Iedzīvotāji neizpratnē, kāpēc objektu «Labklājība» aizsedz kiosks
INESE ZONE

BD zvanīja sašutusi krustpiliete, kas pauda neizpratni, kāpēc pašvaldība Krustpils zaļā tirdziņa laukumā atļāvusi novietot uzkodu tirdzniecības kiosku tā, lai tas aizsedz skatu uz vides objektu «Lab­klājība». Vai arī tirgotāji savus kioskus vai transporta līdzekļus var novietot, kā pašiem ienāk prātā, un tas nav jāsaskaņo ar paš­valdību? Ja ir jāsaskaņo, tad kāpēc tik nepārdomāti ierādīta šī vieta? Bet, ja nav jāsaskaņo, tad kāpēc neviena atbildīga persona nav pamanījusi, ka kiosks tur neiederas?
     Lasītājas ieskatā, tā ir necieņa pret vides objekta autoru un arī  bijušajiem un esošajiem krustpiliešiem. Uzstādot vides objektu, taču runāts par tā vēsturisko nozīmi, ka tas simbolizē Rīgas ielu kā pirmskara ga-dos aktīvu tirdzniecības vietu ar daudziem veikaliņiem, kas lielākoties piederēja ebrejiem. 
     Arī novadpētnieks, biedrības «Jēkabpils mantojums» vadītājs Jānis Zeps savu sašutumu par šo situāciju ir paudis savā «Face­book» kontā. Sarunā ar BD viņš sacīja, ka,  braucot pa Krustpils galveno – Rīgas –ielu galvaspilsētas virzienā, Krustpils tirdziņā uzmanību uzreiz piesaistīja divas lielas atkritumu tvertnes un kiosks, kas ir blakus vides objektam un nodala to no tirgus laukuma. Bet skulptūra taču bijis iecerēta kā akcents tirgus laukuma malā, kas iekļaujas laukumā un kam ir sava loma vēsturiskajā stāstā par Rīgas ielu. Arī J. Zeps norādīja, ka šāds izvietojums ir necieņa vides objekta autoram māksliniekam Ginteram Krumholcam un arī nodokļu maksātājiem, par kuru līdzekļiem tas finansēts. Tāda situācija radot iespaidu par haosu pilsētas koptēla izpratnē. 
     Jēkabpils novada pašvaldība «Facebook» vietnē re­aģēja uz J. Zepa viedokli un komentārā rakstīja, ka šobrīd tiek strādāts pie tirgus laukuma vizuāli estētiskāka risinājuma un citas vietas ierādīšanas kioskam, lai vides objekts «Labklājība» netiktu aizsegts. Tāpat dots uzdevums pārvietot atkritumu konteinerus.
     Pašvaldības infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ainārs Skro­māns BD sacīja, ka marta beigās uzņēmumam, kas  izmanto kiosku, beidzas nomas līgums ar pašvaldību. Slēdzot jauno līgumu, arī atrisinās jautājumu par citas tirdzniecības vietas ierādīšanu. Tā varētu būt  pie veikala «Lutra» vai nedaudz tālāk. Jāņem vērā, ka ēdinātājiem, kas izmanto kiosku, ir svarīgs elektrības pieslēgums. Tirdziņam elektrības pieslēguma vieta nav izveidota, jo neesot aktuāla, tā kā tas ir zaļais tirdziņš – mājražotāju un amatnieku produkcijas tirdzniecības vieta. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (9)

 1. Ačulis
  Ačulis
  pirms 2 nedēļām

  "Tirdziņam elektrības pieslēguma vieta nav izveidota, jo neesot aktuāla, tā kā tas ir zaļais tirdziņš – mājražotāju un amatnieku produkcijas tirdzniecības vieta." Un kā tad jaunās "būdas", kurās solīja gaiss-gaiss siltumsūkni, apgaismojumu un ko tur vēl - tam taču ir nepieciešams elektrības pieslēgums! Drīzāk jautājums par to skulptūru - kam tā tur nepieciešama? Ja arī to kiosku pārvietos, stāvlaukums kā tāds jau paliks.. Ja kāds izdomās blakus noparkoties, arī iedzīvotāji gausīsies un sūdzēsies?

  Atbildēt
 2. nesaprotu
  nesaprotu
  pirms 2 nedēļām

  Kura domnieka brūte ir atainota tajā vides objektā?

  Atbildēt
 3. Drīzāk tā:
  Drīzāk tā:
  pirms 2 nedēļām

  Kura no domnieka brūtēm tā ir? Viņiem jau ar 1 nekad nav pieticis.

 4. Nē pa tēmu
  Nē pa tēmu
  pirms 2 nedēļām

  Atceros, reiz stāvēju rindā pēc kūpinātām zivīm šeit apspriestajā tirdziņā. Pirms manis " iepirkās" bijušais mērs, viņš aizgāja nesamaksājis un pārdevēja pret viņu bija uzkrītoši laipna, es nodomāju, ka tik klaju korupciju demonstrēt nebija gudri. Varat atminēt, kurš no mēriem tas bija???

  Atbildēt
 5. Mēris
  Mēris
  pirms 2 nedēļām

  Nu un tev p..lei neko par velti neiedeva. Ai ai ai šito škādi un kaunu!

 6. Bambino
  Bambino
  pirms 2 nedēļām

  Tiešām Ļoņka?

 7. prusaks
  prusaks
  pirms 2 nedēļām

  Kādu zivi tad šis paņēma, žāvētu zuti vai reņģes ?

 8. Jekabpilietis
  Jekabpilietis
  pirms 2 nedēļām

  Jēkabpilī strauji samazinās Labklājības limenis,tāpēc objekts Labklājība tiek aizsegts!!!!!!

  Atbildēt
 9. Fakts
  Fakts
  pirms 2 nedēļām

  Vajag objektu "Korupcija"

Pievienot komentāru