Jēkabpilī uzstāsies Zemessardzes un ASV gaisa spēku orkestris
Inga Meijere, Zemessardzes štāba Vadības grupas speciāliste

No 3. līdz 5. maijam Latvijā viesosies Amerikas Savienoto Valstu Gaisa spēku Eiropā (USAFE) orķestris, lai kopīgos koncertos ar Latvijas Republikas Zemessardzes orķestri atzīmētu NATO alianses 75. gadadienu un Latvijas pievienošanās NATO aliansei 20. gadadienu, kā arī sveiktu Latvijas iedzīvotājus Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienā. 
       Koncerttūres «Stiprāki kopā» ietvaros abu orķestru mūziķi sniegs koncertus Rēzeknē un Jēkabpilī. Divu izcilu diriģentu – majora An­da Kareļa un kapteiņa Brai­ena O’Donela (Brian O’Don­nell) – vadībā klausītāji dosies neparastā muzikālā ceļojumā, kurā skanēs iemīļota un daudzveidīga latviešu un amerikāņu pūtēju orķestru mūzika. Ieeja koncertos – bez maksas.
      4. maijā plkst. 11.00 abi orķestri piedalīsies Lat­vijas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienai veltītajā militārajā parādē Rēzeknē, bet plkst. 15.00 sniegs koncertu Lat­gales vēstniecībā «Gors». 
         5. maijā plkst. 16.00 orķestri aicina uz koncertu Krustpils kultūras centrā.
          Krāšņajā koncerta programmā iekļautās starptautiski atpazīstamās kompozīcijas radījuši amerikāņu komponisti. Latviešu mūziku koncertā pārstāvēs Amerikas latviešu komponiste Lolita Ritmanis, kā arī koncertam jaundarbus radījuši Zemes­sardzes orķestra mūziķi un komponisti Inga Meijere un Arvīds Keinis.  
«Šis kopdarbs iezīmē vēl vienu pavērsiena punktu Amerikas Savienoto Valstu un Latvijas ilgstošajā draudzībā. Izmantojot universālo mūzikas valodu, šie priekšnesumi kalpo kā apliecinājums transatlantiskās alianses nesalaužamajām saitēm, veicinot kopīgās demokrātijas, brīvības un miera vērtības. Mēs atkal apvienosimies, lai svinētu mūsu tautu neatslābstošo draudzību. Mūsu nevainojamā muzikālā sadarbība ne tikai demonstrē mūsu kopīgās vērtības, bet arī uzsver NATO sabiedroto kolektīvo spēku,» atzīmē Amerikas Savienoto Val­stu Gaisa spēku Eiropā or­ķestra asociētais diriģents kap­teinis Braiens O’Do­nels.
        «Ar Amerikas Savieno­tajām Valstīm esam plecu pie pleca ne tikai, stiprinot savas kaujas spējas, bet arī vienoti mūzikā. Mūzikas spēja pārvarēt valodas un kultūras barjeras izceļ tās universālo spēku. Mūsu ko­pīgie priekšnesumi ir emocijas, un emocijas veido attiecības un stiprina vienotību starp cilvēkiem. Demon­strējot abu orķestru bagāto kultūras mantojumu un izcilo sniegumu, mēs demonstrējam mūzikas spēku, kas palīdz pārvarēt atšķirības un stiprināt partnerību, lai panāktu mieru un labklājību pasaulē,» uzsver Latvijas Na­cionālo bruņoto spēku galvenais diriģents majors Andis Karelis.
      Turpinot Latvijas Na­cionālo bruņoto spēku or­ķestru un Amerikas Sa­vie­noto Valstu militāro or­ķestru tradīcijas, ieeja koncertos ir bez maksas.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. jurits
  jurits
  pirms 1 mēneša

  Uzstassies musu pashu tautas nodeveji un vel sveshh karaspeks, neko jau sev? Ka viniem pec kovidaferas nav kauns radities cilvekos?

  Atbildēt
 2. prusaks
  prusaks
  pirms 1 mēneša

  Klausījos, spēlēja forši. Man jau mūzika patīk

  Atbildēt

Pievienot komentāru