Jau astoto gadu notiks akcija “Dzīvo vesels!”
Sagatavoja I. Zone

     Šogad Jēkabpils reģionālajā slimnīcā 7. un 8. decembrī notiks jau astotā labdarības akcija “Dzīvo vesels!”.
     Labdarības akcijas mērķis ir sniegt bezmaksas konsultācijas un veikt nepieciešamās mazinvazīvās ķirurģiskās manipulācijas sociāli mazaizsargātiem iedzīvotājiem (pensionāriem, invalīdiem, politiski represētām personām) Jēkabpils novadā un apkārtējos novados.
      Šī gada “Dzīvo vesels!” akcijā plānots veikt līdz sešām operācijām un konsultēt līdz 150 pacientus ar pleca, ceļa un gūžas locītavu deģeneratīvām izmaiņām, traumām vai muskuļa cīpslu, saišu plīsumiem, vēdera trūci,  žultsakmeņu slimību, sevišķi, simptomātiskas slimības gadījumos (sāpju lēkmes, akūta iekaisuma epizodes). Tāpat veiks redzes asuma un funkciju pārbaudi, acs iekšējā spiediena mērīšanu un tīklenes attēla iegūšanu cilvēkiem pēc pusmūža (sākot no 45 gadiem), kuriem gan fizisku, gan materiālu apsvērumu dēļ piekļuve pie speciālistiem ir vairāk ierobežota.
     Šogad dalību labdarības akcijā ir apstiprinājuši ārvalstu traumatologi - ortopēdi un, kā ierasts, akcijai atsaukušies vairāki kolēģi no Latvijas: traumatologs - ortopēds Dmitrijs Kirejevs, anesteziologs Āris Graudiņš, traumatologs - ortopēds Rafaels Visams, kā arī ārsti no Jēkabpils reģionālās slimnīcas – traumatologi ortopēdi Kaspars Ūdris, Aldis Šperliņš, ķirurgs Juris Larnovskis, slimnīcas anesteziologs Mareks Andruškevičs un  Oleksandrs Bilousovs, ārsta palīgi Arnis Greizis, Aleksandrs Šapavalovs, fizioterapeite Ieva Vosele. Konsultāciju un operāciju nodrošināšanai akcijā iesaistīsies Jēkabpils reģionālās slimnīcas dienas stacionāra, ķirurģijas nodaļas un operāciju bloka personāls.
     No 29. novembra sākās pieteikšanās bezmaksas mediķu konsultācijām labdarības akcijā “Dzīvo vesels!”. Pacienti aicināti pieteikties līdz 5. decembrim, zvanot pa tālruni 28714500 darba dienās no pulksten 9.00 līdz 16.00.
     Piesakoties personai jānorāda: vārds, uzvārds, dzimšanas dati; statuss - pensionārs, invalīds, politiski represēta persona, deklarētā dzīvesvietas adrese; tālrunis; diagnoze (ja ir zināma) vai īss veselības traucējuma apraksts.
     Ierodoties uz konsultācijām, iedzīvotājiem būs jāņem līdzi visi pieejamie ar diagnozi saistītie dokumenti (izmeklējumi, slēdzieni u. c.), kā arī personas (pase vai ID karte) un statusu apliecinošie dokumenti. Jēkabpils reģionālās slimnīcas pārstāvji informē, ka pacientiem, kuri pierakstīsies un saņems konsultāciju labdarības akcijas “Dzīvo vesels!” ietvaros,  jābūt gataviem ierasties uz operāciju 8. decembrī, ja operācijas iespējamību ārsts konstatēs konsultācijas laikā. Pacientiem pirms operācijas pēc ārstu speciālistu nozīmējuma tiks veikts arī ultrasonogrāfijas un rentgenoloģisks izmeklējums un asins analīzes.
     Labdarības akcijas iniciators ir traumatologs - ortopēds Kaspars Ūdris, akcijas norisi finansiāli atbalsta Jēkabpils novada pašvaldība.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru