Izstrādāts pašvaldības plāns militāra iebrukuma gadījumā, apzina, kur varētu ierīkot patvertnes
INESE ZONE

Jēkabpils novada pašvaldība informē, ka speciālisti izstrādājuši rīcības plānu militāra iebrukuma gadījumā. Tas kā atsevišķa sadaļa tiks iekļauts pašvaldības civilās aizsardzības plānā. Paredzēts, ka martā rīcības plāns tiks virzīts apstiprināšanai domes sēdē. Jēkabpils novada civilās aizsardzības inženieris Ilmārs Luksts stāsta, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem šis plāns ir ar ierobežotu pieejamību un netiks publiskots.
     – To, kas plānā iekļauts, arī nosaka Ministru kabineta noteikumi. Tur jābūt ietvertiem mobilitātes un pretmobilitātes pasākumiem, iedzīvotāju izmitināšanas vietām, primāro vajadzību nodrošināšanai – ūdens, siltums, pajumte, iedzīvotāju apziņošana krīzes gadījumos. Noteikumos būs arī informatīva sadaļa iedzīvotājiem, par ko ziņosim, bet pats plāns netiks publiskots. Tas paredz, kā pašvaldība rīkosies, lai apdraudējuma gadījumā sniegtu iedzīvotājiem maksimālu atbalstu, –  skaidroja Ilmārs Luksts.
     Viņš arī informē, ka paš­valdības speciālisti ir uzsākuši apkopot informāciju par objektiem, kas ap­draudējuma gadījumā varētu kalpot kā bumbu patvertnes. Taču informācijas ap-kopošanu apgrūtinot tas, ka valstiskā līmenī pagaidām nav izstrādātas vadlīnijas par minimālajām tehniskajām prasībām ēkās esošo tel­pu vai telpu grupu piemērotībai patvertnēm. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests solot par tām informēt maijā.
    – Šobrīd ir dažādas versijas. Vienu  speciālistu skatījumā, daudzdzīvokļu māju pagrabi nav piemērojami bumbu patvertnēm, bet, citu ieskatā, tas ir labāk ne­kā nekas. Tāpēc, kad  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests publicēs vadlīnijas, pēc tām arī mēs varēsim vadīties, konstruktīvi runāt ar sabiedrību un stāstīt, kā, kur un kāpēc. Bet šobrīd rīcības shēma jau ir skaidra. Nav tā, ka nekas nav gatavs, nav skaidrs. Apziņošanas sistēma krīzes gadījumā arī valstī ir noteikta, tālākās pašvaldības rīcības attiecībā pret saviem iedzīvotājiem arī ir skaidras, –  saka Ilmārs Luksts.
     Tātad šobrīd Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar citām ministrijām un iestādēm ir jāsagatavo vadlīnijas. Ministrijām arī uzdots izvērtēt iespējamos risinājumus, lai ieviestu patvertņu atjaunošanas vai izveidošanas finansēšanas mehānismus. 
     Jau izskanējis, ka Lietuva un Igaunija ar patvertņu būvniecību un ēku pielāgošanu tām tikusi tālāk. I. Luksts stāsta, ka Lietuva ir spējusi piesaistīt ES fondu līdzekļus patvertņu būvniecībai un ātros tempos šo lietu risina. Cerams, ka arī Latvijā viss no­tikšot tikpat raiti. Premje­r­ministre Evika Siliņa ir in­formējusi, ka bum­bu patvertņu būvniecība jāveic atbilstoši visām prasībām, kas izvirzītas šādiem objektiem, un šis process nav ātrs, tomēr jau šogad parādīšoties zīmes, kas brīdinās, kur atrodas slēptuves. Šādas vietas esot ap­zinātas, un pašvaldībām tiks nosūtītas rekomendācijas. E. Siliņa ziņo, ka ir ap­mēram 29 000 ēku, kuras varētu tikt pielāgotas kā patvertnes. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (10)

 1. Joske
  Joske
  pirms 3 mēnešiem

  Gramatiski nepareizi veidots virsraksts.

