīgs lauksaimnieks un uzņēmējs, bet arī kā liels Latvijas patriots, kurš turklāt jau no pirmajām Krievijas uzsāktā kara dienām devies aizstāvēt Ukrainas tiesības uz brīvību. G. Kalve klātesošajiem pastāstīja par zemnieku saimniecības attīstību, par grūtībām un izaicinājumiem, ar ko bijis jāsaskaras vairāk nekā 30 tās darbības gados, atbildēja uz pasākuma dalībnieku jautājumiem gan par Ukrainā pieredzēto, gan to, kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas, lai kļūtu par sekmīgu uzņēmēju vai darbinieku. Lauksaim­nieks uzsvēra, ka itin visā svarīgākā ir cilvēka attieksme un griba kaut ko pa­veikt, sasniegt vai iemācīties. 
           Kā apliecinājums tam, ka faktiski nav neiespējamu lietu, kalpoja otrā pasākuma viesa dzīvesstāsts. Gati Cau­nīti dēvē par cilvēku bez rokām un bez robežām, jo viņš pēc smagas elektro­traumas 5 gadu vecumā palika bez rokām, bet nu jau 28 gadus pierāda, ka var pa­veikt visu to pašu vai pat vēl vairāk, kā cilvēki bez invaliditātes. Gatis ir sekmīgs kokrūpniecības un mežizstrādes uzņēmējs, labs dzīvesbiedrs un tētis savam divgadīgajam dēlam, viņš pats vada pavisam parastu auto, aizraujas ar kalnu slēpošanu, ceļo, Eiropas Sa­vienības līmenī aizstāv cilvēku ar invaliditāti tiesības, kā iedvesmotājs piedalās šādos pasākumos un dara vēl milzums daudz interesantu un vajadzīgu lietu. Klātesošie viesim uzdeva šķietami mulsinošus jautājumus par ikdienas dzīves situācijām, uz ko G. Caunītis atbildēja viegli un mudināja jauniešus uz dzīvi skatīties ar plašāku redzējumu: – Esiet at­vērtāki! Mēģiniet! Pat tad, kad nesanāk, kad esat vīlušies, dariet atkal! Katru dienu saplānojiet, nepavadiet to histēriski! Uzstādiet sev mērķi un ejiet uz to! Izejiet no komforta zonas, jo, pastāvīgi esot tikai komfortā,  neko nevar sasniegt. Un negaidiet, ka kāds kaut ko paveiks jūsu vietā: tikai mēs paši varam mainīt un uzlabot ne tikai savas, bet arī savu tuvinieku, pilsētas un valsts dzīves. 
         Līdzīgs vēstījums izskanēja arī no Liepājas uzņēmuma «Blue Shock Race» vadītāja Arta Daugina mutes. Daudzviet, tostarp arī «Brīvās Daugavas» slejās, jau ir izskanējis avantūristiskais un brīžiem pat neticamais stāsts par to, kā puisis no nelabvēlīgas ģimenes laukos, dzīvojot bērnunamā, ar izcilību pabeidz mākslas skolu, īsā laikā sasniedz paša izvirzītos mērķus reklāmas nozarē un tad, sekojot sapnim par elektroauto nākotni, nepilnā desmitgadē kļūst par pasaulē slavena elektrokartingu ražošanas uzņēmuma vadītāju.  Viņš arī visiem pārējiem, kas dzīvē vēlas ko sasniegt, iesaka īstenot savu izstrādāto «PSP programmu», kas tulkojama kā «Pacel savu pakaļu!». 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru