Jēkabpils dzīvnieku kapsētas pakalpojumi ir pieprasīti
INESE ZONE

Jēkabpils dzīvnieku kapsēta apbedījumiem tika atvērta 2020. gada rudenī, un tobrīd bija ceturtā šāda veida kapsēta Latvijā. Pirms tam jau ilgu laiku sabiedrība mudināja pašvaldību izšķirties par šo soli. Laika gaitā pierādījies, ka tas bija pareizs, jo kapsētas pakalpojumi ir pieprasīti.
 
     Jēkabpils pilsētas kapu pārzine Eva Mūrniece stāsta, ka līdz šim brīdim  kapsētā veikti 152 mājas mīluļu ap­bedījumi. Gandrīz visi ir suņi un kaķi, bet mūža māju kapsētā radis arī viens trusis un viena jūras cūciņa. Dzīv­nieku kapsētā var arī rezervēt līdz trim blakus esošām apbedījuma vietām, ja ir doma tur apglabāt arī vairākus četrkājainos draugus. Dzīvnieku kapavietu kopšana nav obligāts pienākums. To katrs var darīt pēc ieskatiem: gribi kop, negribi – nekop. Tad par minimālu aprūpi gādās SIA «Jēkabpils pakalpojumi», kas apsaimnieko dzīvnieku kapsētu. 
    Kā novēroja BD, cilvēki kas izvēlējušies savu mīluli apbedīt kapsētā, parasti arī gādā par kopšanu. Gandrīz visas kapavietas ir koptas, ir kādi stādījumi vai pašdarinātas piemiņas zīmes, likti ziedi vai sveces. Ir arī  kapu pieminekļi –  gan pavisam nelieli, gan  tādi, kas neatpaliek no piemiņas zīmēm parastās kapsētās. 
     – Dzīvniekus pie mums ved apbedīt arī no citām pašvaldībām, jo citur jau dzīvnieku kapsētu nav. Ir veduši no Ogres, Lielvārdes, Pļaviņām un Līvāniem. Ap­bedīšana dzīvnieku kapsētā ir maksas pakalpojums. Ar izcenojumiem var iepazīties SIA «Jēkabpils pakalpojumi» mājaslapā. Kapavietu rok «Jēkabpils pakalpojumu» darbinieki.  Par dzīvnieka atgādāšanu un pārējo gādā tā saimnieks. Dzīvnie­kus apbedīšanai parasti ievieto kādā kastītē, ietin pledā, bet ir bijuši gadījumi, kad lielāku dzīvnieku saimnieki izvēlas apbedīt zārkā, – stāsta Eva Mūrniece.   
    Dzīvnieku kapsēta iekārtota Jēkabpils pilsētas kapu teritorijā, bet atsevišķi no cilvēku apbedījumiem. Kap­sētas teritorija 0,7 ha platībā ir iežogota, ierīkots piebraucamais ceļš.
     Lai vienotos par apbedīšanas organizēšanu un kapa vietas piešķiršanu, iedzīvotājiem jāvēršas pie Jēkabpils pilsētas kapu pārzines Kapu ielā 2 vai jāsazinās pa tālruni 20027341. Vienas kapavietas lielums tiek noteikts atbilstoši dzīvnieka izmēriem. Apsaimniekotājs ierāda kapavietu, izrok bedri un veic apbedīšanu, vienojoties ar dzīvnieka saimnieku par   apbedīšanas laiku. Dzīv-nieku īpašniekiem pašiem aizliegts to darīt. Kapavie­tas dziļumam – zemes kārtai virs dzīvnieka līķa –  neatkarīgi no dzīvnieka lieluma jābūt vismaz vienam metram. Kapsētā var arī apglabāt urnas ar mirušā dzīvnieka pelniem, jo Latvijā ir vietas, kur sniedz dzīvnieku kremēšanas pakalpojumus.  Dzīvnieku apbedīšana Jē-kabpils pilsētas dzīvnieku kapsētā jāpiesaka vismaz vienu dienu iepriekš.
    Ap dzīvnieku kapsētām, arī Jēkabpils,  noteikta aizsargjosla, ņemot vērā ģeoloģiskās un hidroģeoloģiskās izpētes rezultātus un patogēno mikroorganismu ga­rantēto atmiršanas laiku. Dzīvnieku kapsēta un tās aizsargjosla atrodas Pārtikas un veterinārā dienesta uzraudzībā un kontrolē.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. nesaprotu
  nesaprotu
  pirms 9 mēnešiem

  Tagad taupības apstākļos vai tad vienkāršāk nav to dzīvi beigušo lopiņu nodot dzīvnieku patversmē, lai izvāra un izbaro dzīvajiem.

  Atbildēt
 2. Reksis
  Reksis
  pirms 9 mēnešiem

  vai tad tiešām savs stulbums par katru cenu jāizliek citu apskatei?

 3. nesaprotu
  nesaprotu
  pirms 9 mēnešiem

  Es visus savus mājdzīvniekus esmu apēdis. Tagad medīju vārnas, baložus un citas vistas. Ir doma apēst kādu bomzi.

  Atbildēt
 4. prusaks
  prusaks
  pirms 9 mēnešiem

  Kas to būtu domājis, ka Jēkabpilī arī kanibāli dzīvo, jau tā bail no mājas iziet, tad vēl kāds noskatīs pusdienām.

  Atbildēt

Pievienot komentāru