  Atbildēt
 2. bez prāta
  bez prāta
  pirms 3 mēnešiem

  "Noteikumos būs arī informatīva sadaļa iedzīvotājiem, par ko ziņosim, bet pats plāns netiks publiskots. Tas paredz, kā pašvaldība rīkosies, lai apdraudējuma gadījumā sniegtu iedzīvotājiem maksimālu atbalstu, – skaidroja Ilmārs Luksts." Reiz jau Luksts ietrinās ar Neretas upes piesārņojumu. Rīkojās tik bezatbildīgi ne izsludināja trauksmi, ne ziņoja iedzīvotājiem par briesmām! Tagad ielika viņu tik atbildīgā amatā, sabīdīja viņam lielu algu, piedevām piešķīra lepnu dienesta automašīnu! Vot tādi ir tie Ragaiņa kadri, kuram, manuprāt, uzticības nav! Kur skriet iedzīvotājiem no lauku viensētām, ja pat ceļi dēļ pārvaldnieku nolaidības nav izbraucami??

  Atbildēt
 3. Pilna upe nospragušu zivju
  Pilna upe nospragušu zivju
  pirms 3 mēnešiem

  Luksts toreiz Radio 1 skaidrojās , ka plašākai sabiedrībai par Neretas upes piesārņojumu neticis ziņots, jo skaidrojuši apstākļus un cēloņus. Bet sabiedrība pa to laiku peldējās upē, dzirdīja lopus, laistīja siltumnīcas un dārzus, makšķernieki maksķerēja zivis. Nu kā var ielikt šitādu darbinieku tik atbildīgā amatā, paskaidrojiet, lūdzu!

  Atbildēt
 4. Joske
  Joske
  pirms 3 mēnešiem

  Puiškānam vajadzēja atrast labi atalgotu amatu, un ragainais to izdarīja.

 5. Ja ja
  Ja ja
  pirms 3 mēnešiem

  Kamēr apzinos,naudas nav remontiem. I jēga?

  Atbildēt
 6. bunkurs
  bunkurs
  pirms 3 mēnešiem

  Kara nav, bet karam gatavojamies. Vot līdz kam mēs pa šiem neatkarības gadiem esam nonākuši. Spriņģojam mēs,mērkaķi, lauvas priekšā asti pacēluši, tad jau točna visādi var būt. Visā Latvijā zemes ceļi ir neizbraucami, asfaltu uzklāt nevar, naudas nav, bet visam citam nauda atrodas vienmēr. Kā tā?

  Atbildēt
 7. Jāņonkulis
  Jāņonkulis
  pirms 3 mēnešiem

  Karš jau ir sācies, krievija vēlas atjaunot savu impēriju PSRS robežās vai fronte nonāks līdz mums ir atkarīgs no Ukrainas.

 8. Fakts
  Fakts
  pirms 3 mēnešiem

  Krievs tiks sakauts turpat Ukrainā. Ukraiņi nav gļēvie letiņi.

 9. ciniķis
  ciniķis
  pirms 3 mēnešiem

  Rīcības plāns militāra iebrukuma gadījumā paredz sekojošo: 1) domes vadība tiek nogādāta Rīgā, kur atbilstoši partijām jau ir nofraktētas iedzīvotāju dāsni apmaksātās Airbaltic lidmašīnas emigrēšanai uz rietumvalstīm; 2) iedzīvotāji ar savām 20kg smagajām 72 stundu somām pulcējas kapsētās un gaida savu likteni.

  Atbildēt
 10. X stunda
  X stunda
  pirms 3 mēnešiem

  Par kādām tu somām runā? Kur ir tās somas? DDD A tie kamēr izcels resnos vēderus no gultas, lidmašīna jau būs gabalā.

Pievienot komentāru