Finālsērijas ievadā BK «Jēkabpils» piedzīvo sakāvi viesos
Juris Šteinbergs

Otrdien pirmo finālsērijas maču Nacionālajā basketbola līgā aizvadīja  čempiontitula kārotājas BK «Jēkabpils» un BK «Jelgava».  Šajā sērijā mājas spēļu priekšrocības ir Jelgavas komandai, tādēļ pirmā spēle notika Lielupes krastos. 
    Tāpat kā izšķirošajā pusfināla mačā, jēkabpiliešu sastāvā nebija Sanda Bēta, toties atgriezies bija Ro­berts Mednis, un šoreiz  laukumā nevajadzēja doties galvenā trenera asistentam Jurim  Kalniņam.  
     Mājinieki sāka ar 4:0 gājienu, bet viesi pirmās ceturtdaļas vidū ieguva vadību ar 9:6.  Jēkabpilieši vēl pāris  reižu bija nelielā vadībā, bet pirmās desmit minūtes zaudēja ar 19:21. Arī otrajā ceturksnī labāki izskatījās jelgavnieki. Viņi daudz un netraucēti izpildīja trīspunktu metienus, kas ar lielu trāpījumu procentu krita «lūšu» grozā, savukārt viesi centās izlauzties zem groza, lai punktus gūtu no tuvas distances.  Puslaika pārtraukumā ejot, «Jēkab­pils» bija iedzinējos ar 41:51. 
     Otrajā puslaikā neko ie­dzīt tā arī neizdevās. Māji­nieku tūlīt pēc atpūtas veiktais 12:1 izrāviens Jēkabpils komandas stāvokli padarīja teju vai bezcerīgu – 42:63. Pēc nospēlētām trim  ceturt­daļām rezultāts bija 57:76. Arī pēdējās desmit minūtēs nekas nemainījās, un «Jēkabpils» piedzīvoja pirmo zaudējumu izslēgšanas spēlēs ar 82:103 (19:21; 22:30; 16:25; 25:27). Rezultatīvā­kais mūsu komandā ar 17 punktiem bija  Lauris Bērziņš, Mikus Sokolovs iekrāja 15, bet Rihards Strauts – 14 punktus.  
    Finālsērijā, kurā cīņa ritēs līdz vienas komandas trim uzvarām, rezultāts kļuvis 1:0 «Jelgavas» labā. Nākamo spēli pretinieki  Jēkabpils Sporta hallē  aizvadīs  jau šodien, 6. maijā, plkst. 20.00. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru