Godina Jēkabpils glābējus
D. Gagunova foto

INESE ZONE
Ar diviem vērienīgiem svētku pasākumiem aizvadīta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadiena. 4. maijā Jē­kabpils Sporta hallē izskanēja XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku ieskaņas koncerts  «Es Latviju darināju», kurā skatītājus priecēja novada kori un deju kolektīvi, bet 6. maijā Vecpilsētas laukumā  norisinājās valsts svētkiem un Jēkabpils varoņiem veltīts pasākums. Jau pirms  pasākuma laukumā pulcējās ģimenes ar bērniem. 
     Mazajiem bija iespēja piedalīties dažādās atrakcijās un spēlēs, kā arī Jē­kab­pils Jauniešu domes organizētajā radošajā darbnīcā.  Sa­vukārt Jēkabpils velosezona tika atklāta ar tradicionālo Brīvības velobraucienu. Pulksten 17.00 prāvs dalībnieku pulks startēja no Krustpils saliņas stāvlaukuma un finišēja Vecpilsētas laukumā, lai līdz ar citiem godinātu Jēkabpils varoņus – cilvēkus, kas janvāra plūdu laika pašaizliedzīgi strādāja, lai pasargātu pilsētu no plūdiem un palīdzēja tajos cietušajiem. 
    Par janvāra notikumiem liecināja Vecpilsētas laukumā novietotais ekskavators, ko jēkabpilieši atceras no kadriem par ledus drupināšanu Sakā. Pie skatuves laukumā bija liela plāksne ar vairāk nekā 500 to iestāžu, uzņēmumu un dienestu darbinieku vārdiem, ko pašvaldība bija apzinājusi, lai tā  pateiktos par viņu ieguldījumu plūdu draudu un to seku novēršanā.
    Piemiņas balvas no pašvaldības tika pasniegtas arī uzņēmumu un dienestu vadībai, kas tieši iesaistījās dambja stiprināšanā, glābšanas darbos un gādāja par elektrības atslēgumiem, sakariem, ūdens sūknēšanu un citiem pretplūdu pasākumiem. Pateicības vārdus visiem, kas bija iesaistīti un plūdu draudu laikā nestāvēja malā, bet palīdzēja glābt pilsētu, sacīja arī novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.
      Apbalvojumus saņēma SIA «Jēkabpils ūdens», SIA «Jēkabpils pakalpojumi»,  SIA «JK Namu pārvalde», SIA «Ošukalns» un SIA «Ošu­kalns celtniecība», SIA «Jē­kabpils reģionālā slimnīca» vadība, kurai plūdu draudu dēļ pirmo reizi Lat­vijas vēsturē no slimnīcas nācās evakuēt pacientus. Sveica arī SIA «Jēkabpils PMK», SIA «LV Roads», ZS «Dau­gava», SIA «MTE» un SIA «Vid­zemes būvnieks», SIA «MMJ būve», SIA «Bez­delīgas», kas gādāja par darbos iesaistīto ēdināšanu, ZS «Kalves», SIA «Jēkabpils autobusu parks», SIA «Vī­gants», SIA «Jē­kabpils siltums». 
     Pašvaldības pateicību saņēma arī  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes Jēkabpils daļas, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa, Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljona, Jēkabpils novada paš­valdības policijas, AS «Sa­dales tīkls» Ziemeļaust­rumu tehniskās daļas, Ne­at­lie­kamās medicīniskās palīdzības dienesta Jēkabpils ko­mandas darbinieki, kā arī hidrologi Oskars Eiduks un Ha­ralds Gailums. R. Ragainis arī pa­teicās pašvaldības vadības un Civilās aizsardzības komisijas komandai.
    Pēc godināšanas kuplā skaitā sapulcējušies apmeklētāji baudīja grupas «Jum­prava» koncertu. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Ferdinands
    Ferdinands
    pirms 4 mēnešiem

    Kur ta Surkuls pēc balvas noziedēja. Atkal ragi dūņās tāpat kā Lipskim

    Atbildēt

Pievienot komentāru