«Jēkabpils lūši» notur pārsvaru un iesoļo pusfinālā
Juris Šteinbergs

Otrdien trešo ceturtdaļfināla spēli Reģionālajā basketbola līgā aizvadīja «Jēkabpils lūši» un «BJBS Rīga/Juniors». Pirmajā spēlē Jēkabpilī uzvarēja viesi, savukārt jēkabpilieši bija pārāki izbraukumā. Izšķirošā spēle atkal notika Jēkabpils Sporta hallē, spēlētājus un līdzjutējus turot sasprindzinājumā līdz pēdējai minūtei. 
     Jēkabpilieši maču iesāka vareni – vienu bumbu pēc otras pretinieku grozā lādēja Edijs Stiebriņš, piepalīdzēja arī komandas biedri, un pirmo ceturtdaļu mājinieki pārliecinoši uzvarēja ar 34:18. 
    Otrajā ceturksnī mājinieki turpināja spiest uz rīdzinieku grozu – pirmā  puslaika priekšpēdējā  minūtē  pēc Ritvara Zalāna trīspunkt­nieka «lūšu» pārsvars sasniedza pat 25 punktus (59:34), un, arī atpūtā ejot, cipari uz tablo  šķita gana pārliecinoši – 60:39. 
    Uzreiz pēc lielā pārtraukuma jēkabpilieši vēl kādu brīdi turpināja rezultatīvi uzbrukt pretinieku grozam, bet trešās ceturtdaļas otrajā pusē iniciatīva pamazām sāka pāriet viesu pusē. Pirms izšķirošās desmitminūtes mājiniekiem gan vēl bija 20 punktu pārsvars (77:57), taču bija redzams, ka spēki sāk izsīkt. 
    Piekto piezīmi ceturtās ceturtdaļas sākumā nopelnīja jēkabpiliešu centrs Ar­mands Ķiploks, un tas bija smags trieciens mājiniekiem. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām «lūšu» lielais pārsvars bija sarucis līdz  nieka 5 punktiem (83:78). Īstajā brīdī «trīnīti» iemeta Jānis Censonis, ļaujot skatītājiem atviegloti uzelpot. Pēdējā minūtē rīdzinieki vēlreiz pietuvojās   6 punktu attālumā, bet mājinieki cīnījās kā zvēri, pat atrodoties uz halles grīdas. Spēlei punktu pielika R. Za­lāns ar sodiņiem, fiksējot rezultātu 88:80 (34:18; 26:21; 17:18; 11:23). Līdz ar to «Jēkabpils lūši» ceturtdaļfināla sērijā uzvarēja ar 2:1, iekļūstot pusfinālā, kur turpinās cīņu par medaļām. 
    Izšķirošajā mačā E.  Stieb­riņš, pavadot laukumā 37 minūtes, guva 41 punktu (1 p. – 5/6,  2 p. – 6/8, 3 p. – 8/13), J. Censonis pievienoja 13 punktus, R. Zalāns – 10.
    Pusfinālā «Jēkabpils lūšu»  pretinieki būs  BK «Jaunpils», kas ceturtdaļfināla sērijā ar 2:1 uzvarēja «BK Madona/BJSS». Pirmā spēle notiks Jēkabpilī piektdien, 22. aprīlī, plkst. 20.00. 
     Otrajā pusfināla pārī spēlēs divas rietumu zonas komandas –  «Nīca/BLi»  un «Grobiņa».l  

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru