«Jēkabpils lūši» izcīna Baltijas līgas bronzu
Juris Šteinbergs

Nedēļas nogalē «Jē­kabpils lūši»  Tallinā trešo reizi kluba  vēsturē cīnījās par Baltijas volejbola līgas medaļām «Final 4» turnīrā.

Piektdien pusfinālā «Jēkabpils lūši» tikās ar pamatturnīra uzvarētājiem mājiniekiem Tallinas «Selver/ TalTech», kam šosezon visās trijās spēlēs piekāpās ar 0:3. Arī šoreiz īstu pretestību nesanāca izrādīt, un atkal piedzīvots zaudējums ar 0:3 (11:25; 20:25; 21:25). Neviens no jēkabpiliešiem neguva 10 punktus, bet pa 6 sakrāja četri volejbolisti – Jānis Medenis, Eduards Stieģelis, Zigurds Adamo­vičs un Armands Āboliņš. Otrajā pusfinālā «Ezerzeme/ DU» ar 1:3 piekāpās «Big­bank Tartu». Tas nozīmēja, ka «Jēkabpils lūši» sestdien par bronzas medaļām cīnīsies ar daugavpiliešiem, bet par zeltu cīkstēsies Tallinas un Tartu komandas.
Sestdienas pretiniekus «Ezerzemi/DU» jēkabpilieši šosezon ar 3:0 uzvarēja Latvijas kausa izcīņas finālā un ar 3:2  – priekšpēdējā pamatturnīra spēlē. Sa­vukārt pirmajos divos sezonas savstarpējos mačos vēl 2023. gadā pārāki ar 3:1 un 3:0 bija daugavpilieši. Sezonas otrajā pusē pēc Latvijas kausa izcīnīšanas  «lūši» ir daudz jaudīgāki nekā sākumā, un tas ļāva cerēt uz panākumu arī bronzas mačā.
    Tā arī notika.  Jēkab­pilieši jau no sākuma spēlēja apņēmīgi un izvirzījās vadībā ar 9:6. Pretinieki gan iespēja uz brīdi pārņemt vadību, taču pirmā seta otrajā pusē «lūši» bija neapturami, un uzvara tika izcīnīta ar 25:18.  Otro setu mūsējie sāka ar 4:0, turp­māk pretiniekus tuvāk par 3 punktiem nepielaida un arī šo setu uzvarēja ar 25:19.  Trešā seta ievadā, kad rezultāts kļuva 6:2 «lūšu» labā, šķita, ka spēle tūlīt beigsies, taču daugavpilieši spēja saņemties un pēc četru punktu sērijas panāca neizšķirtu 17:17. Ar četru punktu dūrienu atbildēja arī «lūši»  – 21:17. Vēlāk bija arī 24:20, bet pie 24:22 Mārcis Obrumans paņēma pārtraukumu. Pēc tā daugavpilieši kļūdījās servē, un jēkabpilieši noslēdzošajā setā  uzvarēja ar 25:22, bet spēlē – ar 3:0.
     Bronzas medaļas ar 18 punktiem kaldināja Jānis Medenis, Eduarda Stieģeļa pienesums bija 12 punkti, bet 10 sakrāja Zigurds Adamovičs, kurš trešajā setā bija nepārspējams blokā. Protams, ka arī pārējie pamatsastāva volejbolisti  –Armands Āboliņš, Jānis Jansons, Marats Seļivanovs, Dāvis Melnis – pelnījuši tikai uzslavas. Savu plecu medaļu izcīnīšanā pielika arī rezervisti, kas, kaut epizodiski, arī  pabija laukumā – Leo Štolcs, Kārlis Jaundžeikars un Ralfs Kļaviņš, kā arī pārējie, kas komandas biedrus atbalstīja no rezervistu soliņa.
    «Jēkabpils lūši» Baltijas volejbola līgā bronzas medaļas izcīnīja trešo reizi. Iepriekš tas notika 2018. un 2021. gadā.
    Par Baltijas čempioniem kļuva «Selver/TalTech», kas ar 3:2 apspēlēja «Bigbank Tartu».
     Tagad «lūšiem» priekšā  Latvijas čempionāts. Pirmā pusfināla sērijas spēle ar «RTU/Robežsardzi/Jūrmalu» notiks 10. martā plkst. 16.00  Jēkabpils Sporta namā.