Jēkabpilī vairs neesot pašvaldībai piederošu teritoriju, ko piedāvāt investoriem
INESE ZONE

Publiski izskan informācija par industriālo parku izveides plāniem Valmieras novadā un Augšdaugavas novadā, kur pēdējiem pat ļauts izcirst mežu parka būvniecības vietā. Tas tiek darīts ar nolūku radīt investoriem labvēlīgu vidi, tā attīstot ražošanu un radot jaunas darbavietas. Jēkabpils novads jau ir informējis par to, ka nenotiks plānotās skaidu plašu ražotnes būvniecība Krustpils lidlaukā, jo karš Ukrainā investoru plānos ienesis savas korekcijas, tāpat neskaidrs arvien ir lidlaukā plānotās olu ražotnes liktenis un novadam nav industriālo parku būvniecības plānu. BD vaicāja, kas pie mums bremzē šos procesus?   
    – Protams, katra pašvaldība par to cīnās, un pašvaldībām par to ir katrai savas iestrādes. Bet nav tā, ka skaidu plašu ražotāji, kas gribēja darboties pie mums, būtu aizgājuši citur. Tagad, kad «IKEA» aiziet no Baltkrievijas un Krievijas, viņiem nav vairs tam ne finansējuma, ne liela noieta tirgus, un «IKEA» atbilstoši samazina apjomu, un viņiem tagad pietiek ar esošo rūpnīcu Akmenē, Lietuvā.  Šie investori gan gribēja iziet uz šķeldas ražošanu vešanai prom, kas nav izdevīgi mums, jo palielinātu šķeldas cenu. Tam mēs nepiekritām, ja grib paņemt tikai resursu un neko neražot. Ir mums iestrādes ar citu uzņēmumu, bet negribu neko konkrēti teikt, kamēr viss nav skaidrs. Tā būtu inovatīva ražošana kokapstrādes jomā.  Bet viņiem ir svarīga ūdens piegāde lielos apmēros, un viņi tagad izvērtē šīs iespējas. Bet šobrīd viņi pie mums nav iegādājušies ne zemi, ne ko citu. Savukārt ukraiņu olu ražotnes projektu šobrīd ir pārpircis vietējais uzņēmējs. Bet, kamēr nav uzsākti darbi, arī par to neko sīkāk negribētu teikt. Ir arī citi interesenti, bet par to arī vēl pāragri runāt. Ar investoru piesaisti tiek strādāts, bet tas ir darbs, ar ko nevar tā publiski uzreiz lielīties, jo tas ir garš sarunu process, – stāsta Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.  
   Viņš teic, ka, runājot par Valmieru, viņi vairs īsti ne­strādājot ar industriālā par­ka ieceri, jo esot saskārušies ar problēmām. R. Ragainis arī skaidro, ka  pašvaldības savus industriālos parkus var veidot tikai uz pašvaldībai piederošas ze­mes, nevis privātās teritorijās. Bet Jēkabpils novadā pašvaldības teritoriju, ko varētu piedāvāt investoriem, esot pavisam maz. Ir Ķieģeļu ielā, bet tur ar esošajām ražotnēm jau ir sasniegts CO2 piesārņojuma maksimums. Ir lidlauks, bet tā ir privāta teritorija. Privāt­personas gan esot atsaucīgas sadarbībai ar investoriem un pašvaldību. Esot iespējams, ka arī teritorijas, kur tagad ir skrejceļš, tiks atdotas apbūvei.
   – Bet tā ir privāta teritorija, un tur pašvaldības industriālo parku nevar veidot. Pašvaldību parkiem jau ir iezīmēta konkrēta nauda, un tā faktiski paliek Jelgavai, kur ir bijušās RAF rūpnīcas teritorija. Mums tādas nav. Negribu runāt par citiem, par Augšdaugavas novada iecerēto industriālo parku, bet tur ir dažādas nianses.  Bet šī ražotņu būvniecība paš­valdībām ir tāda ļoti skrupuloza situācija, jo ta­gad parādās problēmas ar ES fondu naudas apgūšanu. Pašvaldībām pārmet nelikumīgas darbības, un  maksimālais atbalsts ir 80%, bet tepat Lietuvā un Polijā – 100%, un  investori to redz, un kāpēc viņiem nākt šeit, ja var iet tur ar izdevīgākiem nosacījumiem, – sacīja Raivis Ragainis.  
 
Ilustratīvs foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. Kaziņa
  Kaziņa
  pirms 5 mēnešiem

  Jā,jā,teica man Daugaviņa. Tas tikai pierāda,ka stars kā priekšsēdētāja vietnieks par savu gandrīz 3 tk algu neko nav veicis jēdzīgu. Domei īpašumu pietiek ar atliektiem galiem,bet neprot saimniekot,tikai izpārdod,ko var redzēt pēc milzīgā izsoļu skaita. Slinkums teritoriālo plānojumu grozīt un jaunas teritorijas ražošanas teritorijām piedāvāt? Varbūt zemesgrāmatā jāskatās,kas deputātiem un to sievām pieder? Jums ar putām uz lūpām ir jāskrien un jālūdzas investoriem,lai nāk un maksimums pretim jānāk. Lai ir darbs,attistība,nodokļi. Rīgas birojs taču tiek uzturēts,kur plika apsaimniekošana virs 100,plus apkure,ūdens,elektrība,komunikācijas, cik tur ir bijušas tikšanās ar investoriem? Kur ir statistika,cik tikšanās? Ja vadība turpinās muļļāties,tad lai nesūdzas,ka atnāks kraps pie ruļļiem.

  Atbildēt
 2. Kozls
  Kozls
  pirms 5 mēnešiem

  Tie ragaina vietnieki lidz pat šodienai nevar katru mēnesi atskaitities, kadi plāni, ko dara, kadi rezultāti! Nenormāli lielas algas, par ko? Lai ar dienesta auto braukātu uz māju un darbā atsēdētu un pārs nesaprotamu vārdu mēnesī pārspļautu pār lūpu? Ceru tikai uz Dievu! Lai saņem beidzot pēc nopelniem!

 3. tikai
  tikai
  pirms 4 mēnešiem

  Lidlauks taču vēl nav pilnībā izmantots.

  Atbildēt
 4. nesaprotu
  nesaprotu
  pirms 4 mēnešiem

  Tur ierīkos Kariņa privāto lidlauku.

 5. Ačulis
  Ačulis
  pirms 4 mēnešiem

  Gandrīz visa lidlauka teritorija ir privātīpašums.

Pievienot komentāru