Ja nav naudas, nav atputekļošanas
INESE ZONE

BD jau ir rakstījusi, ka pašvaldība arī šogad plāno atputekļot Jēkabpils grants seguma ielas, vismaz daļu, bet darbi vēl nav uzsākti. To kārtējā domes sēdē  aktu­alizēja arī opozīcijas deputāts Aivars Kraps, sakot, ka viņam tikai sola sagatavot atbildi, kad tas notiks, bet atbildes nav. Jūlijs jau klāt, svelme pamatīga, arī putekļi, vai šie darbi jau nav iekavēti? Arī deputāti no pagastiem sacīja, ka tur atputekļošana ir minimāla un faktiski nenotiek. Vadības atbilde: darbus var veikt tikai atbilstoši budžeta iespējām.
     Izpilddirektors Uldis Skrei­vers skaidro, ka atputekļoja pērn, izmantojot 20 000 eiro, un to darīs arī šogad, kam atvēlēti 12 000 eiro. Atputekļošana Jēkab­pilī vēl aizvien neesot uzsākta, jo tam vajadzīgi konkrēti laika apstākļi, piemēram, tas jā­dara uzreiz pēc lietus. Ja nē, nepieciešama spēcīga ce­ļa klātnes laistīšana. U. Skreivers solīja, ka Jē­kabpils ielas sāks atputekļot tuvākajā laikā. A. Kraps viņam atkal atgādināja, ka par šo tēmu viņš vaicājot jau mēnesi, bet atbildes, kad īsti to darīs, arvien nav.  
     Turpmākās domes un Attīstības pārvaldes vadības atbildes liecināja, ka problēma gan slēpjas finansējuma trūkumā – kad būs nauda, uzsāks atputekļošanu. R. Ragainis sacīja, ka šis darbs no līguma ar pakalpojumu sniedzēju – «Jēkabpils pakalpojumiem» – ticis izņemts, jo tas ir dārgs process, bez kura varbūt var arī iztikt. Bet šobrīd esot lūgums budžeta grozījumos paredzēt naudu, lai šo darbu var veikt. Attīstības pārvaldes speciālisti gatavojot sarakstu, kur tas būtu darāms. Savukārt ielām, kas ir būvniecības procesā, atputekļošanu nodrošina būvnieki. 
     Attīstības pārvaldes va­dī­tāja Baiba Voltmane nāca klajā ar informāciju, ka plāns jau ir: Jēkabpilī plāno atputekļot 30 ielas, kopā 15 kilometrus, bet darbus uzsāks pēc tam, kad budžeta grozījumos tam piešķirs naudu. 
     Lai arī par pagastiem ir informēts, ka tur atputekļošana jau notiek un darbus atbilstoši vajadzībai organizē pārvaldnieki, deputātiem bija iebildumi. Elīna Serkova sacīja, ka pašvaldības publiskotajā informācijā par pagastu ceļu apstrādi norādīts, ka Variešu, Vīpes, Dig­nājas un Dunavas pagastā atputekļošanu neveiks, jo par to nav iedzīvotāju pieprasījuma. Iedzīvotāju intere­se gan esot, bet kā tad lai cilvēki informē par savu vajadzību?  Viņai Variešu ie­dzīvotāji no teritorijām, kur iepriekš ceļus apstrādāja, vaicājuši par atputekļošanu. Vai tad tagad katru gadu cilvēkiem ir jāraksta iesniegumi un kam tos adresēt? Cilvēkiem par to nav informācijas. Un, ja jau atputekļoja iepriekš, tad taču tas ir aktuāli arī šogad. 
