Izstrādājot novada teritorijas plānojumu, ir versijas par piepilsētas teritoriju pievienošanu Jēkabpilij
INESE ZONE

Jēkabpils novada paš­valdības attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejā izskanēja informācija par daļēju piepilsētas zonu – Brodi, Ābe­ļu ciems, teritorija virzienā uz Salas pagasta centru –  pievienošanu Jēkabpils pilsētai. Tas esot iedzīvotāju un uzņēmēju ierosinājums, un par to būšot iedzīvotāju aptauja. Lū­dzām sīkāk informēt par šo ieceri, un ko tas nozīmētu iedzīvotājiem.
       – Šobrīd teritorijas plānotāja izstrādātā koncepcija paredz piedāvājumu kādu no teritorijām iekļaut pilsētā. Lai saprastu to cilvēku attieksmi, kuriem tur ir zemes īpašumi un kuriem tas ir saistoši,  zemju un ēku īpašniekiem tiek izsūtīti paziņojumi par šādu iespējamību, un tiek gaidīta viņu atbilde  ar viņu viedokli par šo jautājumu. Kad viedokļi tiks apkopoti, nākamais solis būs par to lemt pirmajā teritorijas plānojuma publiskajā apspriešanā, kur būs redzamas jaunas pilsētas robežas. Otrs solis būs, kad sa­vu viedokli apspriešanā varēs izteikt arī tie, kurus šīs izmaiņas tieši neskar. Process iet savu gaitu.  Kāda tam visam ir vajadzība? Ir grūti pateikt, ar ko teritorija Brīvības ielā, kur atrodas «Valsts autoceļu uzturētājs», atšķiras no teritorijas turpat blakus bijušajā «Lauktehni-kas» zonā. Tāpat ar ko atšķiras teritorija, kur atrodas «Latgran» rūpnīca, no teritorijas otrā ielas pusē, kur atrodas «Gaujas koks»? Trešā lieta ir tā, ka šobrīd un arī atbilstoši nākotnes attīstības plāniem, ārpus pilsētas lauku teritorijās vairs nevar parcelēt zemes gabalus privātmāju apbūvei, to var darīt tikai pilsētās un ciemos. Laukos var dalīt minimālās platībās pa diviem hektāriem, bet mazākas nē. Lai varētu palielināt teritorijas, kur var notikt šāda parcelācija un apbūve, tās ir jāiekļauj kaut kādu apdzīvoto vietu teritorijā. Tāpat, kas attiecas uz teritoriju Salas virzienā līdz autobusu parkam, arī tur zemes īpašnieks ir izteicis vēlmi, ka grib, lai viņa zeme ir pilsētas teritorijā, kas viņam ļautu veikt šā­das darbības.  Un, ja nonākam  līdz autobusu parkam, tad rodas jautājums, kāpēc tas nav pilsētas teritorijā? Brodi un Zīlāni realitātē ir cieši saauguši kopā ar pilsētu. Jautājums, ko iegūst ciema iedzīvotāji no savienošanas ar Jēkabpils pilsētu? Pilsēta iegūst teritoriju un  iedzīvotāju skaitu, kas Jēkabpilij kā valsts pilsētai pietrūkst. Administrācijai būtu vairāki ieguvumi un mazāk zaudējumu, jo apvienojoties varētu samazināt izdevumus uz administratīvā sadalījuma uzturēšanas sadaļas rēķina. Piemēram,  tagad Brodu ciematā, kas pilnīgi saaudzis ar pilsētu, uzturam atsevišķu administrācijas struktūru. Bet Brodu ciems ir viens no diviem ciemiem, kas ir Ābeļu pagastā,  jo Ābeļu ciems arī robežojas ar pilsētu. Uz jautājumiem, vai to vajag, atbildēs sabiedriskā apspriešana.  Tāpēc gribam uzzināt zemes īpašnieku viedokli, un sabiedriskajā apspriešanā to izteiks visi iedzīvotāji. Dome pieņems lēmumu atkarībā no tā, ko lems iedzīvotāji. Ja aptaujas rezultāts būs neitrāls, prasīsim speciālistu viedokļus, –  skaidro Attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejas vadītājs Ai­nars Vasilis. 
    Viņš piebilst, ka faktiski par šo visu esot pāragri runāt, jo nav nekā konkrēta, ko teikt, jo tas viss ir teorija un darba dokumenti. Teri­to­rijas plānojuma izstrādes termiņš esot, 2025. gadu ieskaitot, un tagad nevar pateikt, kad varētu būt sa-biedriskā apspriešana, kas notiek vairākās kārtās. Šo­brīd dome arī nevarot pa-teikt, tieši kuras teritorijas vai konkrēti zemes gabali varētu tikt pievienoti pilsētai, jo process vēl tikai uzsākts, ir izteiktas hipotēzes un informēti zemes īpašnieki. Konkrētāk varētu runāt pēc pirmās sabiedriskās apspriešanas kārtas. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. Uz pilsētas robežas
  Uz pilsētas robežas
  pirms 1 gada

  Sen bija laiks.

  Atbildēt
 2. Jurka
  Jurka
  pirms 1 gada

  Arī Gravāni pievienojami, tad varēs atklāt tramvaja vai trolejbusa līniju Brodi-Gravāni. Manuprāt kolosāla ideja.

  Atbildēt
 3. Laucinieks
  Laucinieks
  pirms 1 gada

  Ieguvumus neredzu, nodokļi pieaugs 5 reizes, laukiem pavisam neizdevīgi.

  Atbildēt
 4. Janka
  Janka
  pirms 1 gada

  Ha. Tur jau tas suns ir aprakts, jo lauku teritorijās nodokļi ir jūtami zemāki. Pilsētai vajag naudu un tādā veidā kaut ko sagrabinās papildus.

 5. nu ko
  nu ko
  pirms 1 gada

  Ir jau forši nemaksāt,bet izmantot "pilsētas labumus".

Pievienot komentāru