Kā apvienot kredītus un samazināt ikmēneša maksājumus?
Apmaksāts raksts

Kreditēšanas pasaulē arvien populārāks pakalpojums kļūst kredītu apvienošana, kas var palīdzēt samazināt ikmēneša maksājumus. Kredītu apvienošana var būt aktuāls pakalpojums tiem, kuriem ir vairāki aktīvi kredīti, kam ir neizdevīgi nosacījumi un kuri rada lielu finanšu slogu, tādējādi radot aizņēmējam finanšu grūtības un problēmas godprātīgi atmaksāt kredītus. Šajā rakstā stāstām vairāk par to, kas ir kredītu apvienošana, kādas ir tās priekšrocības un kā apvienot kredītus. 
 
Kas ir kredītu apvienošana?
 
Kredītu apvienošana (pārkreditācija, refinansēšana vai restrukturizācija) ir finanšu pakalpojums, kas paredz vairāku kredītu apvienošanu (vairumā gadījumu līdz 10 kredītiem) vienā, ilgtermiņa aizdevumā ar vienu ikmēneša maksājumu. Visbiežāk tiek apvienoti tādi aizdevumu veidi kā ātrais kredīts, patēriņa kredīts, auto kredīts, auto līzings, taču, vienojoties ar aizdevēju, iespējams apvienot arī citus aizdevumu veidus. 
 
Lemjot par labu kredītu apvienošanai, starp aizņēmēju un aizdevēju tiek noslēgts jauns aizdevuma līgums, nosakot jaunu atmaksas termiņu, procentu likmi un atmaksas nosacījumus. Tāpat kā jebkura cita aizdevuma gadījumā, arī piesakoties kredītu apvienošanai tiek izstrādāts individuāls piedāvājums, tādēļ sīkāk par to, kādi ir aizdevuma nosacījumi, var uzzināt, aizpildot kredītu apvienošanas pieteikumu aizdevēja mājaslapā. 
 
Kādas ir kredītu apvienošanas priekšrocības?
 
Var būt zemākas procentu likmes
Kā jau minējām, lemjot par labu kredītu apvienošanai, starp aizņēmēju un aizdevēju tiek noslēgts jauns aizdevuma līgums, t.sk. ar jaunu procentu likmi. Kredītu apvienošana var piedāvāt zemākas procentu likmes, savukārt zemākas procentu likmes nozīmē mazāku kopējo atmaksājamo aizdevuma summu. 
 
Atvieglo parādsaistību pārvaldību
Vairākiem vienlaicīgi aktīviem kredītiem visbiežāk atšķiras gan maksājuma summas, gan maksājuma datumi, kā rezultātā pastāv risks nejauši aizmirst veikt kādu kredītmaksājumu, tādējādi radot problēmas, kas var sabojāt kredītvēsturi un apgrūtināt finansiālās iespējas nākotnē. Savukārt pēc kredītu apvienošanas aizņēmējam vairāku ikmēneša kredītmaksājumu vietā jāveic tikai viens ikmēneša kredītmaksājums, līdz ar to kredītu apvienošana ievērojami atvieglo parādsaistību pārvaldību.
 
Var palīdzēt uzlabot kredītvēsturi
Kredītvēsture ir ļoti svarīgs faktors, kas ietekmē finansiālās iespējas un labklājību – pozitīva kredītvēsture sniedz iespēju noslēgt finansiālus darījumus ar izdevīgākiem nosacījumiem, savukārt negatīva kredītvēsture var būt iemesls darījuma atteikumam un neizdevīgākiem nosacījumiem. Jāņem vērā, ka sabojāt kredītvēsturi var ātri un viegli, kavējot kaut vienu maksājumu, taču, tā kā kredītu apvienošana atvieglo parādsaistību pārvaldību, vajadzības gadījumā tā var palīdzēt uzlabot kredītvēsturi.
 
Sniedz iespēju pielāgot nosacījumus
Apvienojot kredītus, aizņēmējam ir iespēja vienoties ar aizdevēju par aizdevuma nosacījumiem, t.sk. pielāgotu aizdevuma atmaksas grafiku. Pielāgojot aizdevuma atmaksas grafiku finansiālajām iespējām, kredītu apvienošana var palīdzēt izplānot efektīvu budžetu, kā arī veiksmīgi atmaksāt aizdevumu. 
 
Kā pieteikties kredītu apvienošanai?
 
