Jēkabpils mediķi nestreikoja, bet atbalsta streika prasības un sarunas ar jauno valdību
INESE ZONE

Iepriekš jau tika ziņots, ka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA)  septembra nogalē rīkoja  brīdinājuma streiku. Kā informēja Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks sociālās aprūpes un veselības aizsardzības jautājums Aivars Vanags, Jēkabpils reģionālās slimnīcas mediķi  tajā nepiedalījās.
    Vaicāts, kāpēc tas tā, slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ervīns Keišs atbild, ka streikošana nav risinājums. 
    – Mēs redzam, ka mediķiem ar visu streiku šis jautājums kavējas.  Mēs  arī re­dzam labu piemēru ar pedagogiem, ka viņiem tas izdevās ātri. Acīmredzot par medicīnu – tajā brīdī, kad ķirurgs noliks skalpeli un paies nost no operāciju galda, šis jautājums arī sāk­tu risināties minūšu laikā, bet tas nav tas piegājiens. Bet mēs nevaram salīdzināt ietekmi izglītībā, ja kaut kādā īslaicīgā posmā netiek sniegts pakalpojums, ar veselības aprūpi. Tad tās sekas ir katastrofālas, – sacīja Ervīns Keišs.
    Viņš secina, ka par akūtajiem jautājumiem mediķiem nāksies runāt ar jauno valdību, jo citas izejas nav. Bet tas neziņu par mediķu algām un slimnīcu finansējumu paildzinās, līdz jauna valdība tiks izveidota un uzsāks darbu. 
    LVSADA pirms streika skaidroja, ka tas pieteikts, jo ilgstoši nav izdevies vienoties ar Veselības ministriju par prasību izpildi un konkrēti – šī gada otrajā pusgadā palielināt darba samaksu solidāri visām ārstniecības personu kvalifikācijas kategorijām par 10%, salīdzinot ar iepriekšējā gada vidējās darba samaksas likmēm. Un tas ir saistīts arī ar to, ka valdība 2017. gadā apstiprināja rīkojumu par veselības aprūpes sistēmas reformu, kurā skaidri ir pateikts, kādām ir jābūt ārstniecības personu darba samaksas likmēm 2022. gadā. Pašreizējā valdība to rupji pārkāpjot.
    Prasību izpildei, tātad visu ārstniecības personu darba algu celšanai par 10% šajā gadā būtu nepieciešami aptuveni 30 miljoni eiro. Ārstiem un māsām kopš gada sākuma jau bijis pa­augstinājums par aptuveni 6%. Līdz ar to streika prasības vairāk attiecināmas uz zemāk kvalificēto personālu. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Fredis
    Fredis
    pirms 1 gada

    Kas šiem ko streikot, praktiski viss kapitāli saremontēts. Algas ? Jā, tas vienmēr varētu būt lielākas, kurš gan domā citādi.

    Atbildēt

Pievienot komentāru