Jauns Baļotes ezera rekords
Juris Šteinbergs

Nedēļas nogalē Ba­ļotes ezerā notika šosezon trešās karpu makšķerēšanas sacensības. Šoreiz tas bija «Copes nama»  kausa izcīņas pirmais posms.
    Sacensībās piedalījās 35 komandas. Mačiem bija starptautisks raksturs, jo starp dalībniecēm bija pa divām  Ukrainas un Igau­nijas komandām. 
Jau ar pirmajām svēršanām iezīmējās līderi, kas arī sadalīja vietas uz goda pjedestāla. Pirmo vietu izcīnīja komanda «Ej sporto», kas uzvarēja ar 250 kg zivju. Otrajā vietā ar 209 kg – «Liema Fishing Team», trešie –  «KL Fishing Team» (191 kg). 
    72 stundu laikā visas komandas kopā noķēra 921 karpu ar kopējo svaru 3188 kg. Neviena «blice» nepalika uz nulles, lai gan atšķirība loma svarā starp pēdējām vietām un pirmo trijnieku bija ap 170 kg. 
    Piecas komandas noķēra karpas, kas bija smagākas par 9 kg, pie 11,225 kg trofejzivs tika komanda «Copes nams». Tā ilgu laiku bija sacensību «Big fish», līdz pēdējā naktī 27. sektororā komandas «NFL Lat­vija»  vīri pievārēja, ie­spējams, Baļotes karalieni – 20,575 kg smagu karpu. Tik lielu zivi šajā ezerā  sacensībās vēl neviens nebija izvilcis, un nav dzirdēts arī par ikdienas copē  noķertu tik lielu karpu. Makšķernieku runas par tādiem monstriem, kas rauj visas makšķerauklas,  gan bija dzirdētas, bet tās toreiz izklausījās ne pārāk ticamas.  Šī noteikti būs kāda no ezera ilgdzīvotājām, kas vēl ne reizi savā mūžā uz āķa iepriekš nav bijusi. Bet, ja tagad ir skaidrs, ka šāda karpa te mīt, kapēc gan nevarētu būt arī kāda vēl lielāka...
    Vietējos makšķerniekus šajos mačos pārstāvēja tikai Ivo Spalviņš, kurš  startēja kopā ar Jāni Gailīti komandā «JR». Ar Ivo palīdzību komanda ierindojās 17. vietā. 
    Nākamie mači Baļotes ezerā būs jau šonedēļ no 6. līdz 9. jūnijam. Karpu ķērāji sacentīsies Latvijas čempi­onāta otrajā posmā.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 2 nedēļām

  Forša karpa, tādu ēdot zods pašam taukos spīd, varbūt, ka pat nopil uz krekla.

  Atbildēt
 2. Bambino
  Bambino
  pirms 2 nedēļām

  Lai noķer tādu Daugavā, nevis karpu audzētavā.

  Atbildēt

Pievienot komentāru