«Jēkabpils lūši» atspēlējas izšķirošajā spēlē un izcīna Reģionālās līgas bronzas medaļas
Juris Šteinbergs

Pagājušajā nedēļā lielisku dāvanu  basketbola draugiem sagādāja Re­ģionālās basketbola līgas komanda «Jēkabpils lūši», kas uzvarēja trešajā   sērijas mačā un izcīnīja bronzas medaļas.   
     Jēkabpilieši samērā pārliecinoši savus oponentus «Nīca/LBi» uzvarēja sērijas pirmajā mačā mājās, kad sakāva piecu spēlētāju sastāvā spēlējošos kurzemniekus, tikpat pārliecinoši mūsējie zaudēja Nīcā, kur pretinieki bija jau pilnā sastāvā. Pirms izšķirošā trešā mača Jēkabpilī pastāvēja zināmas bažas par labvēlīgu sērijas iznākumu, jo uz trešo  maču pretinieki bija gatavojušies  nopietni - visi spēcīgākie baslketbolisti bija ierindā. 
     Mača sākums šīs bažas apstiprināja. Mājinieki jau no pirmajām minūtēm nonāca iedzinējos un pirmo ceturtdaļu zaudēja ar 13:21. Otrās ceturtdaļas vidū pretinieku pārsvars bija jau 15 punkti, taču, tuvojoties puslaika pārtraukumam, «lūši» pierādīja, ka nav metuši plinti krūmos. Pakaļdzīšanos iesāka Edgars Čaupjonoks ar «trīnīti», ar deviņiem  punktiem turpināja  Niklāvs Vanags, bet pirmajam puslaikam punktu pielika Adrians Čiekurs ar trejaci  un Renārs Spūlis ar divu punktu metienu. Noķert vēl pretinieku neizdevās, bet skats uz tablo jau bija krietni cerīgāks – 33:37. 
     Otrā  puslakia sākumā Arnis Gūtmanis pirmo reizi šajā vakarā panāca neizšķirtu (37:37), taču viesiem vēlreiz izdevās atrauties. Trešās ceturtdaļas izskaņā mājinieku «karstākie»  spēlētāji N. Vanags un E. Čaupjo­noks atkal atgrieza cerību –52:54.  Izšķirošajā ceturksnī sākumā bikli, bet pēc tam arvien drošāk ceļu uz bronzas medaļām sāka bruģēt «Jēkabpils lūši». Kristaps Pērkons vadībā izvirzīja mājiniekus, Edijs Stiebriņš ar trīs punktnieku panāca jau +4. Ceturkšņa vidū mājinieku pārsvars bija jau 10 punkti, un «lūši» pārsvaru noturēja arī galotnē, kurā Nīcas basketbolisti gan centās ko glābt, bet nekas nopietns viņiem nesanāca. «Jēkabpils lūši» uzvarēja ar 74:67 (13:21; 20:16; 19:17; 22:13). Rezultatīvākais, un nenoliedzami, arī labākais šajā sēlē bija Niklāvs Vanags, kurš iekrāja 26 punktus, bet Edgars Čaup­jonoks un Edijs Stiebriņš guva pa 11 punktiem. Preti­nieku komandā ar 21 punktu izcēlās Krists Pīternieks. 
    «Jēkabpils lūši»  Re­ģionālās basketbola līgas bronzas medaļas izcīnīja pirmo reizi komandas vēsturē. Zelta medaļas ieguva BK «Grobiņa», kas finālsērijā pārspēja «Jēkabpils lūšu»  pāridarītājus pusfinālā BK «Jaunpils».

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru