Ir bažas, ka dambja būvniecības smagā tehnika var sabojāt atjaunotās ielas
INESE ZONE

Jau informējām, ka uzsākti pārbūves darbi ielās, kuras ir bojātas janvāra plūdos. Atjaunos Vilhelma Strūves, Leona Paegles, Mežrūpnieku, Bebru, Rīgas un Viktora Orehova ielu, kā arī Vārpu, Zaļo, Dārznieku un Dambja ielu. BD lasītāji ir interesējušies, vai ir jēga tagad remontēt šīs ielas, ja daļa no tām būs jāizmanto, lai ar smago tehniku piekļūtu dambim, kura stiprināšanas darbi vēl ilgs visu nākamo gadu? Vai tad rezultātā tagad atjaunotās ielas ar tehniku atkal netiks bojātas?
 
    Šo jautājumu novada domes sēdes informatīvajā daļā uzdeva arī deputāts Leonīds Salcevičs. Viņš interesējās, kādas tad ir dambja pārbūves tehnoloģiskās shēmas par  piekļuvi dambim? Vai nebūs tā, ka ielas, kas tiks noasfaltētas, kalpos piekļuvei dambim un ar smago tehniku tās atkal sabojās? Un, ja sabojās, tad par kādu naudu tās atjaunos? 
    Izpilddirektors Uldis Skreivers skaidroja, ka, cik viņam zināms, šobrīd piekļūšanai no atjaunotajām ielām ir atstāta tikai Dambja iela.
    – Ja par ielām, tad va­ram atgādināt, ka mēs cenšamies izmantot iespēju  plūdos bojātās ielas atjaunot par līdzekļiem, ko piešķir valsts no sadaļas neparedzētiem gadījumiem. Sa-vukārt dambja būvniecības procesā sabojātās ielas būs jāatjauno dambja būvniekam. Tāds nu ir tas process. Ja Dambja iela netiktu sakārtota tagad un tur brauktu smagā tehnika, iela izjuktu pavisam, un tad prasīt būvniekam to sakārtot gan būtu neloģiski. Skato­ties pēc finanšu piedāvājuma, ko valsts mums ir apstiprinājusi, mēs neredzam, ka varētu aizņemties nākamgad naudu vēl kādu citu ielu remontam, tāpēc  šobrīd neizdarīt to, kas iespējams no naudas plūdu seku likvidācijai, būtu noziedzīgi, – sacīja novada domes priekšsēdētājs Raivis Ra­gainis.
Jāpiebilst, ka līdzekļi  neparedzētiem gadījumiem ir jāizlieto šogad, tāpēc arī ielas tiek steidzīgi asfaltētas, kaut laika apstākļi ir lietaini un brīžiem pat ziemai raksturīgi.  
     L. Salcevičs vaicāja, vai tad nevar izmantot iespēju gadījumos, kad nauda iedota darbu izpildei konkrētā gadā, vienoties par summas un darbu izpildes pārcelšanu uz nākamo gadu? R. Ra­gainis atbildēja, ka tie tomēr ir līdzekļi neparedzētiem gadījumiem un dambja rekonstrukcija beigsies tikai  2024. gada beigās, un tas nozīmē, ka darbi būtu jāpārceļ uz diviem gadiem, kas neesot iespējams. Un noteikti, ka iedzīvotājiem iesēdusies iela un paceltas akas ir traucējums tagad. 
   – Es ceru, ka ielas tagad sakārtosim, un, tā kā tāda ūdens staigāšana tur  vairs nebūs, tad iela izturēs tehnikas pārvietošanos, nu kāpēc, lai neizturētu, – teica Raivis Ragainis. 
   Deputāts Aivars Kraps gribēja zināt, vai ir būvuzraugs, kas seko līdzi tā dēvēto plūdu atjaunojamo ielu asfaltēšanai? R. Ra­gainis skaidroja, ka tie ir ielu uzturēšanas darbi, un tādā gadījumā būvuzraudzība nav nepieciešama. Ielu segumam tiekot atjaunota piecu līdz sešu centimetru bieza virskārta, tāpat līmeņo akas un nomaina bojātās apmales. 
    A. Kraps piebilda, ka būvuzrauga trūkums iz­skaidrojot to, kāpēc tiek asfaltēts arī stiprā lietū, kas liekot šaubīties par darba kvalitāti.
R. Ragainis arī «Brīvajai Daugavai» uzsvēra, ka smagās tehnikas pārvietošanās pa plūdu bojātajām ielām tām nodarītu daudz lielākus postījumus nekā tad, ja tehnika brauc pa atjaunotu asfaltu.  
    Visus ielu atjaunošanas darbus plānots pabeigt šogad. Tos veic SIA «LV Roads», SIA «Ošukalns» un SIA «VIA».
Kopējā summa, par kā­du tiks veikta ielu sakārtošana, ir 528 868 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Ielu atjaunošanas darbi tiek veikti par Jēkabpils novada pašvaldībai piešķirto valsts finansējumu. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (31)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 7 mēnešiem

