«Jēkabpils lūši» piekto reizi kļūst par Latvijas čempioniem
Juris Šteinbergs

Piektdien Jēkabpils Sporta namā pēc gada pārtraukuma atkal skanēja «We Are the Champions». «Jēkabpils lūši», Latvijas volejbola čempionāta finālsērijas ceturtajā mačā pieveicot Daugavpils «Ezerzemi/DU» ar 3:1, piekto reizi kluba vēsturē kļuva par  zelta medaļu un čempionu kausa ieguvējiem.
    Līdz finālsērijai šajā sezonā abas komandas bija tikušās piecas reizes. Pir­majās Baltijas līgas pamatturnīra spēlēs Daugavpils komanda uzvarēja ar 3:1 un 3:0, savukārt Latvijas kausa finālā ar 3:0 uzvarēja «Jēkabpils lūši». Viņi ar 3:2 bija pārāki arī savstarpējā  trešajā Baltijas līgas pamatturnīra mačā  un ar 3:0  pieveica daugavpiliešus arī cīņā par trešo vietu.
    Pirms piektdienas mača finālsērijā bija uzvarējušas tikai viesu komandas – Daugavpilī «lūši» bija pārāki ar 3:2 un 3:0, savukārt sērijas otrajā mačā Jēkabpilī ar 3:1 uzvarēja daugavpilieši. Piektdien šīs sērijas mājinieku lāsts tika lauzts.
Jēkabpilieši  šim ma­čam bija pamatīgi gatavojušies  – sporta namā ieklāts jaunais modernais laukuma segums un sagādātas papildu tribīnes.  Tās, tāpat  kā galvenās tribīnes, loža, stāvvietas, kāpnes un ejas, jau krietnu brīdi pirms spēles sākuma bija pārpildītas. Bungas, taures un skaļās balsis radīja īstu svētku atmosfēru.
    Par to gādāja arī Jē­kabpils volejbolisti,  kas pirmajā setā ātri izvirzījās vadībā. Pie 20:15 «lūši» mazliet sabremzējās un ļāva pretiniekiem gūt trīs punktus pēc kārtas. Mārča Obru­mana pieprasītais pārtraukums uz brīdi līdzēja –  22:18, bet vēl bija arī 23:21. 24. punktu «lūši»  nopelnīja pēc pretinieku kļūdas servē, savukārt 25. paši guva ar servi.  Sets uzvarēts ar 25:21. Otrajā setā jēkabpilieši sāka ar 4 punktu deficītu (2:6), līdz seta beigām tā arī to nespēja atspēlēt un zaudēja ar 22:25. Arī trešais sets iesakās mājiniekiem neveiksmīgi – 1:4. Šoreiz izdevās atspēlēties – drīz jau 7:5. «Lūši»  lieliski spēlēja  blokā,  ar to  vien setā gūstot 10 punktus, un neatstāja viesiem nekādas cerības – 25:18. Ceturtajā setā jau «Ezerzemes/DU» pretošanās bija pavisam vārga, un «lūši» izcīnīja uzvaru ar 25:14, pēdējo punktu ar sitienu  bloks-auts gūstot Armandam Āboliņam.  Visā mačā «Jēkabpils lūši» uzvarēja  ar 3:1, arī  sērijā panākums  ar 3:1, un  varēja sākties svinības.
   Sezonas galvenajā mačā  «Jēkabpils lūšu» rindās 20 punktus guva lielisku maču aizvadījušais Eduards Stie­ģelis, Jānis Medenis sakrāja  13, Zigurds Adamovičs – 12 punktus  (7  ar bloku), Ar­mands Āboliņš – 10, Ma­rats Seļivanovs – 9, Jānis Jansons – 6 punktus. Lielisks bija arī libero Dāvis Melnis, epizodiski spēlē iesaistījās Leo Štolcs, Jānis Jaun­džeikars un Leo Catlakšs, bet komandas biedrus no rezervistu soliņa atbalstīja Ralfs Kļaviņs, Er­nests Krakops, Kristers Lan­dzāns un Daniels Žukovskis.
    Vispirms tika pasniegtas individuālās balvas. Par čempionāta labāko uzbrucēju atzīts daugavpilietis Armands Rokjāns, par labāko cēlāju – viņa komandas biedrs Mārtiņš Jansons. Savukārt jēkabpiliešiem tika četras  balvas. Čempionāta labākā pirmā tempa balvu saņēma Zigurds Adamovičs, labākā  diagonāles spēlētāja balva –  Jānim Medenim, par labāko libero atzīts Dāvis Melnis, bet par visa čempionāta MVP – Jānis Jansons.
    Pirms čempionu apbalvošanas neiztika bez domes priekšsēdētāja Raivja Ragai­ņa uzrunas, bet, galvenais, viņš kopā ar savu vietnieku Al­fonu Žuku «lūšiem» pasniedza milzīgu torti ar uzrakstu «Lūši labākie!». Tātad arī domē šaubu par mūsējo uzvaru nav bijis.
     Čempionu kausu no Latvijas Volejbola fedreācijas vadības rokām saņēma komandas kapteinis Dāvis Melnis. Medaļas saņēma visi spēlētāji, treneris Mārcis Obrumans,  kluba prezidents Māris Trušelis un kluba līdzdibinātājs Guntis Martukāns.  Tālāk viss notika, kā jau šādos gadījumos parasts – zelta konfeti lietus, šampanietis, fotografēšanās ar līdzjutējiem, trenera mešana gaisā un  vispārēja līksmība.
     Paldies «lūšiem» par aizraujošo un neaizmirstamo  sezonu, kas dāvāja tik daudz pārdzīvojumu, kas, smagi sākusies, tomēr sagādāja  tik daudz prieka līdzjutējiem un noslēdzās ar zelta medaļām!l