Valsts atbalsta programma ir neizdevīga, pašiem naudas jaunu dzīvokļu namu būvniecībai nav
INESE ZONE

Ik pa laikam no atbildīgo amatpersonu puses izskan informācija, ka pašvaldībām ir iespēja piedalīties atbalsta programmā jaunu dzīvojamo namu būvniecībai. Jau startējusi Valmiera un citas. Jēkabpils novads nav to skaitā.
    – Jāteic, ka tāda iespēja ir dota. Taču, izvērtējot no­teikumus, ar kādiem jābūvē un jāapsaimnieko, mēs ne­redzam iespēju programmā piedalīties. Jo īres maksas nosacījumi ir diezgan no­pietni, un šos dzīvokļus pašvaldība varēs tikai izīrēt, tos nevarēs pārdot. Mēs arī neredzam iespēju, ka mūsu kapitālsabiedrība (namu pārvalde) varētu ņemt kredītu šim nolūkam, jo tas ir apjomīgs projekts.  Mēs jau nevaram tikt galā ar māju siltināšanas projektiem, jo tas uzliek slogu uz kapitālsabiedrības naudas plūsmas. Turklāt, dzīvokļus tikai izīrējot, mēs nevaram piesaistīt   jaunos speciālistus, jo īres cenas ir aptuveni vienādas Valmierā vai kur citur. Tas nozīmē, ka jebkurš ārsts vai skolotājs, kurš  šodien īrēs tādu dzīvokli, jebkurā brīdī var pateikt: es eju prom uz citu pašvaldību, jo attiecībā uz dzīvokli viņam pie mums ieguvuma nav. Ja viņš, dzīvokli īrējot, varētu to izpirkt, tā jau būtu cita lieta, jo īpašums piesien pie vietas. Tad mēs varētu rēķināties, ka speciālisti, iegādājoties dzīvokli, te paliek un nogruntējas. Bet, ja tas ir īres dzīvoklis, cilvēks, situācijai mainoties, aiziet tur, kur viņam piedāvā labāku iespēju, –sacīja novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.
    Viņš arī piebilst, ka pašvaldībai ir gatavs projekts 30 dzīvokļu mājas būvniecībai Celtnieku ielas mikrorajonā. Tā tapšanas laikā būvniecības izmaksas bijušas aptuveni  4,5 vai 5 miljoni eiro, bet šobrīd pašvaldība neko tādu nevar atļauties. Esot arī koncepcija par vienģimeņu māju būvniecību, bet arī tam vajag nau­du. l
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (10)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 3 mēnešiem

  Izskatās , ka arī te bez investora Petrova naudas koferiem neiztikt.

  Atbildēt
 2. Tā te ir
  Tā te ir
  pirms 3 mēnešiem

  Tam nav naudas, šitam nav naudas, bet vadībai ar algām gan viss ir kārtībā. Viņiem sūdzēties būtu grēks.

  Atbildēt
 3. Fakts
  Fakts
  pirms 3 mēnešiem

  Ja jau naudas nav, tātad štruntīgi pilsētas saimnieki. Tādiem jāatkāpjas un jādod vieta cilvēkiem, kas grib un spēj strādāt iedzīvotāju labā.

  Atbildēt
 4. Uzzy
  Uzzy
  pirms 3 mēnešiem

  Gan jau izdomātas savas štelles, realizējot kuras varēs arī notirgot neviss izīrēt.

  Atbildēt
 5. Nav naudas?
  Nav naudas?
  pirms 3 mēnešiem

  Pret Progresu uztupināja 4gb kioskiņus 3x4m pa 900000 + EUR, iznāk 1 m2 cena 20000 EUR. Te kādam projektu bīdītājam sanāks cienījama māja Spānijā vai 2 necilas mājiņas Spānijā. Dzīve ir skaista, bet ne visiem.

  Atbildēt
 6. Jā nu dien naudas iztranžierēšana
  Jā nu dien naudas iztranžierēšana
  pirms 3 mēnešiem

  Patiešām! Priekš kam tur tās butkas zelta cenā? Butkas ir prioritāte pie šī ubagu budžeta? Vai kādai p..lei caur butkām nopelnīt baltu naudu?

 7. Jekabpilietis
  Jekabpilietis
  pirms 3 mēnešiem

  Vai Pašvaldība var paskaidrot ,kāpēc Jēkabpilī deputāti un priekšnieki ir sev sabuvejusi jaunas privatvillas,turklāt daži pat vairākas kā Nitišs,bet jaunu daudzdzīvokļu māju būvniecībai nav naudas????Un ņemiet vērā,ka lielākā daļa padomju laikos būvētas panelmajas jau ir nolietotas un ar sapelejusam stūru sienām!!!Un ar katru gadu tas izkūpina caur sienām arvien vairāk siltuma,jo nav siltinātas...Kas notiks tad,kad tās vairs nebūs derīgas dzīvošanai?

  Atbildēt
 8. Sile
  Sile
  pirms 3 mēnešiem

  Par tautu neuztraucies. Nesēdēs panelmajas dzivokli, kāmēr uzgaziesies virsū. Cilvēku meklēs variantus, kur nopirkt kadu māju vai aizbrauks prom no sitās valsts, kur saimnieko vieni sūdabrāli! Lai viņi dzīvo tajās jaunuzceptajās mājās, man i budkā labi. Paskaties uz šreku, un tiem resnajiem lumpeņiem. Kas no viņiem tur ir. Slimīga paskata, hužāki par manu veco budku! DDD

 9. Fakts
  Fakts
  pirms 3 mēnešiem

  Ir jāsaprot viens. Latvijā cilvēki raujas pie varas tikai un vienīgi personīgā labuma dēļ. Rūpes par tautu, kas tik skaisti tiek pieminētas pirmsvēlēšanu makaronu karināšanas periodā, nevienu no "tautas kalpiem" neinteresē. Lielas algas, prēmijas, dažādas kompensācijas un otkati - lūk, viss, pēc kā siles cūkas tīko.

  Atbildēt
 10. Cūkkopējs ar pietedzi
  Cūkkopējs ar pietedzi
  pirms 3 mēnešiem

  Nu protams. DDDD Tauta tik lej silē, barokļi rij, ka resnās pakakles ļum vien. Vienam bada kāsim vai tik cērmes nav, ka nekas neiet labumā. Kauli da āda, seja grumbās kā vecai piepei. DD

Pievienot komentāru