Jēkabpils novada kultūras dzīves vadība uzticēta Valdai Jermanovai
INESE ZONE

Jēkabpils novada dome novada kultūras pārvaldes direktores amatā apstiprinājusi Valdu Jermanovu (attēlā). Darba gaitas viņa sāks no 10. maija. Amatā V. Jer­­manova apstiprināta uz noteiktu laiku, kamēr līdzšinējā kultūras pārvaldes direktore Antra Skutele atrodas ilgstošā atvaļinājumā. 
    Kā informē pašvaldība, V. Jermanova pēc izglītības ir kordiriģente, kultūrvēsturniece, bet profesionālā ma­ģistra grādu ieguvusi personālvadībā Rīgas Starptautis­kajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā. Līdz 2022. gada rudenim  V. Jermanovas darba pieredze bija saistīta ar kultūrizglītības iestāžu vadību (Va­rak­ļānu Mūzikas un mākslas skola – 16 gadu, Ikš­ķiles Mū­zikas un mākslas skola – 10 gadu), kā arī iepriekšējā darba pieredze saistīta ar lektora, pedagoga un koru diriģentes pienākumiem.
    Domes sēdē, kur jauno direktori apstiprināja amatā, deputāts Leonīds Salcevičs vaicāja, vai nebūs grūti doties uz darbu Jēkabpilī no Varakļāniem?  Viņš sacīja, ka gribētos reiz redzēt šajā amatā stabilu cilvēku, kas ir un jūtas savējais. Citādi nu jau bijuši vairāki vadītāji,  katrs no savas malas, kas tā arī nav iejutušies, un kultūras dzīves līmenis pa šo laiku esot  ievērojami krities. 
    Domes vadība viņam skaidroja, ka pašvaldībai nav tiesību iztaujāt pretendentu par  iespēju savienot darba pienākumus ar dzīvi citā novadā. Domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks sacīja, ka ir taču uzrunāti vietējie, lai vada kultūras pārvaldi, bet to nav vēlējies neviens.  A. Žuks uzsvēra, ka šis ir Vispārējo Lat­viešu dziesmu un Deju svētku gads, un vadītāja varēs sniegt atbalstu kolēģiem un savu ieguldījumu, gatavojoties svētkiem, kā arī citiem aktuāliem pasākumiem. 
   Arī pašvaldības mājaslapā publiskotajā viedoklī V. Jermanova pēc apstiprināšanas amatā uzsver, ka viens no lielākajiem šī gada izaicinājumiem ir sagatavošanās process Dziesmu un Deju svētkiem, un turpina, ka: «Pirmkārt, tā ir  iepazīšanās ar kultūras procesu virzītājiem Jēkabpils novada kuplajā kultūrdarbinieku saimē, produktīva un pozitīva sadarbība pārvaldes komandā un visā Jēkabpils novadā – aktīvi uzturot un pilnveidojot novada kultūrtelpas sēlisko un latgalisko tēlu, kopīgi veidojot nākotnes vīziju un  akcentējot nozīmīgo lomu kopējā Lat­vijas kultūrvēsturiskajā kontekstā.» 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Fakts
  Fakts
  pirms 1 gada

  kaut kāda Lukrēcija Bordžija

  Atbildēt
 2. Ooo
  Ooo
  pirms 1 gada

  Tu esi redzējis Lukrēcija Bordžiju?

 3. Fakts
  Fakts
  pirms 1 gada

  Jā, tavu māti redzējis esmu.

Pievienot komentāru