      R. Ragainis skaidroja, ka arī pagastos to var darīt tikai atbilstoši finanšu iespējām, izvērtējot, kur transporta plūsma ir lielāka, un to izvērtē pagasta pārvaldnieks. Runa esot par tiešām aktuālām situācijām, piemēram, par ceļiem, pa kuriem brauc būvnieku transports, vai pret kādām konkrētām mājām. Deputāts Edvīns Meņķis iebilda, ka runa ir par to, ka patiesībā netiek kontrolēts, kur vajag atputekļot, un tas vispār netiek darīts. Cilvēks vēršas pie pārvaldnieka, bet viņam atbild, lai prasa novada do­mē. Ko tad cilvēkam darīt? Arī E. Meņķim, tāpat kā E. Serkovai, iedzīvotāji par to sūdzoties. Bet problēma būtu jārisina, negaidot ie­dzīvotāju zvanus un sūdzības. Esot taču novadā darbinieki, kas atbild par pagastu ceļiem, lai atbrauc un iepazīstas ar situāciju uz vietas. R. Ragainis atbildēja, ka tad, ja pagasta pārvaldnieks at­bild, ka viņam nav naudas, tas tā arī var būt. Bet viņš koriģē situāciju, un jāvēršas  novadā un jāskatās, no kuras pagasta budžeta pozīcijas var ko paņemt un izdarīt. Bet R. Ragainis arī pats atzina, ka visi pārvaldnieki saimnieko taupīgi, mēģinot izdzīvot ar to naudu, kas ir, un nebūs iespējams atputekļot visas ielas un ceļus. 
    A. Kraps arī piekrita, ka domes darbiniekiem ir jāseko līdzi situācijai, un kā piemēru minēja Veseļu ielu Jēkabpilī. Esot taču zināms, kādi tur putekļi, tad vai nu uzdod atputekļošanu uzņēmējam, vai pašvaldība to izdara, negaidot iedzīvotāju lūgumus. Un droši vien arī novadā esot šādi piemēri. Tāpat neesot saimnieciski, ja tikai tagad budžetā meklēs naudu atputekļošanai, varot gadīties, ka grozījumi būs tikai septembrī. Varbūt tagad varot paņemt naudu no citas budžeta sadaļas?
    Uz to R. Ragainis atbildēja, ka ir bijuši precedenti, ka deputāti līdzīgās situācijās raksta sūdzības, kad nau­du no citas sadaļas pa­ņem (Red. piez.  – Domāta situācija ar finansējuma piešķiršanu Jēkabpils tautas na­ma aprīkojumam). K. Stars pieļāva, ka varbūt var atputekļot uz zāles pļaušanas rēķina, jo ar to tiešām nevarot gaidīt. Izskanēja arī opozīcijas priekšlikums paņemt naudu no ielu un ceļu fonda. 
    Aivars Vanags piebilda, ka gribam labi dzīvot, un atgādināja, ka ceļu fonda nauda būs nepieciešama arī citiem darbiem. Tiem pēdējos gados nākusi klāt atputekļošana, bet iepriekš par tādu iespēju pat nezināja, bet naudas ceļu fondā nav kļuvis vairāk, un ir citi ceļu uzturēšanas darbi, kas jāveic visu gadu.  
       
    

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Ceļš
  Ceļš
  pirms 1 dienas

  Tik daudz ir pozīciju, bez kurām var iztikt, tak nē, šikot vajag. Nauda ir, bet Ragainim ceļi interesē vismazāk.

  Atbildēt
 2. ciniķis
  ciniķis
  pirms 11 stundām

  Ja nav naudas, tad ir jāmaina esošie novada "saimnieki" pret zinošiem, saimnieciskiem un godprātīgiem cilvēkiem.

  Atbildēt
 3. Rezumē
  Rezumē
  pirms 7 stundām

  Atliek rīt putekļus! Cerams, ka tas nervozais, kuram puņķis mūžīgi karājas degungalā, nākošgad vairs nebūs pie teikšanas. Pat gājienā neviens ar to pidaru kopā negāja. A no sevis ir iedomājies, ka ir cienīgs vīrs. Kā tāda ute ierausās krēslā un davai komandēt parādi. Cik piegrābi no siles ar savām alkatīgajām, netīrajām rokām, desmitkārtīgi atdosi tiem, kuriem atņēmi! Da buģet tak!

Pievienot komentāru