Ģimnāzijas apsardze, norobežošana un ekspertu darbs varētu izmaksāt līdz 30 000 eiro
INESE ZONE

Jau informējām, ka Jēkabpils novada pašvaldība ar 2022. gada 1. aprīļa paziņojumu vienpusēji pārtrauca 2020. gada 11. novembrī noslēgto iepirkuma līgumu ar SIA «Zeng» par Jēkabpils Valsts ģimnāzijas (JVĢ) pārbūves būvdarbiem.
     Līguma laušanas brīdī ģimnāzijā būvdarbi bija izpildīti 3 543 727,26 eiro vērtībā jeb 51% no kopējā būvdarbu apjoma. Tā kā nepieciešams nodrošināt turpmākās darbības līguma izbeigšanas procesā un jauna būvdarbu iepirkuma izsludināšanai – objekta pārņemšanu, objektīvu izpildīto darbu apjoma fiksēšanu un pieņemšanas–nodošanas akta parakstīšanu, dažādu speciālistu, tajā skaitā zvērināta tiesu izpildītāja, neatkarīgu ekspertu piesaistīšanai pašvaldībai vajadzīgs papildu finansējums.
    Tāpat atbilstoši Būvnie­cības likumam pēc objekta pārņemšanas pašvaldībai jānodrošina būvlaukuma norobežošana un apsardzes signalizācija līdz brīdim, kad pašvaldība noslēgs jaunu būvdarbu iepirkuma līgumu par JVĢ būvdarbu pabeigšanu.
     Minētajiem nolūkiem nepieciešamais papildu finansējums varētu būt līdz 30 000 eiro. Tāpēc Jēkabpils novada dome nolēmusi piešķirt papildu finansējumu līdz 30 000 eiro apmērā būvobjekta pārņemšanai un uzturēšanai. Minēto summu iekļaus nākamajos pašvaldības šī gada budžeta grozījumos.
     Savukārt opozīcijas de­putāta Aivara Krapa viedoklis ir, ka līgumu ar «Zeng» nevajadzēja lauzt, jo  tas, viņa ieskatā, vēl vairāk sadārdzinās un paildzinās JVĢ pārbūves procesu. Viņš uzskata, ka izdevīgāk būtu sēsties ar būvnieku pie sarunu galda un vienoties, ka objektu kā partneris pārņem kāds no lielajiem Jēkabpils būvuzņēmējiem. Tad būtu izredzes darbus pabeigt plānotajā laikā. Savukārt, līgumu laužot, tagad ar jaunu iepirkumu, labākajā gadījumā, varot tikt galā labi ja līdz 1. septembrim, un tas esot risks nepabeigt darbus pēc vairākiem būvniecības laika pagarinājumiem no­teiktajā termiņā līdz decembra beigām. Tādā gadījumā atkal esot risks zaudēt piešķirto ES fondu finansiālo atbalstu, un tad visas izmaksas būtu jāsedz pašvaldībai, kas taču esot miljoni, ko pašvaldībai būtu sarežģīti atļauties. Tas, pēc A. Krapa domām, apdraud iespēju īstenot ģimnāzijas pārbūves projektu. Esot taču redzams, ka «Zeng» nenāk uz kontaktu ar pašvaldību, visu apstrīdēšot un iesniegs pretprasības. Turklāt, izsludinot jaunu konkursu, sadārdzinājums būšot lielāks.  Ja, rupji rēķinot, objekta izmaksas esot seši miljoni eiro, aptuveni 50% darbu ir paveikti, un jāapgūst vēl trīs miljoni, tad ar sadārdzinājumu iz­maksas būšot ap četriem miljoniem eiro. 
     Jēkabpils dome un Cen­­trālā finanšu un līgumu aģentūra 2019. gada 6. mar­tā noslēdza vienošanos par Eiropas Savienības fondu projekta «Jēkabpils vispārējās izglītības iestāžu mācību vides un infrastruktūras uzlabošana» īstenošanu. Projekts paredzēja Jēkabpils 2. vidusskolas un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pārbūvi. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Baltā ķiverīte
  Baltā ķiverīte
  pirms 2 gadiem

  Vot, lūdzu rezultāts! Tā ir, ka galda galā iesēdina cilveku, kurs ir absolūti nekompetents priekš šī amata. Iedomājies esam liels kungs, aiz sava lepnuma un augstprātības, uzticēdamies saviem kadriem visu saladis delī. Kas viņam liedza visu šo laiku reizi pa reizei apmeklēt būvobjektu, visam sekot līdzi, skatīties, runāt, risināt problēmas? Pieradis strādāt bezatbildīgi kā krustpils novadā un šitāds ielien novadu vadīt! Kad vienreiz beigsies šis bardaks? Kur skatās pozīcijas deputāti?

  Atbildēt
 2. Zinātājs
  Zinātājs
  pirms 2 gadiem

  Pozīcijas deputāti klausa pavēles kā balsot. Pašiem sava viedokļa nav. Kāpēc par tādiem tauta balsoja, kas sēž kā marionetes un vēl naudu saņem.

  Atbildēt
 3. pb
  pb
  pirms 2 gadiem

  Kur skatās Stars kas atbild. staram vajag nolikt mandātu par bezdarbību.

  Atbildēt

Pievienot komentāru