KĀ UZMUNDRINĀT UN UZTURĒT VESELĪGU PAŠSAJŪTU?
Apmaksāts raksts

Gadalaika pārmaiņas, laikapstākļi, lokālie un globālie dzīves notikumi un citas ikdienas lietas ļoti izteikti ietekmē pašsajūtu, garastāvokli un attieksmi pret apkārtējiem un dzīvi kopumā. Ir ļoti būtiski uztvert un saprast signālus, kas ietekmē pašsajūtu un dzīves skatījumu, lai ar sev patīkamām metodēm stātos tiem pretī un uzturētu veselīgu pašsajūtu un mundru garu. 
 
Citam tā ir iepirkšanās, citam varbūt staigāšana gar jūras krastu - tas ir stipri individuāli, bet apkoposim dažus paņēmienus!
 
Fiziskā aktivitāte ir visiedarbīgākais veids, kā pārvarēt emociju gradāciju un justies labi. Regulāras fiziskās aktivitātes, piemēram, pastaigas, skriešana, joga, braukšana ar velosipēdu palīdz uzlabot garastāvokli un veselību. Dažādām fiziskām aktivitātēm vajadzīgs arī atbilstošs ekipējums - inventārs, apģērbs, sporta uzturs un sporta vitamīni u.c. -, kas kustības prieku padarīs ērtāku un drošāku.
 
Kur ir labas pašsajūtas veicinošie pasākumi, tur ir veselīgs uzturs. Sabalansēts uzturs, kas sastāv no dārzeņiem, olbaltumvielām, pilngraudiem, bet mazāk no saldinātājiem, kūkām un sāļajām uzkodām.
 
Miega un atpūtas mirklis, ko var pilnveidot ar dažādām relaksācijas tehnikām, piemēram, meditāciju, tieši stresa mazināšanai. Lai būtu labs miegs, liela nozīme ir guļasvietai. Cik ērts matracis, spilvens. Daži labāk jūtas, guļot uz cietāka matrača, taču citiem labpatīk gulēt uz mīkstāka matrača, kāds ir, piemēram, memory foam matracis. Ja miega kvalitāte mēdz būt sliktāka arī ērtākas gulēšanas apstākļos, iespējams, jālieto vitamīni - melatonīns, kas ir miega hormons un kas ir ļoti nepieciešams veselīgam miegam.
 
Veselīgu pašsajūtu uzturēt palīdz hobiji un intereses, kas sniedz gandarījumu, prieku un socializēšanās iespējas. Sociālās saites ir ļoti būtisks faktors labsajūtas veicināšanai neatkarīgi no tā, vai cilvēks ir introverts, vai ekstraverts.
 
Kā viens no paņēmieniem pašsajūtas uzmundrināšanā ir vitamīni. Tie palīdz uzturēt pareizu organisma darbību, veselību, kas tieši ietekmē pašsajūtu. Kādos veidos vitamīni var uzlabot pašsajūtu?
 
  • Enerģijas līmenī, piemēram, B grupas vitamīni. Tie piedalās vielmaiņas procesos un palīdz iegūt enerģiju no pārtikas. Tādējādi tie var uzlabot enerģijas līmeni, novērst apātiju un nogurumu.
  • Imūnsistēmas stiprināšana, kurā piedalās C, D vitamīns. Stiprinot imūnsistēmu, iespējams samazināt slimību risku un uzlabot vispārējo veselību.
  • Organisma funkciju uzturēšana. Vitamīni nepieciešami gan redzes, gan nervu, gan arī asinsrades sistēmas veselīgai un harmoniskai darbībai. Attiecīgo vitamīnu deficīts var pasliktināt pašsajūtu un negatīvi ietekmēt veselību.
  • Garastāvokļa regulēšana, kas mūsdienās ir ļoti aktuāla problēma gan jauniešiem, gan pieaugušajiem. Vitamīni var palīdzēt mazināt depresijas izpausmes un mainīgā garastāvokļa risku. Pats būtiskākais - ja D vitamīna līmenis ir nepietiekams, tas var izraisīt gan nogurumu, gan apātiju, kas kopumā ietekmē vispārējo enerģijas līmeni un pašsajūtu. Tādēļ D vitamīna līmenis ir jākontrolē visu gadu!
Svarīgi piebilst, ka vitamīni noteikti nav brīnumlīdzeklis, bet gan viens no atbalsta punktiem savas labsajūtas uzlabošanā. Pirms vitamīnu lietošanas vispirms ieteicams konsultēties ar veselības aprūpes speciālistu, lai noteiktu kāda veida vitamīni ir atbilstošākie.
 
Personīgā un profesionālā izaugsme var pozitīvi veicināt labsajūtu daudzos veidos. Piemēram, atklājot jaunas prasmes, uzlabojot esošās - cilvēks savās spējās kļūst pašpārliecinātāks. Personīgā un profesionālā attīstība var palīdzēt cilvēkiem uzlabot efektivitāti, novērst pārslodzi un stresu, kas nereti ir negatīvu emociju pamatā. Izaugsme ir nepārtraukts process, kas var prasīt pacietību, centību, taču sasniegtais rezultāts sniedz tikai pozitīvu ietekmi uz emocionālo labsajūtu un pašapziņu. Tādēļ ir ieteicams strādāt pie savas attīstības, neaizmirstot rūpēties par savu veselību un labsajūtu kopumā.
 
Interneta veikalā 220.lv iespējams pasūtīt vitamīnus dažādās kategorijās gan veselībai, gan skaistumam. Uztura bagātinātāji, vitamīni bērniem, vitamīni sieviešu organisma veselīgai funkcionēšanai, veselībai un enerģijai, locītavu un kustību veselībai -  pašsajūtas veselībai un enerģijas pilnībai!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru