Kā izvirzīt finanšu mērķus 2024. gadam?
Apmaksāts raksts

Finanšu mērķi var būt dažādi - no pirmās iemaksas sakrāšanas nekustamā īpašuma iegādei līdz sapņu ceļojumam. Ja arī Jums ir mērķi, ko vēlaties sasniegt nākamajā gadā, lasiet raksta turpinājumu un uzziniet, kam pievērst uzmanību, lai iecerētais izdotos. 
Kas ir finanšu mērķi? 
 
Tas, ko vēlaties sasniegt, ir atkarīgs no dzīves posma, ambīcijām, saistībām un finansiālās situācijas. Nosakot konkrētus mērķus, ir vieglāk saprast, kā tos sasniegt. Tāpat svarīgi ir arī sekot līdzi plāna izpildei, lai mērķis patiešām tiktu sasniegts. 
 
Ir īstermiņa un ilgtermiņa mērķi. Pie īstermiņa mērķiem var pieskaitīt tos, kas īstenojami tuvākā gada vai pāris gadu laikā, piemēram, kāzas, ceļojums vai salīdzinoši neliela kredīta atmaksa. Savukārt ilgtermiņa finanšu plāni ir vērienīgāki un attiecas uz lielāku laika posmu. Tie var būt, piemēram, uzkrājuma veidošana bērnu izglītībai vai pensijai. 
Kā izvirzīt reālistiskus mērķus? 
 
Protams, svarīgi ir izvirzīt reālistiskus mērķus, kurus iespējams sasniegt izmērāmā laika posmā, tomēr tajā pat laikā tiem ir jābūt pietiekami izaicinošiem. Vēl kāds svarīgs priekšnoteikums - mērķim ir jābūt konkrētam un specifiskam. Piemēram, gada laikā atmaksāt parādu vai izveidot drošības spilvenu trīs mēnešalgu apmērā. 
 
Pēc tam izvērtējiet savu šī brīža situāciju un sastādiet budžeta plānu. Tas palīdzēs saprast, kāda ir labākā stratēģija mērķu sasniegšanā. Iespējams, ir nepieciešams apdomāt, kā samazināt izdevumus vai palielināt ienākumus, lai naudas pietiktu visam svarīgajam. 
 
Neaizmirstiet arī par motivāciju. Padomājiet par to, kādēļ konkrētais mērķis ir svarīgs tieši Jums. Piemēram, kredīta ātrāka atmaksa sniegs lielāku finansiālo brīvību, tiks saglabāta arī laba kredītvēsture. Arī kredītvēstures uzlabošana var būt viens no finanšu mērķiem, kas ir būtisks, ja tika kavēti maksājumi. 
 
Par to, kas ir kredītvēsture un kādēļ ir svarīgi to saglabāt pozitīvu, var izlasīt Sefinance interneta vietnē www.sefinance.lv. Tāpat, ja ir nepieciešams kredīts kāda mērķa īstenošanai, apskatiet Sefinance piedāvājumu. Tomēr ir svarīgi aizņemties atbildīgi, iepriekš izvērtējot savu maksātspēju. 
 
Vēl kāda svarīga piebilde - izvirzot mērķus, ir būtiski ņemt vērā ne tikai šī brīža situāciju, bet arī nākotnes plānus, piemēram, pārcelšanos uz citu dzīvesveidu, darba maiņu vai ģimenes pieaugumu. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. prusaks
    prusaks
    pirms 5 mēnešiem

    Kas tur daudz ko izvirzīt. cik prasa tik jāmaksā.

    Atbildēt

Pievienot komentāru