Jēkabpils slimnīcā šobrīd nejūt ar kovidu stacionētu pacientu skaita pieaugumu
INESE ZONE

Kaut arī notekūdeņu monitorings uzrādījis, ka jaunais Covid-19 variants «Eris» izplatīts arī Jēkabpilī, un medijos izskanējusi informācija, ka Latvijā palielinās slimnīcu skaits, kas atsāk uzņemt slimniekus ar Co­vid-19, Jēkabpils reģionālās slimnīcas infekciju slimību nodaļas vadītāja Ilze Upe­niece stāsta, ka šobrīd bažām par tik lielu Covid izplatību Jēkabpils novadā, kas ietekmētu slimnīcas darbu, nav pamata.
    Infek­ciju nodaļas darbā Covid pacientu skaita pieaugums nav vērojams. Šobrīd nodaļā esot tika divi Covid pacienti, un abi nav no Jēkabpils no-vada, bet gan kaimiņu paš­valdībām. Covid-19 jaunās mutācijas nav tik postošas, kādas tās bija vīrusa izplatības sākumā. Slimnīcās pa­matā nonāk cilvēki ar blakus saslimšanām, kas saasinās Covid ietekmē. Bet cilvēki Covid parasti pārslimo vieglāk ambulatori, sazinoties ar ģimenes ārstu. I. Upeniece no­rāda, ka, protams, šobrīd ir aktuāli ievērot higiēnas un piesardzības pasākumus, kas tika ieteikti Covid pandēmijas laikā, un vakcinēties pret gripu un Covid. 
   Vakcinācijas kabinetos no 20. septembra ir pieejamas pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 omikrona apakštipu, kurš Latvijā paš­laik ir dominējošs. Arī šajā sezonā vakcinēties pret Co­vid-19 rekomendē seni­oriem vecumā virs 65 gadiem un cilvēkiem ar hroniskām slimībām. Taču vakcinēties pret Covid-19 var jebkurš iedzīvotājs, kas to vēlas, jo vakcīnas ir valsts apmaksātas.
    Savukārt valsts apmaksāto vakcināciju pret gripu sāks oktobrī.  Riska grupas, ku­rām valsts nodrošina bezmaksas vakcināciju pret gripu, ir bērni vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem un bērni vecumā no 24 mēnešiem līdz 17 gadiem. Tāpat arī pieaugušie, kuri slimo ar hroniskām plaušu, kardiovaskulārām, vielmaiņas vai nieru slimībām, kā arī personas ar imūndeficītu; personas, kuras saņem imūnsupresīvu terapiju, pieaugušie ar psihiskām slimībām un grūtnieces. Bez maksas pret gripu vakcinē arī ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas un ilgstošas sociālās aprūpes centru darbiniekus, kuri, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem, kā arī ilgstošas sociālās aprūpes centru klientus un personas vecumā no 65 ga­diem. 
    Speciālisti secina, ka kopš augusta beigām Covid izplatība Latvijā tomēr palielinās. To acīmredzot ietekmē mācību sākšanās skolās un cilvēku atgriešanās darbā pēc vasaras atvaļinājumiem.
   Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina par nepieciešamību izvairīties no kontakta ar citiem cilvēkiem un nedoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem, piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Tāpat svarīgi ievērot roku higiēnu – regulāri mazgāt un dezinficēt rokas, nepieskarties ar netīrām rokām sejai, kā arī vairākas reizes dienā vēdināt telpas, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. 
         
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Fakts
  Fakts
  pirms 9 mēnešiem

  Nav vēl dota komanda uzsākt jaunu cilvēku indēšanas kampaņu.

  Atbildēt
 2. akts
  akts
  pirms 9 mēnešiem

  Šoreiz tas notikšot tikai brīvprātīgi bez pamudinājumiem no varas puses.

Pievienot komentāru