Jārod nauda bijušā tiesu nama un citu sabiedrisko ēku apsekošanai
INESE ZONE

Jēkabpils novada domes vadībai preses konferencē ti­ka jautāts par pašvaldības īpašumā esošo ēku drošības pārbaudēm, kas būtu jāveic ik pēc 10 gadiem.  Pēc Zolitūdes traģēdijas problēma tika aktualizēta un pārbaudes veiktas visās pašvaldībās. Tad kā viens no objektiem, kur atklātas būtiskākas problēmas, tika  no­saukts bijušais tiesu nams, ko šobrīd izmanto gan neatliekamās palīdzības dienests, gan nevalstiskās organizācijas. Domes vadībai tika jautāts, vai ir veikta atkārtota ēkas pārbaude, kā arī, vai regulāri tiek sekots līdzi citu sabiedrisko ēku drošībai?
         Pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers stāsta, ka būvvaldes rīcībā esošajā savulaik veiktajā tiesu na­ma apsekošanas aktā sa­rakstīts daudz trūkumu, bet atzinums ir, ka būve ir piemērota un derīga turpmākajai ekspluatācijai atbilstoši izmantošanas veidam. Lielā­kie trūkumi, uz ko norādīts, esot  nosēdusies pagraba grīda, pamati, galvenās ie­ejas kāpnes un vestibils.  Laiks, līdz kuram šis atzinums ir derīgs, esot beidzies, un šogad būtu jāveic jauna apsekošana. U. Skreivers atzīst, ka tiesu nama uzlabošanā būtiski kapitālieguldījumi līdz šim nav veikti. Atkārtotai ēkas apsekošanai nauda budžetā neesot konkrēti iezīmēta, bet budžetā esot sadaļas ar vispārinātu mērķi, un, skatoties, kas nepieciešams, naudu varot atvēlēt no tām. 
         – Visas pašvaldībai piederošās publiskās ēkas nav pamestas novārtā. Tās tiek apsekotas arī vizuāli no Attīstības pārvaldes speciālistu puses, kā arī ir atbildīgie par ēkām –   iestāžu vadītāji informē pašvaldību par problēmām, –  sacīja Uldis Skreivers.
           Viņš minēja, ka pēc «Maxima» traģēdijas tika apsekota arī 2. vidusskolas ēka, un ir atzinums par sporta zāles jumtu, ka tas nav piemērots ekspluatācijai pie ekstremālām vēja un sniega slodzēm. Būtībā tas nozīmējot, ka regulāri jātīra jumts no sniega un notekas no le­dus. Tas arī tiek darīts, bet, iespējams, sniegu tīrot, ir bojātas mīkstā seguma sa­vienojuma vietas, un jumts tek. Tīrīt varētu skolas tehniskie darbinieki, kas to varētu censties darīt saudzīgāk, bet savulaik ēkai nav izbūvētas ugunsdzēsības kāpnes, un tagad tīrīšana tiek pirkta kā ārpakalpojums. Turklāt jumta konstrukcija, kas as­toņdesmitajos gados bijusi novatorisks atklājums, nav izturējusi laika pārbaudi, un tādi jumti tekot arī citur.  
          – Ir vienošanās ar skolas direktori, ka šogad darīs visu, lai kāpnes izbūvētu. Jumta remonts gan būtu dārgs un sarežģīts. Faktiski tas jāmaina, kas nav vienkārši. Bet jumta bojājumi ir laboti, –  saka Uldis Skrei­vers.       
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Bailīgais
  Bailīgais
  pirms 3 mēnešiem

  Ka tas ir,kad vizuāli apskata? Inženieris apskata? Vai dāmas papēžos bez atbilstošas kvalifikācijas

  Atbildēt
 2. Joske
  Joske
  pirms 3 mēnešiem

  Sanāk domes labi atalgotā draza, patērzē, pavēro dabu un dodas pa mājām.

 3. Rezumē
  Rezumē
  pirms 3 mēnešiem

  10 gadi ir pagājuši un neklapē ar ausīm. Kad jau uzprasījās, tad skan- mēs skatīsimies. Jau bija jāapskata un jānoformē papīrs. Nu blin šitie strādātāji kā kolhozā , bet ar ķeizara cienīgām algām!

  Atbildēt
 4. prusaks
  prusaks
  pirms 3 mēnešiem

  To kas sarakstīts tiesu nama apsekošanas protokolā vajag izskaidrot lai saprot arī tie kam ar būvniecību nav nekāda sakara. Tātad pieņemot skaitli 10 par koeficienta griestiem, tad tiesu ēkas sabrukšanas iespēja ir ar koeficientu 9. Tas pats arī ar sporta zāli, var kaut katru dienu ar slotu to jumtu slaucīt, bet koeficients paliks nemainīgs.

  Atbildēt

Pievienot komentāru