Visērtākais un visātrākais veids, kā apvienot kredītus – piesakoties kredītu apvienošanai internetā. Lai pieteiktos kredītu apvienošanai, rīkojieties sekojoši:
 
 • Izvērtējiet dažādus aizdevējus un piedāvājumus! Attiecībā uz aizdevēju, apskatiet citu aizņēmēju atsauksmes, aizdevēja reputāciju internetā, kā arī to, vai aizdevējam ir visas nepieciešamās licences. Attiecībā uz piedāvājumu izvērtējiet sekojošus faktorus: apvienojamo kredītu skaits un veids, aizdevuma summa, atmaksas termiņš, ikmēneša maksājuma apjoms, procentu likmes, papildu izmaksas.
 • Izvēlieties aizdevēju un tā mājaslapā aizpildiet pieteikuma formu! Pieteikuma formā jānorāda vēlamā aizdevuma summa un atmaksas termiņš, tālāk jānorāda arī kontaktinformācija (vārds, uzvārds, e-pasta adrese un tālruņa numurs). Ņemiet vērā, ka, lai pārliecinātos par Jūsu ienākumiem, aizdevējs var prasīt pievienot bankas konta izrakstu par pēdējiem 6-12 mēnešiem. Pieteikuma formas aizpildīšana prasīs aptuveni 5-10 minūtes Jūsu laika. 
 • Sagaidiet, kamēr aizdevējs izvērtēs pieteikumu un sagatavos piedāvājumu! Atkarībā no izvēlētā aizdevēja un Jūsu situācijas, jāsagaida aptuveni 30 minūtes, kamēr aizdevējs izskatīs pieteikumā norādīto informāciju un, izvērtējot Jūsu situāciju, sagatavos individuālu piedāvājumu. Neatkarīgi, vai atbilde būs pozitīva vai negatīva, aizdevējs sazināsies ar Jums, lai informētu par tālākiem soļiem. 
 • Ja piedāvājums apmierina – parakstiet līgumu! Ja visi aizdevuma nosacījumi Jūs apmierina, varat parakstīt aizdevuma līgumu. To var izdarīt attālināti, izmantojot eParaksts. Ja Jums tomēr ir kādi jautājumi, droši vērsieties pie aizdevēja, lai iegūtu atbildes uz tiem un pēc līguma noslēgšanas nepiedzīvotu nepatīkamus pārsteigumus.
 • Turpmāk veiciet tikai vienu ikmēneša kredītmaksājumu! Vadoties pēc aizdevuma līguma, kur atrunātas atmaksas detaļas, turpmāk veiciet tikai vienu ikmēneša kredītmaksājumu.
 
Pirms pieteikties kredītu apvienošanai, vajadzētu rūpīgi izvērtēt, vai un kādus ieguvumus tā var sniegt Jūsu situācijā. Apdomājiet, kāda ir Jūsu finansiālā situācija: cik daudz un kādi kredīti Jums ir šobrīd, vai un kādu slogu tie rada Jūsu budžetam, kāda ir atlikusī kredītu atmaksas summa. Ja nepieciešams, Risini.lv sniegs Jums bezmaksas konsultāciju, atbildēs uz Jūsu jautājumiem un palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu tieši Jūsu situācijā!
 
Kas var pieteikties kredītu apvienošanai?
 
Tāpat kā piesakoties jebkuram citam aizdevuma veidam, arī, lai pieteiktos kredītu apvienošanai, aizņēmējam jāatbilst vairākiem aizdevēja nosacījumiem. Katram aizdevējam nosacījumi attiecībā uz aizņēmēju var atšķirties, taču vairumā gadījumu tie ir sekojoši:
 
 • Vecumā no 18 līdz 75 gadiem;
 • Ar derīgu tālruņa numuru, e-pasta adresi un bankas kontu kādā no Latvijas bankām;
 • Pastāvīgs Latvijas Republikas iedzīvotājs;
 • Ar pastāvīgiem, pietiekamiem un oficiāliem ienākumiem;
 • Līdz 10 aktīviem kredītiem;
 • Ar pozitīvu kredītvēsturi;
 • Atkarībā no situācijas, var būt nepieciešama ķīla vai galvotājs. 
 
Kredītu apvienošana vienā maksājumā ir iespēja atvieglot parādsaistību pārvaldību un samazināt ikmēneša maksājumus, tādējādi atvieglojot budžeta slogu un parūpējoties par savu finansiālo stabilitāti un labklājību ilgtermiņā. Ja arī Jums nepieciešams risinājums Jūsu kredītsaistībām, ieskatieties Risini.lv! Tomēr atgādinām, ka ikviens aizdevums ir nopietnas saistības, tādēļ sākumā rūpīgi izvērtējiet aizdevuma nepieciešamību, piemērotību situācijai, kā arī savas iespējas aizdevumu godprātīgi atmaksāt! 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 3 dienām

  Jēkabpilī šo problēmu visi prot atrisināt stājoties kontaktā ar Petrova naudas koferu grāmatvedi.

  Atbildēt

Pievienot komentāru