Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis sasauca Civilās aizsardzības komisijas sēdi
Jēkabpils pašvaldības Sabiedrisko attiecību un digitālās komunikācijas nodaļa

Šodien, 6.janvārī, Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis sasauca Jēkabpils novada Civilās aizsardzības komisijas sēdi.
Komisijā piedalījās Jēkabpils novada Attīstības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Ainars Vasilis, izpilddirektors Uldis Skreivers, civilās aizsardzības inženieris Ilmārs Luksts, Pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Zemessardzes 56.kājnieku nodrošinājuma bataljona, SIA “Jēkabpils PMK” pārstāvji.
Kā informēja Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs un Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Raivis Ragainis, atbildīgie speciālisti un dienesti rūpīgi monitorē teritorijas pie Daugavas un veic operatīvu informācijas apmaiņu. Lai arī situācija šobrīd ir mierīgāka nekā pērn, tā var mainīties jebkurā brīdī. Vižņu masa šobrīd stāv pie Prižiem, ļoti daudz ko izšķirs gaidāmais aukstums. Iedzīvotājiem nepieciešamības gadījumā jāsazinās ar pagastu pārvaldniekiem vai atbildīgajiem speciālistiem pašvaldībā.
Komisijas sanāksmē atbildīgās spēka struktūras apliecināja gatavību rīcībai nepieciešamības gadījumā.
Nākamā Civilās aizsardzības komisijas sēde tiks sasaukta pēc nepieciešamības.
 
Raivja Ragaiņa aktuālā informācija iedzīvotājiem:
 
“Labdien, visiem!
Šodien ir 2024.gada 6. janvāris. Precīzi kā pirms gada, arī šogad mēs monitorējam Daugavu, kura pilnīgi tāpat kā iepriekšējā gadā, izrāda kaprīzes un ir uzsākusi savu ziemas palu laiku.
Jāsaka, ka pa šīm dienām problēmas bija vairāk Pļaviņās un pie Zeļķu tilta, kur ūdens svārstības bija divu metru robežās; uzkāpa līdz dzeltenajam līmenim, bet šobrīd krītas, bet tas nozīmē to, ka ūdens masa vairāk tiek pacelta šobrīd tieši pilsētā, un no vakardienas vakaram līdz šim brīdim ūdens līmenis ir cēlies apmēram par 90 cm.
Monitorējam visas iespējamās applūstošās vietas. Jāsaka, ka Sakas salā ir jau dažas palienes applūdušas, ir dažas vietas, kur, gandrīz kā katru gadu, ir applūduši arī ceļi, bet pagaidām bīstamību nekādu nav, skatāmies, kas notiks. Temperatūra diezgan nopietna - mīnus 20, no rīta uz Sakas salas tilta bija mīnus 20 ar pusi grādi. Šobrīd, iespējams, ir jau maigāks temperatūras rādījums, bet nākošās dienas sola vēl lielāku salu. Vižņi turpina krāties, turpina iet.
Šodien izkustējās Sakas upe, kura bija aizsalusi un līdz šim ļoti mierīgi “uzvedās”, ūdenim ejot pa apakšu. Tad šodien ledus tika izstumts un, domāju, ka sastumtie vižņi kaut kur arī apstāsies, un tas atsauksies ūdens līmeņa svārstības pilsētā.
Šodien Civilās aizsardzības sanāksmē atskaitījās arī dambja būvnieki. Dambis šobrīd ir drīzāk stiprāks par iepriekšējo gadu, jo visas darbības, kas tika veiktas iepriekšējā gada periodā pie dambja, tika veiktas ar iespēju dambi stiprināt. Līdz ar to ceram, ka problēmas, kādas bija pagājušajā gadā, mūs nesasniegs, bet tas nenozīmē, ka ūdens līmeņa celšanās un applūstošu teritoriju nebūs. Aktīvi sekojam līdzi situācijai un monitorējam to.  Sekojiet mūsu informācijas kanāliem, kur sniegsim visu aktuālo informāciju. Paldies!”

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (12)

 1. Patriots
  Patriots
  pirms 5 mēnešiem

  Daudz lielāki sūdi par Daugavas ledus ir tas ledus, kas ir izveidojies piebraucot sniegu uz ielām. Saprotams, ka pilsētas tēvi gaida plūdus, kas aizskalos ledu no ielām kopā ar Jēkabpili, tāpēc nolēma, kā piektdien sniegu tīrīt nav vērts. Varbūt nauda tiek taupīta norakstīšanai uz plūdu rēķina, to mēs redzēsim vēlāk, bet šobrīd izskatās nesmuku. Raivi, pastāsti kā ir īstenībā, tikai neliec to darīt kārlim, viņš visu sabojās.37ar

  Atbildēt
 2. Daugava
  Daugava
  pirms 5 mēnešiem

  Pēc manām domām būs plūdi.

  Atbildēt
 3. Viktors
  Viktors
  pirms 5 mēnešiem

  Būs apokalipse visiem ragulopiem

  Atbildēt
 4. prusaks
  prusaks
  pirms 5 mēnešiem

  Baismīgi. Sāku apdomāt emigrēšanu uz laukiem kur plūdi nav iespējami, izņemot globālos grēku plūdus.

  Atbildēt
 5. Bambino
  Bambino
  pirms 5 mēnešiem

  Redzēju, kā šorīt domes vazaņķus Daugavas tumšie ūdeņi nesa prom uz Rīgu. Kā tādus sūdsprunguļus.

  Atbildēt
 6. Ferdinands
  Ferdinands
  pirms 5 mēnešiem

  Ko ta jaunais civilinženieris luksts klusē kā Daugavas ūdeni mutē ieņēmis. Jaundibināto amatu nevelk? Tā ir, kad amatu subjektam speciāli izveido

  Atbildēt
 7. Kluk kluk
  Kluk kluk
  pirms 5 mēnešiem

  Pat karogus svētkos nejēdza izkārt. Sodu dabūja? Nedabūja!

 8. vajag
  vajag
  pirms 5 mēnešiem

  pamatīgi izlamāt !!!!

 9. goga
  goga
  pirms 5 mēnešiem

  ar sniega lāpstu pa kupri

 10. Sniega suns
  Sniega suns
  pirms 5 mēnešiem

  Kādreiz sen senos laikos par inženieri saucās tikai cilvēki ar šādu izglītību un kvalifikāciju, vēlak krievu komunisti inženiera cēlo nosaukumu pazemoja, saucot šādi gandrīz jebkuru kantora žurku vai govju ganu. Tagad arī inženiera cēlais nosaukums tiek piemērīts dažādam plukatām bez atbilstošas izglītības un saistības ar inženiera darbu. Skumji un nožēlojami.

 11. Sniega sunim
  Sniega sunim
  pirms 5 mēnešiem

  100% taisnība! Ielikteņi un draugaļas rullē, novada attīstība un saimbiekošana uz ķap ļap!

 12. Fakts
  Fakts
  pirms 5 mēnešiem

  Ielikteņi un draugaļas var celt privātmājas vai vazāties pa skaistumkopšanas saloniem. Viņi visi sēž atbildīgajos amatos ar vienu mērķi - celt personīgo labklājību. Viss pārējais ir sekundārs un nebūtisks.

Pievienot komentāru