  Varētu jau kaut ko gudri pateikt, ka vajadzēja darīt tā vai šitā, bet būvfirmas SIA «LV Roads», SIA «Ošukalns» un SIA «VIA» tiks galā arī bez mana padoma. Esmu pārliecināts.

  Atbildēt
 2. Viktors
  Viktors
  pirms 7 mēnešiem

  Viss kā parasti tajā miestā

  Atbildēt
 3. Kā ierasts
  Kā ierasts
  pirms 7 mēnešiem

  Neko viņi tur nesataisīs! Nauda izmesta vējā!

 4. saturas tik !
  saturas tik !
  pirms 7 mēnešiem

  Šī ziema būšot pārbagāta ar nokrišņiem, pārsniedzot pēdējo simts gadu rekordus, tātad būsim gatavi visam kas būs.

  Atbildēt
 5. Fakts
  Fakts
  pirms 7 mēnešiem

  Kraps un Ragains - divi sūdabrāļi ar vājām sekmēm skolā

  Atbildēt
 6. paklau
  paklau
  pirms 7 mēnešiem

  Ne sekmes skolā nosaka, kurš ir veiksmīgāks dzīvē. Bet visi jau nevar būt kā bārda, kurš var 5 amatos strādāt vienlaicīgi un saņemt par katru amatu atsevišķi algu un visur būt klāt, kur dala miljonus. Privātajā sektorā tā "strādāt" nav iespējams.

 7. Ne?
  Ne?
  pirms 7 mēnešiem

  Ko tad sēdināt krēslā pi.. us Jauno vienotību?

 8. Fakts
  Fakts
  pirms 7 mēnešiem

  Protams, ka ne jau sekmes skolā nosaka to, kurš dzīvē būs lielāks citu uzmetējs un blēdis.

 9. Komunist
  Komunist
  pirms 7 mēnešiem

  Tev sročna jāiet mācīties partijas skolā.

 10. Fredis
  Fredis
  pirms 7 mēnešiem

  Skaidrs ir viens, ka Leonīda laiks bija Jēkabpilij zelta laiks un nostaļģija pēc tā vēl ilgi mocīs lielāko daļu, arī tos, kuriem Leonīds pārāk patika.

  Atbildēt
 11. Aga
  Aga
  pirms 7 mēnešiem

  Leonīda laikos naudas silē bija vairāk, atbildības nebija.

 12. to Aga
  to Aga
  pirms 7 mēnešiem

  Zināmā mērā Tev taisnība- nauda tagad nav, bet vispamatīgākā atbildība sākas tad, kad nav ne par ko jāatbild.DDD

 13. Fredis
  Fredis
  pirms 7 mēnešiem

  Iepriekš man ieviesusies neuzmanības kļūda, pielabošu; "...kuriem Leonīds ne pārāk patika." -------------------------------------------------------------------------------- Bez tam es nesaku, ka toreiz viss bija ideāli, bija problēmas kuras nācās atrisināt, taču salīdzinot ar pēc Leonīda sekojošo laiku, piedodiet, neizteikšos, lai nebojātu svētdienas vakara noskaņojumu.

 14. Goga
  Goga
  pirms 7 mēnešiem

  Ļoņka spēļu zālē uz galda drāza pavieglas meičas.

 15. Fredi
  Fredi
  pirms 7 mēnešiem

  Tad, kad ir daudz naudas, tad gan saimniekot, gan izsaimniekot ir ļoti viegli. Pilsēta pa 33 gadiem ir palikusi kupi, prodai, pašvaldības pasūtījumi tiek veikti ļooooti nekvalitatīvi, uzcenojumi tādi, ka paralēli uzņēmēji - deputati sev būvē mājas no vienas vietas.

 16. Gogam
  Gogam
  pirms 7 mēnešiem

  Nu ka Leonidam potence ir kā jaunam ēzelim un meičas grib, kur problēma? Ko nozīmē vieglas meičas? Smagās arī ir? Tikai viņām gadiem jāskraida pakaļ, lai dabūtu. DDD Bet tu aizej uz baznīcu un pārkrusties. Nedod Dievs tu svētais DDD paskatīsies ar kāru acu uz kādu meiču!

 17. Fredis
  Fredis
  pirms 7 mēnešiem

  to Fredi. Es lieliski atceros kāds bija pilsētas ,piemēram, Vecpilsētas laukums pirms Leonīda, kāda bija slimnīca pirms Leonīda, tā turpināt var daudz , bet taču visi zina un atceras. Par līdzekļu nepareizu izlietojumu vai piesavināšanos nebija kriminālprocesu, baumas(?) - par tām var tikai pasmaidīt, tāpat kā par tepat pieminēto potenci. Tie ir temati pie kafijas vai kaut kā stiprāka. :))

 18. Juris
  Juris
  pirms 7 mēnešiem

  Kā pašvaldiba plāno risināt dzīvokļu trūkumu Jēkabpilī????Jēkabpilī ir nosiltinātas tikai .....5 vai 6 mājas,pēdejos 33 Neatkarības gados nav uzbūvēta neviena jauna māja,ja neskaita priekšniekiem un deputātiem sabūvētas privātmājas. .

  Atbildēt
 19. diemžēl
  diemžēl
  pirms 7 mēnešiem

  Daudzdzīvokļu māju jaunbūvēm nepieciešams bagāts investors, bet esošo māju siltināšana ir pašu iedzīvotāju lēmums. Pašvaldībai tāda nauda lai būvētu jaunas mājas nekad nav bijusi un nebūs.

 20. kaut kā tā
  kaut kā tā
  pirms 7 mēnešiem

  Un cik māju ir uzbūvētas lauku teritorijā? Tur vispār kirdik! Tas ir tikai tāpēc, ka valsti un pašvaldību 33 gadus vada cilvēki, kuriem tauta ir pie d.... , galvenais uzdevums tautai "nodīrāt ādu līdz kaulam", lai pašiem sile vienmēr būtu pilna , taukainie vaigi spīdētu pa kilometru un neiekristos lielie vēderi!

 21. nezinu
  nezinu
  pirms 7 mēnešiem

  Laukos arī neviens nebūvē būvēšanas pēc, bet tikai ja tāda vajadzība ir. Lai BD žurnālisti pabraukā pa pagastiem un aprunājas ar ļaudīm par šo tēmu. Domāju, ka iznāktu interesants raksts.

 22. nesaprotu
  nesaprotu
  pirms 7 mēnešiem

  Zagļu valdība tai miestā

  Atbildēt
 23. No rokas mutē
  No rokas mutē
  pirms 7 mēnešiem

  LATVIJĀ NAV VIDUSSLĀŅA, TĀPĒC ARĪ NEBŪVĒJAS, NECĪNĀS ARĪ PAR SAVĀM TIESĪBĀM. VIENVĀRDSAKOT, AUNU BARS!

  Atbildēt
 24. Kādi vairs tur galdi )))
  Kādi vairs tur galdi )))
  pirms 7 mēnešiem

  Runajot par iepriekšminēto personažu, nu jau ir tie gadi, kad no bābiešiem ir jāmūk.

  Atbildēt
 25. Šausmas!
  Šausmas!
  pirms 7 mēnešiem

  Nu ZZS atbalstītāji un vēlētāji? Kā būs ar to Kļavienes balsojumu par stambulas konvekciju? Esiet gatavi savu bērnu dzīvi pataisīt par murgu?

  Atbildēt
 26. goga
  goga
  pirms 7 mēnešiem

  Kļaviņa arī pūš Stambuliādes stabulē?

 27. oga
  oga
  pirms 7 mēnešiem

  tak pirmā trompete.

 28. nesaprotu
  nesaprotu
  pirms 7 mēnešiem

  Laikam Kļaviņieni kāds visu laiku fiziski iespaido

 29. saprotu
  saprotu
  pirms 7 mēnešiem

  Drīzāk otrādi t.i. neviens fiziski neiespaido.

Pievienot komentāru